Temat: Oddam Thinkpad R61i (ale jest haczyk)

W ramach porządków czas już się rozstać ze starym laptopem - Thinkpad R61i (wersja 8943-DKG)
* Core2Duo T5250 @1,5GHz,
* 3GB RAM,
* 120GB HDD,
* ekran 15" XGA,
* bateria "powiększona" zamiennik,
* Win XP (sticker na dole w miarę wyraźny).

Komputer jest sprawny pod względem elektronicznym, ale ma pewne mankamenty mechaniczne:
* bateria trzyma na jeden zatrzask.
* wentylator CPU jest bardzo głośny, strasznie rzęzi.
* mocowanie prawego zawiasu jest wyrwane w obudowie ekranu, a sam zawias zapewne uszkodzony. To niestety wada tej sztuki/modelu, ponieważ prawy zawias i cała obudowa ekranu były wymienione na używane, pobrane z innego egzemplarza. Niestety po około roku też puściło. Teraz obudowa ekranu jest przewiercona na wylot i skręcona śrubką.

Ze względu na powyższe problemy, oddam sprzęt po kosztach wysyłki (bo indywidualnym uzgodnieniu). Może jeszcze komuś posłuży jako dawca części albo jako baza do szafy arcadowej czy czegoś. U mnie tylko leży w szafie.

Na chętnych czekam do 12.05.2019 godz. 23:59:59 CEST. Potem wędruje na lokalną grupę śmieciarkę na FB lub utylizację.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany, później wrzucę tu zdjęcia

Ostatnio edytowany przez grzybson (2019-05-06 18:05:06)

grzybson/SSG^NG

2

Odp: Oddam Thinkpad R61i (ale jest haczyk)

ma coma? jak ma to biere :)

ile bateria 3ma?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3

Odp: Oddam Thinkpad R61i (ale jest haczyk)

Nie ma wyprowadzonego za nowy. Ale w BIOSie były chyba ustawienia wskazujące na jego obecność, więc może jakbyś dorwał stację dokującą.
Nie mam pojęcia ile trzyma bateria, bo leży w szafie od jakiegoś czasu. Mogę go wygrzebać i zrobić mu mały test.

grzybson/SSG^NG

4

Odp: Oddam Thinkpad R61i (ale jest haczyk)

http://www.batteryeater.com/

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

5

Odp: Oddam Thinkpad R61i (ale jest haczyk)

Battery Eater zabił baterię w mniej niż 10 minut. Dodatkowo parę zdjęć.
LPT i COM chyba są na płycie głównej. Nie są wyprowadzone w kompie, ale na stacji dokującej.

Wrzucam parę zdjęć (naklejka R60e pochodzi z dawcy, ale naprawdę to jest R61i, mam gdzieś oryginalną nalepkę ;) )

https://1drv.ms/f/s!Al-x2lbdaRKHidhMmwRH2OLeqh5_Kg

grzybson/SSG^NG

6

Odp: Oddam Thinkpad R61i (ale jest haczyk)

Jak nikt nie weźmie - to się skuszę. Czasem muszę u ciotki dłużej zostać (bywa, że i na noc) - to sobie interneta będę mógł włączyć (lub moja druga połówka), aby zabić czas. Niestety, nie zawsze da się przewidzieć, że będę tam na noc - a tak by baza była ;)
Oczywiście, jak ktoś jest w potrzebie - chętnie zrezygnuję, bo musu nie mam ;)

Sikor umarł...

7

Odp: Oddam Thinkpad R61i (ale jest haczyk)

Biorę, bo ma łechtaczkę :)

Grzybson - jedziesz może do Rentona?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

8

Odp: Oddam Thinkpad R61i (ale jest haczyk)

Pin, mówisz o Retronizacji, to nie jadę. Planuję pojawić się dopiero na Loście. Ale myślę, że uda się znaleźć kogoś znajomego, kto jeździ na trasie Częstochowa-Kraków.

grzybson/SSG^NG