26

Odp: Flacon, uruchomienie.

Pomimo ostrzeżenia, że wszystkie dane zostaną utracone ? Może ono jest tak na wyrost. Spróbuję, raz kozie śmierć :)

Było miło :) Do widzenia.

27

Odp: Flacon, uruchomienie.

Teraz to sprawdzilem ale zmienie partycje na lnx Ci nic nie da przeciez chyba trzeba zainstalowac jeszcze system plikow a to napewno powoduje utrate danych na tej partycji, pozoste zostaja napewnom zrobilem to na innej partycji i Thing juznie mogl mi jej czytac.

Kroll

Ostatnio edytowany przez Kroll (2015-08-20 20:25:14)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

28

Odp: Flacon, uruchomienie.

Mi chodzi właśnie o te inne partycje, aby tam nic nie znikało. To że na partycji przeznaczonej na LNX wszystko zniknie, to normalne podczas instalacji MiNTa.

A przy zmianie typu partycji HDDriver informuje że zniknie wszystko na karcie, nie tylko na zmienianej partycji.

Ostatnio edytowany przez artik-wroc (2015-08-20 21:05:26)

Było miło :) Do widzenia.

29

Odp: Flacon, uruchomienie.

Nie zawsze to działa…
Parę razy wywaliłem w kosmos bgn, jak brakowało mi na lnx….
Z dwa razy się udało.

30

Odp: Flacon, uruchomienie.

A wiec teraz na warsztat i sprawa wyglada tak, zmienilem z BGM na LNX zrestartowalem MiNT-a zeby partycja byla widoczna zalozylem ext2 z poziomu terminala mke2fs v: no i o dziwo nie chcial mi w ten sposob zalozyc systemu plikow, nie bardzo wiem dlaczego, powrot z powrotem na BGM, inicjalizacja i nadal jest widoczna jako partycja TOS-owa, to byly testy na drugiej partycji na tym dysku, bez ruszania perwszej partycji i dane na te partycji zostaly nie naruszone, ale problem jak w takim wypadku sprobowac zalozyc system plikow ?

Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

31

Odp: Flacon, uruchomienie.

Kroll,
pisałem przecież, odezwij się czasem na irc-u …

32

Odp: Flacon, uruchomienie.

Udało się i niczego nie wcięło :)

Było miło :) Do widzenia.

33

Odp: Flacon, uruchomienie.

No to super, a robiles to jak ja, pod Mintem, czy pod Tosem zmieniles z BGM na LNX a potem pod mintem zrobiles ext2 file system ?

Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

34

Odp: Flacon, uruchomienie.

Pod TOS-em.

Było miło :) Do widzenia.

35

Odp: Flacon, uruchomienie.

Ale jak pod TOSem zalozyles system plikow na tej partycji LNX, masz mke2fs.ttp, bo ja znalazlem tylko do partycji FAT32 programik mkfatfs.ttp

Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

36

Odp: Flacon, uruchomienie.

Kroll, czasem Ciebie trudno zrozumieć, masz tutaj mały zestaw i sobie kopiuj: ............. ,,,,,,,,, ąćęłńóśżź. Jak braknie to daj znać ;)

artik-wroc: Ja wczoraj u Krolla byłem i zrobiliśmy dokładnie tak jak próbujesz.
1. Mieliśmy dwie partycje systemem plików TOSowym z identyfikatorami BGN
2. Zmieniliśmy identyfikatory na LNX, zatwierdziliśmy, nadal działało.
3. Zrestartowaliśmy Hadesa, też działało.
4. Sformatowaliśmy partycje na system plików ext2: mkfs.ext2 <litera_partycji>:
4.1 (Dziwne, że skoro MiNT jest Uniksem, to nie wystawia urządzeń blokowych w /dev)
4.2. Nie mogliśmy sformatować partycji na ext2, ponieważ wykrywało za małą liczbę superbloków (dziwne - 8 sblocków na partycji 1GB?)
5. Partycja nie działało działała, lecz zmieniliśmy identyfikator na BGN, zrestartowaiśmy, sformatowaliśmy na TOSową, zaczęła działać
6. Powtórzyliśmy ze dwa razy cały mechanizm, z czego raz użyliśmy przypadkowo identyfikatorów podanych małymi literami, co oczywiście nie dało żądanego efektu.

Nie, ta lista nie ma dawać jakichkolwiek wniosków, tylko wypisuję, co się działo, bo już sam nie za bardzo rozumiem, co Kroll napisał

.: miejsce na twoją reklamę :.

37

Odp: Flacon, uruchomienie.

Mi tylko chodziło o zmianę identyfikatora na LNX, abym mógł odpalić instalator EasyMiNT-a.

Było miło :) Do widzenia.

38

Odp: Flacon, uruchomienie.

Skrzyp: jak dobrze pamietasz to zamiana z BGM na LNX nie do konca zadzialala bo restarcie systemu byl klopot z zalozeniem systemu plikow ext2, wywalal blad w terminalu, natomiast zadziala bez klopotu w druga strone czyli z LNX na BGM i zrobienie initialize pod hhdriverem, stad pytanie do artik-wroc jak mu sie udalo zalozyc ten systemplikow na partycji Mintowej.

Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

39

Odp: Flacon, uruchomienie.

Instalator założył :)

Było miło :) Do widzenia.

40

Odp: Flacon, uruchomienie.

No tak i wszystko jasne :)

Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

41

Odp: Flacon, uruchomienie.

Goły Falcon chyba faktycznie nie jest demonem prędkości. Odpaliłem na kliku maszynach test DHRYSTON.TOS i dał ciekawe rezultaty.
- MegaST + PAK/3 dało wynik 7272 dhr/s
- Falcon golusieńki - 1663 dhr/s
- MegaST 16MHz - 1774 dhr/s czyli więcej od Falcona :)

Było miło :) Do widzenia.

42

Odp: Flacon, uruchomienie.

Ale za to ma fajną nazwę i kolorowe logo :)

.: miejsce na twoją reklamę :.

43

Odp: Flacon, uruchomienie.

Jesli mozesz to podeslij go sam sciekawosci moge sprawdzic na swoim golym falconie, ale dla mnie prawde mowiac chyba lepsze testy, bardziej miarodajne mozna zrobic przy pomocy Kronos-a, albo Zbench-a i tutaj jestem ciekaw jak wypada goly falcon w porownaniu do Mega ST i itp.

Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

44

Odp: Flacon, uruchomienie.

Tu jest programik, choć te wyniki to lipa. Inny dysk i inny wynik :)
http://atari.wroclaw.pl/pliki/DHRYSTON.TOS

Było miło :) Do widzenia.

Odp: Flacon, uruchomienie.

artik-wroc: a w jakiej rozdzielczosci odpalales test? W RGB czy VGA? Zmien na 320x200*4, będzie szybciej.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

46

Odp: Flacon, uruchomienie.

Włączyłem Flacona po 2-3 latach nie używania i czarny ekran. Co mogło się zpopsować, poza tym że wszystko?
Bez Dallasa to samo, naciskanie magicznych klawiszy resetujących NVRAM nic nie daje (CTRL+ALT+SHIFT+UNDO).
Ściągnąłem GAL-e i wsad do kartridża testowego i będę sprawdzał. Może ktoś już miał takowy przypadek.

Było miło :) Do widzenia.

47

Odp: Flacon, uruchomienie.

tos'a wyjmowałeś ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

48

Odp: Flacon, uruchomienie.

Miałem podobną sytuację z TT, z dnia na dzień czarny ekran. Po otworzeniu obudowy sytuacja mnie przerosła, płyta miała sporo elementów, plus parę kart dodatkowych - czyli możliwe wiele punktów awarii. Tak więc odstawiłem TT na półkę.

Po pół roku gdzieś wyczytałem że przycisk reset lubi się psuć. No i faktycznie w moim TT reset okazał się zepsuty.
Na szczęście miałem dawcę - stare STfm. 20 minut później TT znowu działało.

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

49

Odp: Flacon, uruchomienie.

TOSa nie wyjmowałem, jutro będę się bawił.
Reset chyba działa, bo maszyna się resetuje po naciśnięciu :)
Tak jak napisałem jutro będę się wku... bawił :)

EDIT: Falcon działa ! Co było przyczyną nie napiszę, bo za duża siara :)

Ostatnio edytowany przez artik-wroc (2019-04-13 09:06:13)

Było miło :) Do widzenia.