51

Odp: Sophia Vs Uno Cart

Problem zidentyfikowany i usunięty.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

52

Odp: Sophia Vs Uno Cart

MISTRZU! :-)
A możesz rozwinąć dla potomności? Przynajmniej jedna osoba ma podobnie, ale może komuś jeszcze się trafi.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

53

Odp: Sophia Vs Uno Cart

To jest skutek zakłóceń na PHI2. Sophia ma wewnątrz licznik cykli P/M, który jest taktowany przez PHI2 i startuje od 0 w momencie, kiedy na magistrali danych można się spodziewać informacji dla P/M. Przy czym dane dla pocisków pobierane są w cyklu nr 0, potem jest cykl przerwy, a potem cztery cykle (nr 2, 3, 4 i 5) dla kolejnych graczy, po czym licznik jest zerowany i zatrzymywany do następnej linii. W Twoim komputerze, w cyklu nr 1, w fazie niskiej, pojawia się dość regularnie, bo co drugą linię, szpilka, która inkrementuje licznik P/M a tym samym likwiduje cykl przerwy między pobieraniem danych dla pocisków i graczy, i w rezultacie Sophia pobiera informację dla gracza 0 w cyklu bezpośrednio następującym po cyklu DMA dla pocisków. Ponieważ w tym miejscu są dane programu, zamiast gracza na ekranie pojawiają się śmieci. Potem oczywiście gracz nr 1 jest ładowany danymi gracza 0 i tak dalej. Dane gracza 3 są ignorowane. Trzeba było dodać w torze PHI2 coś w rodzaju filtra eliminującego glitche i problem ustąpił.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

54

Odp: Sophia Vs Uno Cart

Super. Piszę na priv w sprawie rozliczenia i przesyłki zwrotnej.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

55

Odp: Sophia Vs Uno Cart

Czyli trzeba poprosić o nowy wsad do zaprogramowania?

56

Odp: Sophia Vs Uno Cart

Pewnie Simius potwierdzi, ale wydaje mi się że wspomniany filtr został zaaplikowany w płycie komputera, nie w Sophi(ach). W okolicy GTIA, konkretnie w miejscu C48 pojawił się element SMD.

Płyta już wróciła i działa aż miło!
Jacek, jeszcze raz wielkie dzięki!!! I za naprawę i dodatkowo przekładkę potencjometru kolorów na spód płyty, przez co Sophia siedzi wygodniej w podstawce.
Happy End :)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

57

Odp: Sophia Vs Uno Cart

Można poprosić o opis przeróbki? Jeśli to na płycie to może bym i u siebie dorobił (tylko u mnie to 800XL bez Freddiego).

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

58

Odp: Sophia Vs Uno Cart

Zmiany dotyczą tylko konfiguracji CPLD. Kondensator 10uF zmieniłem na SMD ze względu na kolizję z płytką Sophii.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

59

Odp: Sophia Vs Uno Cart

No to sobie nie zrobię.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.