326

Odp: Sonari

.PSG to jest dump rejestrów AY: https://documentation.help/AY-3-8910.12 … _e9zqf.htm - raczej dostaniesz to albo z jakichś playerów pecetowych, albo z emulatora ZX Spectrum (ja używam do tego FUSE). Planuję player rozszerzyć jeszcze o inne formaty dumpów typu YM, VTX czy EPSG.
Formaty źródłowe to np. STC, PT3, PT2 i to są pliki zapisywane przez konkretne trackery na ZX Spectrum.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

327

Odp: Sonari

Rozumiem, dzięki za wyjaśnienie, pobawię się tym wszystkim w wolnej chwili (jak takową znajdę:-)).

328

Odp: Sonari

Czy to normalne, że podczas odtwarzania PSGPLAY ver. 0.7 doczytuje utwór po kawałku w trakcie odtwarzania a nie cały od razu? W  chwili doczytywania utwór na chwilę zwalnia. Mam Ultimate 1MB i Sio2SD.

Ostatnio edytowany przez piomet (2019-05-26 11:51:09)

329

Odp: Sonari

wylącz sio patch w u1mb lub wybierz stock os w zależności od biosu który posiadasz
jeśli są blokowane przerwania podczas doczytywania pliku to psgplayh będzie grał nierówno

przechodze na tumiwisizm

330

Odp: Sonari

Wyłączałem patch i zmieniałem os ale niestety bez zmian. Może za wolna karta SD?

331

Odp: Sonari

obniżaj hsindex w sio2sd aż player zacznie grać poprawnie.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

332

Odp: Sonari

@piomet: Kilka postów temu przerabiałem ten problem i nie pomogło nic co sugerował Pin i Mono. Przesiadka na side rozwiązała temat definitywnie i ostatecznie :)

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

333

Odp: Sonari

Potwierdzam co kolega powyżej napisał. Też tak myślałem, że Side dałoby radę. Jak to jest, że plik ma załóżmy 300kb i nie może być wczytany cały do pamięci 1MB?

334

Odp: Sonari

Potwierdzam co kolega powyżej napisał. Też tak myślałem, że Side dałoby radę. Jak to jest, że plik ma załóżmy 300kb i nie może być wczytany cały do pamięci 1MB? Bardzo mi pasuje brzmienie kawałków z AY-ka, ale jest lekki niedosyt  z powodu co wyżej. No ale trudno się mówi, żyje się dalej. Na razie sio2sd mi wystarcza. Bardzo, bardzo przygarnąłbym SIDari, ale chyba nie ma playera jeszcze  oficjalnie.

335

Odp: Sonari

Ale to nie o to chodzi. Mono specjalnie zrobił player na zasadzie streamingu, takie miał założenia i on działa okey, ale mnie się nie udało zmusić go do działania. Opisałem swoje problemy, w tym czasie bodaj Pin i albo lub Candle znaleźli jeszcze jakieś i mono ma się nad tym pochylić (może się właśnie pochyla :) ). Dodatkowo ma być też opcja/player do odtwarzania plików dla karty turbosound.
Moje boje są od tego postu:  http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 73#p249673

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

336

Odp: Sonari

A czy skoro masz 1MB, to gdyby pod Spartą przekopiować sobie muzyczkę na ramdysk "O:", to stamtąd odtwarzało by się płynnie? Nie wiem, tylko tak sobie gdybam, nie próbowałem, nie mam pod ręką sprzętu chwilowo, bo grzebię w innych tematach.

337

Odp: Sonari

Dobra rada, powinno brykać. Sprawdzę z ciekawości chyba, że kolega piomet zrobi to wcześniej.

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

338

Odp: Sonari

Chciałem być pierwszy ale niestety nie mogę opanować SpartaDos. Głupia sprawa, po założeniu ramdysku, kopiuję plik .psg i wywala disk full. Nie wiem jak posługiwać się poleceniem ramdisk.sys.

339

Odp: Sonari

Dziwne, u mnie Sparta na domyślnych ustawieniach, tak jak jest sama z siebie zakłada ramdysk na całą dostępną pamięć...
Mój config.sys wygląda bardzo amatorsko i mizernie:-) Mam tak:
DEVICE SPARTA OSRAM
DEVICE SIO
DEVICE ATARIDOS
DEVICE INDUS 4
DEVICE ARCLOCK /F
DEVICE RAMDISK

340

Odp: Sonari

OK tyle, że korzystam ze SpartaDOS wbudowanego w Ultimate. Mam zabootować Spartę z dyskietki?

341

Odp: Sonari

Można zabootować z dyskietki, wtedy można mieć na każdej dyskietce inny config.sys, ale wbudowana Sparta w cokolwiek też ma jakiś tam config.sys zawsze minimalny na CAR: i z niego startuje jeśli nie ma na dyskietce innego. Ja ten swój mam z takiej gotowej Sparty właśnie, ja używam dwóch dystrybucji Sparty: jedną pod IntSDX, bo na jej bazie mam zrobiony cartridge ze Spartą, a drugiej dystrybucji do SIC!-a. Obie mają podobny (jak nie identyczny) ten standardowy config.sys. Jedyne co ja w swoim zmieniłem, to wyrzuciłem tam jakiś sterownik od zegarka i zamiast niego dodałem tą linijkę DEVICE ARCLOCK /F, bo ona mi odpala mój zegarek, ale to nie ma związku z poruszanym tu tematem ramdysku.

Wejdź sobie na CAR: i napisz TYPE CONFIG.SYS to zobaczysz jak wygląda Twój standardowy konfig i czy odpala sterownik do ramdysku odpowiednio.

Aha, no i ja mam 1MB SIMMexp, nie mam Ultimate, więc nie wiem, może trzeba też w samym menu od Ultimate coś poustawiać?

Ostatnio edytowany przez Mq (2019-05-27 18:38:49)

342

Odp: Sonari

@piomet: w ultimate ustalasz z której stacji ładuje Ci config.sys, np. D1. W SIO2SD montujesz atr'a ze spartą gdzie masz swój config.sys, jak chcesz gotowca, skrobnij do mnie na pw, podam link do pobrania takiego atr'a, jest tam sporo różnej muzy, w tym psg i nawet SC :)
W każdym razie sparta z ultimate załaduje tenże config.sys, ustawi ramdysk i tadam.
Wysłałem Ci PM'kę.

Ostatnio edytowany przez sun (2019-05-27 20:55:06)

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

343

Odp: Sonari

Dobra, zamówiłem resztę potrzebnych elementów pasywnych. Jak ktoś jest z Warszawy i się stawi na sztabie (termin do ustalenia) mogę oddać po kosztach, ele według zasady: liczę za sztukę tego co zamówiłem według ceny zakupu (głównie alledrogo) plus przesyłka (niestety z czterech źródeł) dzielona przez zamawiających. I tak zostanie mi na przykład z 200 rezystorów 2k2 ;)

Sikor umarł...

344

Odp: Sonari

Czy w runext.cfg pod sparta da się przypisać adres SONARI. Chodzi mi o playera do plików STC.
Teraz stoi tak:

STC,A:>sciezka>STCPLAYH/A $D560

i to nie działa. błąd 150 system error

Ostatnio edytowany przez piomet (2019-06-05 08:18:33)

345

Odp: Sonari

spacje zjadło przy przepisywaniu?

przechodze na tumiwisizm

346

Odp: Sonari

@Cyprian, @Miker: nie mogę dostać gniazd stereo - znalazłem od 3zł w TME (2,98) lub gdzie indziej >4-6zł. Sobie pewnie zrobię wylut z czegoś, ale... Wolałbym nowe - macie może gdzieś dojścia, bo z TME to droga przesyłka będzie, a nic więcej póki co nie potrzebuję...
JAk ktoś ma i chce się podzielić - poproszę (może być link do sklepu jakby co)

Sikor umarł...

347

Odp: Sonari

oko, dam radę

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

348

Odp: Sonari

Panowie, pytanie: to się nada: https://www.tme.eu/pl/details/1503-07/z … g/1503-07/ - bo na alledrogo za cholerę już nie ma :( Wspomóżcie proszę wiedzą.
Będę zamawiał jakby co 5 sztuk - 2 Cyprian, 2 Miker, 1 ja - dzielę koszt wysyłki (z TME będzie drogi) - jak ktoś chce (po potwierdzeniu, że się nada) - może się dopisać (do jutra do 14-tej, chcę jutro zamówić, aby doszło w przyszłym tygodniu). Zasada prosta: cena za gniazdo plus przesyłka (ile tam wyjdzie) dzielona przez ilość osób (jak ktoś chce - może zamówić i 10, ale wtedy przedpłata do mnie).  Potem odbiór w Warszawie, wysyłka listem poleconym (koszt wysyłki)  lub odbiór na Lost Party (nie wiem, czy będę - sprawy rodzinne - ale w razie czego przekażę Mikerowi).

Sikor umarł...

349

Odp: Sonari

Wygląda identycznie jak moje, więc wg mnie się nada.

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

350

Odp: Sonari

ok, to jedno już wiadomo. Jak ktoś chętny (najlepiej Warszawa i okolice) to zapraszam - zawsze sumarycznie przesyłka mniej wyjdzie.

Sikor umarł...