Temat: Mała poprawka do IDEA by Pasiu.

Wszystkie osoby, które posiadają interfejs proszonę są o dokonanie małej modyfikacji:

- proszę przeciąć ścieżkę idącą od 2 pinu układu U5 74HCT74 biegnącą do 6 pinu układu U6 74HCT245
- proszę połączyć przewodem 2 pin układu u5 74HCT74 z 3 pinem układu U4 6116

Ta mała modyfikacja usunie jeden mały błąd - objawiający się zwisem podczas próby wyjścia z programu KMKDIAG.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

2

Odp: Mała poprawka do IDEA by Pasiu.

rozumiem, że ten mały bug ogólnie nie wpływa na fakt, że ogólnie atarka może się nie odpalić?

3

Odp: Mała poprawka do IDEA by Pasiu.

Interfejs bez tej modyfikacji działa poprawnie! Jedyną ujemną stroną jest zwis przy próbie wyjścia z kmkdiag'a

Jeżeli nie odpala Ci się Atarka - masz czarny ekran (to może chwile trwać - bo interfejs szuka dysku)
- natomiast drugim powodem może być za słaby zasilacz.

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2006-11-26 12:34:41)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

4

Odp: Mała poprawka do IDEA by Pasiu.

właśnie się zoreintowałem, że Ty wcale teraz nie piszesz w tym temacie o rozszerzeniu 1MB, sorki za offtop i zamieszanie :D

5

Odp: Mała poprawka do IDEA by Pasiu.

Piguła/Shpoon napisał/a:

Wszystkie osoby, które posiadają interfejs proszonę są o dokonanie małej modyfikacji:

czołem,
A w jaki sposób i za ile można stać się posiadaczem? Najlepiej już poprawionej wersji?

pozdrowienia,

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

6

Odp: Mała poprawka do IDEA by Pasiu.

No właśnie? Gdzie to znaleźć, szczególnie schemacik i zawartości rom/gal? Bo do IDE KMK jest wszystko. Czy są różnice  między IDEa a KMK? Chciałbym zrobić to w wersji smd, wówczas na jednej płytce upakować można wiele gadżetów. Na razie znalazłem tylko zdjęcia płytki IDEi i widzę, że logika upakowana została w galach.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

7

Odp: Mała poprawka do IDEA by Pasiu.

jer napisał/a:

No właśnie? Gdzie to znaleźć, szczególnie schemacik i zawartości rom/gal? Bo do IDE KMK jest wszystko.

Robi się... sorry ale jestem zawalony robotą...

jer napisał/a:

Czy są różnice  między IDEa a KMK?

Tak 2 zasadnicze

1) IDEA jest bardziej prądo lubne ale działa z każdą Atarką i jest lekko unowocześnioną wersją KMK (funkcjonalność to 100% kmk).

2) KMK wymaga czasami dostrajania do konkretnego modelu.

Idea powstało tylko i wyłącznie aby zaspokoić kilku wyjadaczy - użalających się na każdym party Pasiowi i Draco. Jest to bez wątpienia najszybszy interfejs jaki powstał do Atarki (wątpie aby kiedykolwiek powstał szybszy) - ale według mnie na obecną chwilę nie najlepszy! Bo ma trochę wad o których już mówiłem wieloktronie i nie zamierzam się powtarzać.



jer napisał/a:

Chciałbym zrobić to w wersji smd, wówczas na jednej płytce upakować można wiele gadżetów. Na razie znalazłem tylko zdjęcia płytki IDEi i widzę, że logika upakowana została w galach.

Owszem część logiki jest w galach - w kwestii przeprojektowania tego do smd - uderz do Pasia! Bo to on jest twórcą tej wspaniałej zabawki.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

8

Odp: Mała poprawka do IDEA by Pasiu.

U mnie 2 noga układu U5 biegnie do nogi 3 ukladu U6 , a nie jak w opisie do 6 ?

Czy to jest "czeski błąd" czy posiadam inna plytkę do IDEa ?

Pozdrowionka

9

Odp: Mała poprawka do IDEA by Pasiu.

a czy wszystko działa ok i czy KMKDIAG kończy normalnie swoja pracę?? :) - jeśli tak, to wszystko jest ok :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

10

Odp: Mała poprawka do IDEA by Pasiu.

Odgrzewam kotleta. Czy ktoś zrobił tą modyfikację? Bo w opisie jest błąd. Potwierdzam, u mnie też pin 2 U5 wcale nie biegnie do 6go pinu U6, tylko do 3go. Czy ktoś jest w stanie potwierdzić jak powinna wyglądać modyfikacja?

grzybson/SSG^NG

11

Odp: Mała poprawka do IDEA by Pasiu.

grzybson napisał/a:

Odgrzewam kotleta. Czy ktoś zrobił tą modyfikację? Bo w opisie jest błąd. Potwierdzam, u mnie też pin 2 U5 wcale nie biegnie do 6go pinu U6, tylko do 3go. Czy ktoś jest w stanie potwierdzić jak powinna wyglądać modyfikacja?

grzybson napisał/a:

Odgrzewam kotleta. Czy ktoś zrobił tą modyfikację? Bo w opisie jest błąd. Potwierdzam, u mnie też pin 2 U5 wcale nie biegnie do 6go pinu U6, tylko do 3go. Czy ktoś jest w stanie potwierdzić jak powinna wyglądać modyfikacja?

Grzybson przecina się ścieżkę na górnej warstwie płytki (biegnie od 2 nogi 7474 i leci poniżej kondensatora C9) ja w tym miejscu mam przeciętą. A od spodu pin 2 7474 połączony jak w opisie do 3 pinu 6116

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

12

Odp: Mała poprawka do IDEA by Pasiu.

Hej, sorry a brak opisu.
W międzyczasie Pasiu odpisał mi na maila i jest tak jak mówisz, chochlik wkradł się do opisu.
Dla wyjaśnienia - modyfikacja naprawia bankowanie ROM/RAM interfejsu. Przy oryginalnym firmware to nie ma znaczenia, ale przy IDEa APT Biosie trzeba to poprawić.
Ja już u siebie zrobiłem i moja IDEa "umie w APT" :D

grzybson/SSG^NG