1

Temat: FDD z PC na 520ST nie działa po przedłużeniu

Stacyjka przerobiona, po skręceniu kabla działa ale kabelek staje się za krótki. Przedłużyłem go za pomocą wylutowanego z płyty gł. gniazda, ale przedłużona już nie działa. Samo przedłużenie sprawdziłem miernikiem - jest OK.
Możliwe że teraz taśma jest za długa?

Odp: FDD z PC na 520ST nie działa po przedłużeniu

Możliwe.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3

Odp: FDD z PC na 520ST nie działa po przedłużeniu

Jak dlugi ten kabel był i jak  dlugi jest teraz?

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

4

Odp: FDD z PC na 520ST nie działa po przedłużeniu

Siakieś 50-60 cm teraz ma.

5

Odp: FDD z PC na 520ST nie działa po przedłużeniu

joy napisał/a:

Przedłużyłem go za pomocą wylutowanego z płyty gł. gniazda,

długo myślałem i nie potrafię sobie tego wyobrazić. Brzmi jak "wydłużyłem go przy pomocy machiny do wydłużania". Jakieś foto z obszaru walk, lub coś? ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

6

Odp: FDD z PC na 520ST nie działa po przedłużeniu

Lodzio nie ma czegoś takiego w ofercie jak przedłużenie taśmy (chyba to było dla Hxc)?

7

Odp: FDD z PC na 520ST nie działa po przedłużeniu

joy napisał/a:

Przedłużyłem go za pomocą wylutowanego z płyty gł. gniazda, ale przedłużona już nie działa. Samo przedłużenie sprawdziłem miernikiem - jest OK.

Domyślam się, że takie przedłużenie może zamieniać piny 1 z 2; 3 z 4; ... , sprawdź czy tak czasem nie jest?

1088XEL i inne XL, XE, ST.

8

Odp: FDD z PC na 520ST nie działa po przedłużeniu

Flopek przedłużony gniazdem wylutowanym z pc w ten sposób że to gniazdo ma wystające piny z obu stron - także jest 1:1, z jednej strony piny są krótsze -3mm ale powinno to wystarczyć. Sprawdzałem na PC też nie działa. Planuję zrobić nową przełużkę na gold pinach z allegro.  Ale mam lepszy pomysł - może jest tu ktoś kto naprawia oryginalne stacyjki? To jest ta wielka na pasek. 

Druga sprawa aby nie robić śmietnika na forum to się podkleję tu.  Dopiero co kupiłem też 1024ST i tam  mam dość słaby obraz, niezbyt ostry a z odbiciami. Foto tu: https://images83.fotosik.pl/379/83b7a0dd2cb9831f.jpg
Jest szansa sobie to poprawić?

9

Odp: FDD z PC na 520ST nie działa po przedłużeniu

No właśnie tak zrobiona przejściówka zamienia piny tak jak pisałem i nie będzie to działać, nawet jak kupisz goldpiny, chyba, że dwa razy przedłużysz te taśmę w ten sposób. Najprościej wymienić oryginalną taśmę na dłuższą, to gniazdo na płycie atari jest rozbieralne.

1088XEL i inne XL, XE, ST.

10

Odp: FDD z PC na 520ST nie działa po przedłużeniu

joy napisał/a:

Druga sprawa aby nie robić śmietnika na forum to się podkleję tu.  Dopiero co kupiłem też 1024ST i tam  mam dość słaby obraz, niezbyt ostry a z odbiciami. Foto tu: https://images83.fotosik.pl/379/83b7a0dd2cb9831f.jpg
Jest szansa sobie to poprawić?

Napisz jak ten ST jest podpięty pod monitor - telewizor kabel RGB czy RF (kabel antenowy)

1088XEL i inne XL, XE, ST.

11

Odp: FDD z PC na 520ST nie działa po przedłużeniu

Darpajdp - wielkie dzięki - nie miałem pojęcia że takie połączenie może zmieniać piny. Na razie odpuszcze sobie gmeranie przy gniazdku w Atari - może dopadnę org. stacje.  A 1024ST podpięty antenowym, ale na 720 ST obraz jest ok - tym samym kablem.  No to szukam kto mi naprawi org. stacje albo sprzeda może?

12

Odp: FDD z PC na 520ST nie działa po przedłużeniu

Nie ma Atari 1024ST. Jest 1040ST.

Sikor umarł...

13

Odp: FDD z PC na 520ST nie działa po przedłużeniu

joy napisał/a:

A 1024ST podpięty antenowym, ale na 720 ST obraz jest ok - tym samym kablem.  No to szukam kto mi naprawi org. stacje albo sprzeda może?

Troszkę Ci się mylą oznaczenia ST-ków. Co się tyczy jakości obrazu to z tych co mają modulator to Mój STE ma lepszą jakość obrazu niż STFM. Podejrzewam że bardziej dopracowany modulator. Możesz spróbować dostroić TV, bo nie każdy telewizor automatycznie dobrze dostraja się w kanał modulatora. Polecam zrobienie, dokupienie kabla RGB do eurozłącza. Schematy dostępne na forum i w necie.

Ostatnio edytowany przez darpajdp (2017-02-23 07:44:07)

1088XEL i inne XL, XE, ST.

14

Odp: FDD z PC na 520ST nie działa po przedłużeniu

joy napisał/a:

No to szukam kto mi naprawi org. stacje albo sprzeda może?

Ja w swoim 520STFM miałem stacje z paskiem ale nawet nie próbowałem jej naprawiać bo była to stacja jednostronna 360kB. Bardzo mało przydatna, mało aplikacji było na takie stacje.

1088XEL i inne XL, XE, ST.

15

Odp: FDD z PC na 520ST nie działa po przedłużeniu

No fakt - utworzyłem nowe Atari :)  Bo ja jestem człek małego Atari i Amigi. Oba to STFMy i kupiłem je bo... sam nie wiem, mam kolekcję prawie wszystkich małych i tak jakoś z rozpędu. Nie wiem czy ta stacja jest 360kB, ale paczka gier które dostałem działa - Dizzy fajny, ale co za kretyn wymyślił tak ukryte gniazdo joystików/myszy...   
No jednak jako zbieracz chciałbym oryginalną stacyjkę.

16

Odp: FDD z PC na 520ST nie działa po przedłużeniu

Hello  ;)
Po uporaniu się z dopieszczniem Amigi, postanowiłem wrócić do moich bojów z ST.
Co prawda kupilem przerobiona stacje od pc ktora sprawuje sie rewelacyjnie ale.....
Nagrywanie setek dyskietek nie wchodzi w grę, satana nie chcę więc kupilem goteka z FF i wyswietlaczem.
Z racji krótkiej tasmy która się jeszcze skraca przy przekrecaniu, i chęci posiadania goteka na wprost oczu zeby widziec bez ciaglego schylania sie do "dziury" gdzie zwyczajowo siedzi flop, przedluzylem tasme flopa i zasilania za pomoca kabli zazwyczaj uzywanych do arduino i dzięki temu gotek lezy sobie na obudowie i jak dla mnie jest ok ;)

Post's attachments

P_20190522_170613_1_p.jpg 1.3 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

P_20190522_170632_1_p.jpg 1009.53 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

P_20190522_170644_1_p.jpg 1 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

P_20190522_170700_1_p.jpg 1.28 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Atari ST FM Gotek FF, C64c, 3x 1541 II, XU 1541, Amiga CD32 Sx32 Pro 68030/50, 68882/50, 64 MB Ram, Plipbox

17

Odp: FDD z PC na 520ST nie działa po przedłużeniu

Taśma sama Ci się wydłuży gdy ją rozdzielisz na pasemka po 3-5 przewodów. Na prawie całej długości.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

18

Odp: FDD z PC na 520ST nie działa po przedłużeniu

Tak owszem, ale nie na tyle żeby podpiąć goteka na zewnątrz obudowy ;)

Atari ST FM Gotek FF, C64c, 3x 1541 II, XU 1541, Amiga CD32 Sx32 Pro 68030/50, 68882/50, 64 MB Ram, Plipbox