51

Odp: Klon TOMS 710

Poproszę kit(a).

52

Odp: Klon TOMS 710

Witam.
Pozwoliłem sobie zaktualizować waszą listę zamówień, żeby było wiadomo kto już jest załatwiony.
Płytek na teraz zostało 5szt. ale 3 lecą jeszcze z listy, a pancio.net i Yezy dostali zmontowaną i kit'a, a na teraz chciałbym, żeby jak najwięcej z was mogło poskładać stację, potestować i podzielić się wrażeniami.
Myślę, że do zimy wszystko się wyjaśni, a potem zrobimy nową listę.

Gotowce:

1.  ̶p̶a̶n̶c̶i̶o̶.̶n̶e̶t̶ ̶+̶1̶ ̶(̶a̶l̶e̶ ̶t̶o̶ ̶z̶a̶l̶e̶ż̶y̶ ̶o̶d̶ ̶c̶e̶n̶y̶)̶
2.  ̶Y̶e̶z̶y̶ ̶+̶ ̶1̶
3. lopez + 1 (zależnie od ceny, w podstawkach mi wystarczą duże układy, ewentualnie sam EPROM)
4. mpolak + 1 (wszystkie układy bym Ci podesłał do zmontowania i wystrojenia, wszystko w podstawki)
5. Pablozp +1
6. Antek - 1 szt.
7. wieczor +1
8. dez3 +1
9. hsimpson +1
10. sniegowy +1
11. tooloudtoowide +1
12. voy +1
13. AS... +2
14. dragmar +1

PCB only:

1.  ̶p̶a̶n̶c̶i̶o̶.̶n̶e̶t̶ ̶+̶1̶
2.  ̶d̶r̶a̶g̶m̶a̶r̶ ̶+̶0̶
3.  ̶Y̶e̶z̶y̶ ̶+̶ ̶1̶
4.  ̶m̶p̶o̶l̶a̶k̶ ̶+̶1̶
5. ZuluGula +1
6. trub +1
7.  ̶t̶o̶r̶i̶m̶a̶n̶ ̶+̶1̶
8.  ̶x̶_̶a̶n̶g̶e̶l̶ ̶+̶1̶

Ostatnio edytowany przez piwkooo (2019-04-15 20:13:33)

53

Odp: Klon TOMS 710

Ja już wpłaciłem i napisałem PW

54

Odp: Klon TOMS 710

Wiem, ze bylo zeby sie nie dopisywac, ale ja mam zgode papieża.

Gotowce:
1.  ̶p̶a̶n̶c̶i̶o̶.̶n̶e̶t̶ ̶+̶1̶ ̶(̶a̶l̶e̶ ̶t̶o̶ ̶z̶a̶l̶e̶ż̶y̶ ̶o̶d̶ ̶c̶e̶n̶y̶)̶
2.  ̶Y̶e̶z̶y̶ ̶+̶ ̶1̶
3. lopez + 1 (zależnie od ceny, w podstawkach mi wystarczą duże układy, ewentualnie sam EPROM)
4. mpolak + 1 (wszystkie układy bym Ci podesłał do zmontowania i wystrojenia, wszystko w podstawki)
5. Pablozp +1
6. Antek - 1 szt.
7. wieczor +1
8. dez3 +1
9. hsimpson +1
10. sniegowy +1
11. tooloudtoowide +1
12. voy +1
13. AS... +2
14. dragmar +1
PCB only:
1.  ̶p̶a̶n̶c̶i̶o̶.̶n̶e̶t̶ ̶+̶1̶
2.  ̶d̶r̶a̶g̶m̶a̶r̶ ̶+̶0̶
3.  ̶Y̶e̶z̶y̶ ̶+̶ ̶1̶
4.  ̶m̶p̶o̶l̶a̶k̶ ̶+̶1̶
5. ZuluGula +1
6. trub +1
7.  ̶t̶o̶r̶i̶m̶a̶n̶ ̶+̶1̶
8.  ̶x̶_̶a̶n̶g̶e̶l̶ ̶+̶1̶
9. krap +1

--
= krap.pl =

55

Odp: Klon TOMS 710

Dopisałem stryker'a bo przypomniało mi się że też wcześniej pytał.
Płytek już nie ma, wyjszły, PROSZE SIE JUŻ NA RAZIE NIE DOPISYWAĆ.
Dziękuję i pozdrawiam

Gotowce:
1.  ̶p̶a̶n̶c̶i̶o̶.̶n̶e̶t̶ ̶+̶1̶ ̶(̶a̶l̶e̶ ̶t̶o̶ ̶z̶a̶l̶e̶ż̶y̶ ̶o̶d̶ ̶c̶e̶n̶y̶)̶
2.  ̶Y̶e̶z̶y̶ ̶+̶ ̶1̶
3. lopez + 1 (zależnie od ceny, w podstawkach mi wystarczą duże układy, ewentualnie sam EPROM)
4. mpolak + 1 (wszystkie układy bym Ci podesłał do zmontowania i wystrojenia, wszystko w podstawki)
5. Pablozp +1
6. Antek - 1 szt.
7. wieczor +1
8. dez3 +1
9. hsimpson +1
10. sniegowy +1
11. tooloudtoowide +1
12. voy +1
13. AS... +2
14. dragmar +1
PCB only:
1.  ̶p̶a̶n̶c̶i̶o̶.̶n̶e̶t̶ ̶+̶1̶
2.  ̶d̶r̶a̶g̶m̶a̶r̶ ̶+̶0̶
3.  ̶Y̶e̶z̶y̶ ̶+̶ ̶1̶
4.  ̶m̶p̶o̶l̶a̶k̶ ̶+̶1̶
5.  ̶Z̶u̶l̶u̶G̶u̶l̶a̶ ̶+̶1̶
6. trub +1
7.  ̶t̶o̶r̶i̶m̶a̶n̶ ̶+̶1̶
8.  ̶x̶_̶a̶n̶g̶e̶l̶ ̶+̶1̶
9.  ̶k̶r̶a̶p̶ ̶+̶1̶
10.stryker +1

Ostatnio edytowany przez piwkooo (2019-04-18 08:53:44)

56

Odp: Klon TOMS 710

Kurde przegapiłem, planujesz jeszcze zakup płytek?

57

Odp: Klon TOMS 710

Witam.
Na razie kończę z tym do zimy.
Po świętach mogę nie mieć czasu nawet na terminowe wysyłki.

Pozdrawiam.
Andrzej.

58

Odp: Klon TOMS 710

Andrzeju,
-to kiedy można spodziewać się zabawek??

Myślałeś o tym aby wrzucić tam toms navigator-a 1.2 ?
Oryginał ma wersję 1.1

p.s.
jak bardzo ktoś chce 1szt moge odpuścić.

59

Odp: Klon TOMS 710

AS...ie, napisałem wyżej, że w listopadzie ;)
Niestety zmiana wsadów to już inni koledzy muszą pomóc, jak zechcą,  ja tylko hardware ;)
p.s.
nie masz co odpuszczać, bo jak pisałem tylko PCB było na teraz, a Ty chciałeś zmontowane :)

60

Odp: Klon TOMS 710

Ja dalej chcę!!! I jeszcze jakbyś obudowę "wystrugał" ponoć to jakieś zwrotnice kolejowe ...
Tyle już było wątków o klonowaniu Toms-a, nawet Duddie miał chęć.......... Zaxon też się odgrażał, ale teraz xf-ki robi. :P

p.s.
Naprawdę czekam na to coś... Mój Toms710, Zenon go serwisował, Jer też, jakiś robotron tam siedzi,  ale to był 1996 rok jak go kupiłem w tomsah, overmind Ornet-a itd... czy 1995...
On ma przebieg skopiowanych dyskietek za z 4-7tysiące, pod Toms copierem :)

61

Odp: Klon TOMS 710

Czy ktoś może mi podać wymiary oryginalnej obudowy (długość i wysokość)?

62

Odp: Klon TOMS 710

a ja tylko zapytam - czy dostales zgode od Tomsow na uizycie ich romu ?

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

63

Odp: Klon TOMS 710

TOMSy mają wyj...ane, nie odpisują na maile, nie odbierają tel. Więc zgody na bank nie ma.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

64

Odp: Klon TOMS 710

lotharek napisał/a:

a ja tylko zapytam - czy dostales zgode od Tomsow na uizycie ich romu ?

Nie sądzę aby takie pytanie było ok z prostego względu.

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

65

Odp: Klon TOMS 710

lotharek napisał/a:

a ja tylko zapytam - czy dostales zgode od Tomsow na uizycie ich romu ?

Nie.

66

Odp: Klon TOMS 710

toriman1 napisał/a:
lotharek napisał/a:

a ja tylko zapytam - czy dostales zgode od Tomsow na uizycie ich romu ?

Nie sądzę aby takie pytanie było ok z prostego względu.

rozjasnij pliss

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

67

Odp: Klon TOMS 710

Ja tam bym za bardzo kolegi piwkooo nie stresował.
Chociaż akurat obiekcje takich osób jak Lotharek czy Duddie co do praw autorskich.
rozumiem.
Sam ostatnio oglądałem wywiad z Rolandem Pantołą i Darkiem Żołną i przyznam, że
ruszyło mnie trochę sumienie, że korzystałem z ich gierek w wersji nielegalnej.

Ostatnio edytowany przez Pawex (2019-05-16 08:04:38)

68

Odp: Klon TOMS 710

ja myślę, że tu nie chodzi o obiekcje, tylko zwykłą ciekawość o status tego typu materiałów - na pewno panowie z tomsa nie robią nic, by swoją własność intelektualną chronić - w takim sensie, że nie podejmują działań mających na celu zniknięcie czy to schematów ideowych czy plików rom - to ostatnie można silnie zaobserwować w przypadku amigi i jej kickstartu
to, że wspominają o tych czasach na swojej stronie nie jest bez znaczenia - myślę, że dowodzi to sentymentu którym darzą to co wtedy robili, pytanie tylko czy nie czuli by się pokrzywdzeni, gdyby ktoś zaczął produkować ich produkt ponownie
Myślę, że entuzjasta który robi kilka sztuk dla siebie i kolegów z forum jest poza ich zainteresowaniem - ot taka ciekawostka dla podłechtania ego, natomiast seryjna produkcja mogła by komuś podnieść ciśnienie

przechodze na tumiwisizm

69

Odp: Klon TOMS 710

@Lotharek:  niektorzy robią klony XF551 i też używają czyjejś własności intelektualnej. I to jako firma.... Generalnie - takie czasy. I powiem Ci, że posiadaczy praw autorskich czy majątkowych wyjątkowo ciężko namierzyć, a jeszcze trudniej spowodować, żeby odpisali. A już w ogóle graniczy z cudem uzyskanie licencji. Wiem coś na ten temat.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

70

Odp: Klon TOMS 710

To już wiadomo dlaczego kolega Lotharek udziela się w tym temacie.
https://m.facebook.com/groups/181644898 … 0545008106
Sorry za link do Facebooka, dla tych co nie mogą zobaczyć, jest tam zdjęcie klona 710 zrobione przez kolegę Candle, miks części SMD i oryginalny kontroler WD2793.

PS. Czy ktoś może mi podać wymiary obudowy 710? Chcę zrobić dokładną kopie tej stacji.

Ostatnio edytowany przez ZuluGula (2019-06-10 14:36:26)

71

Odp: Klon TOMS 710

Duddie napisał/a:

@Lotharek:  niektorzy robią klony XF551 i też używają czyjejś własności intelektualnej.

Jurek, serio nie brnąłbym w ten temat - bo to jest zawsze bardziej skomplikowane niż wrzucenie posta na forum - dla przykładu aukcja Twojej pokrywy do Amigi - używasz dwóch logotypów Amigi - masz zgodę aktualnego właściciela praw do znaku, aby go używać?

To było objęte ochroną prawną i sankcjami, był nawet zdaje się okres w którym za używanie tego na produktach do Amigi trzeba było płacić cośtam matce Commodore. To skomplikowany temat i każdy co robi coś "na fakturę" może potencjalnie mieć problem z jakimkolwiek korzystaniem - ze znaków zastrzeżonych, towarowych, przedmiotów własności intelektualnej etc. Bo zawsze był jakiś właściciel.

/|\ 800 Incognito+Supercard - 800XL - 1088XEL CF3 - XE GS Ultimate VBXE - SIO2SD - SIDE2 - CA2001 - 1050 - XF551 clone by Zaxon /|\ PORTFOLIO

72

Odp: Klon TOMS 710

Podbijam,
Toms ma sik prosty na swoje dawne produkty..
Bezrobotny pewnie już przerobił swoje Tomsy, nawet nie wyobrażam sobie na co.

73

Odp: Klon TOMS 710

A ja nie mam czego zapiąć  (napęd) do mojego klona.. może ktoś coś?

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

74

Odp: Klon TOMS 710

pancio.net a jaki napęd potrzebny? na allegro jest ostatnio wysyp napędów 5,25"

75

Odp: Klon TOMS 710

no jest.. ale ceny takie, że strach do ręki brać taki drogi napęd... janusze z allegro połapali się, że retro się dobrze sprzedaje,   a ja chciałbym po prostu odpalić tę 710 i tyle.

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email