Temat: [K] Zasilacz PSM-5341

Jak w temacie, nie musi byc sprawny, ale fajnie gdyby byl.

Pozdrawiam.

2

Odp: [K] Zasilacz PSM-5341

Mam jakieś, nawet sprawne. Jutro obaczym.

Było miło :) Do widzenia.

3

Odp: [K] Zasilacz PSM-5341

Super. :)

Jesli sie znajdzie, to poprosze o detale.

4

Odp: [K] Zasilacz PSM-5341

Niestety, nie wyłapałem od razu że to zasilacz do TT. Mam ino dwa z Mega(file)ST.

Było miło :) Do widzenia.

5

Odp: [K] Zasilacz PSM-5341

Szkoda,

W takim razie temat jest wciaz aktualny.
Wpadl mi w rece wlasnie TT w stanie krytycznym i zanim postawie pelna diagnoze potrzebuje przeszczepu zasilacza, gdyz ten, co byl oryginalnie zaginal po amputacji.

Gdyby sie znalazl nawet tylko ten metal, na ktorym siedzi elektronika i wiatrak, to juz bedzie dobrze.

Pozdrawiam.

6

Odp: [K] Zasilacz PSM-5341

Będzie też pasował od Mega STE

7

Odp: [K] Zasilacz PSM-5341

Widzialem wzmianke na ten temat. To ponoc dlatego, ze w Mega STE tez montowany byl ten sam model, co w temacie.

Ostatnio edytowany przez sajmosia (2019-04-13 15:06:06)

8

Odp: [K] Zasilacz PSM-5341

Ja nie patrze po modelu.
Po prostu, pamiętam że kiedyś zamieniałem i dokładnie pasuje od TT do MSTE i odwrotnie.
Z zasilaczem do MSTE też nie będzie łatwo, ale może łatwiej niż od TT

9

Odp: [K] Zasilacz PSM-5341

Ewentualnie jakbyś chciał się pozbyć tej płyty, to możemy pogadać na PW.
Potrzebuję płytę od TT na cześci.

10

Odp: [K] Zasilacz PSM-5341

W sumie ten delikwent na ta chwile to jest plyta glowna i popekana obudowa. Jesli nie znajdzie sie zasilacz to tak jak cala reszte, trzeba bedzie dopasowac lub dorobic.
Tak dlugo jak wiatrak, gniazdo i wylaczznik bedzie pasowal do obudowy, to potrzebne napiecia nie bedzie tak trudno znalezc.
Wiadomo, ze oryginal bylby lepszy.

11

Odp: [K] Zasilacz PSM-5341

Atari-User napisał/a:

Ewentualnie jakbyś chciał się pozbyć tej płyty, to możemy pogadać na PW.
Potrzebuję płytę od TT na cześci.

Dostalem to w prezencie, takze pozbywal sie nie bede.
Mysle, ze poswiece troche czasu i go uruchomie.

Ostatnio edytowany przez sajmosia (2019-04-13 15:19:16)

12

Odp: [K] Zasilacz PSM-5341

Proponuję zakup PicoPSU i użycie zasilacza laptopowego 19V... zapewne dałoby się dopasować też zasilacz od jakiegoś PC, niektóre HP miały ATXy o połowę krótsze od standardowych. Zasilacz z MSTE/TT nie ma w sobie niczego szczególnego dla czego warto byłoby go próbować reanimować - to tandetna chińszczyzna z przełomu lat '80/'90.

Ostatnio edytowany przez _tzok_ (2019-04-13 15:28:43)

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

13

Odp: [K] Zasilacz PSM-5341

W ostatecznosc cos podobnego trzeba bedzie zrobic. Z PicoPSU problemem jest brak -5V, ale na to tez jest sposob.
Zanim jednak zaczne kombinowac, to poszukam jeszcze troche oryginalu. Dopiero zaczalem przygode z TT.