Temat: [K] Obudowa 600XL

Potrzebuję obudowę z 600XL. Mam płytę, którą zreanimowałem, klawiaturę wezmę z 800XL, tylko nie mam opakowania. Może ktoś ma na zbyciu? Stan mało ważny, byle była cała.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

2

Odp: [K] Obudowa 600XL

W 1986 r. zdobyłem gołą płytę VIC=20. Wsadziłem ją w długą blaszkę do pieczenia. Powycinałem odpowiednie otwory, zrobiłem pokrywkę i był vic20. Działał, aż kupiłem Atari. Zrób podobnie, to kupisz sobie peceta ;)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

3

Odp: [K] Obudowa 600XL

Jakbym się uparł to mógłbym to wsadzić w obudowę z C64. Z zapasem. Tylko wolałbym tak koszenie, w oryginalną Atari.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

4

Odp: [K] Obudowa 600XL

Podepnę się jeżeli można, bo już od jakiegoś czasu zabierałem się żeby zapytać..
Czy dałoby się z drukarek 3D uzyskać przynajmniej dolną część obudowy do XL, ja bym przygarnął do 800XL, ale z dodatkowymi otworami dla DVI i DSUB9 (Sophia C i B, lub Sophia 2).
Jakość nie musi być taka jak oryginał z epoki, byle dało się skutecznie przykręcić płytę i spasować z oryginalną górą.
Ile to by kosztowało?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

5

Odp: [K] Obudowa 600XL

Obawiam się, że to zbyt duży element jest.

Sikor umarł...

6

Odp: [K] Obudowa 600XL

Na typowych domowych drukarkach nie da rady. Sprobuj zlecic wydruk z proszku w firmie zajmujacej sie wydrukami tylko nie przeraz sie kwotami :D

edit:  w sumie dalo by rade ale trzeba by pociac na 4 czesci i potem to zlozyc w calosc.
Jedynie potrzebny jest dokladny model 3D oraz ochotnik ktory podejmie sie wydruku.

Ostatnio edytowany przez drygol (2019-05-13 19:37:42)

7

Odp: [K] Obudowa 600XL

Sorki za ciagniecie offtopa ale wlasnie akurat znalazlem taki wydruk tyle ze do C64
https://www.lemon64.com/forum/viewtopic … p;start=15

8

Odp: [K] Obudowa 600XL

Ale że co, oni drukują żółtego C64 i potem go wybielają perhydrolem?:-)

9

Odp: [K] Obudowa 600XL

@Mq Nie oni są daltonistami i dla nich jest to kremowe:)

10

Odp: [K] Obudowa 600XL

To nie jest z jednego (w zasadzie dwóch) kawałków. Każdy z elementów obudowy jest z dwóch części. Takie coś da się zrobić na "domowej" drukarce (te większe zwykle ogarniają obszar ~30x30, a nawet 25x25 by wystarczył).

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

11

Odp: [K] Obudowa 600XL

Z reguly pole to 20x20x18 ale fakt, dalo by rade to machnac z tym ze tak jak mowilem trzeba najpierw miec dokladny model i go pociac na kilka malych modeli.