Temat: [K] Części do joysticka

Cześć

Czy gdzieś jeszcze można dokupić przyssawki do joysticków? Kiedyś występowało jako część zamienna, teraz coś nie bardzo. Usiłuję doprowadzić do ładu mojego QuickShota II Turbo - może ktoś ma połamany egzemplarz, z którego można by wyciągnąć poza wspomnianą przyssawką, jeszcze 2 blaszki styków i ze 3 sprężynki?

65xe, 520st, 1040stf

2

Odp: [K] Części do joysticka

Nie kupowałem, więc nie wiem, czy są realnie dostępne, ale kiedyś się natknąłem tutaj: http://sklep.matt.com.pl/pl/p/Przyssawk … ow-PSS/176

3

Odp: [K] Części do joysticka

Ja coś podobnego kupowałem w sklepie zoologicznym. ;)

4

Odp: [K] Części do joysticka

Chyba mam takiego, w którym połamała się obudowa (konkretnie stabilizacja położenia wajchy). Potrzebna nowa górna część obudowy (poza tym sprawny, chociaż chwilowo rozebrany). Zerknę. Jeśli mam rację, chętnie się wymienię za jakiś inny manipulator.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

5

Odp: [K] Części do joysticka

Podłączę się. Czy jeśli perinoid znajdzie tego joya i poszedł by na części, to była by szansa podzielić się resztą? Ja z kolei potrzebuję do takiego joya ten wielki krzyż ze środka, który naciska sprężynki. I też nie pogardził bym jakąś blaszką i sprężynką. Może coś tam jeszcze mi brakuje, ale nie pamiętam. Mój egzemplarz jest związany z moimi sentymentami, bo to ten, na którym ogrywałem gierki w dzieciństwie. Nie używam go, jest mocno zajechany, ale właśnie gdybym go za pomocą części zamiennych przywrócił do lat jego świetności, to było by super:-)
Ewentualnie gdyby maciekb nie sfinalizował żadnej transakcji z perinoidem, to ja byłbym chętny na zamianę z Tobą perinoid: mogę dać za niego nowy (S)NESctrl w komplecie z nowym chińskim padem zamiennikiem SNES.

6

Odp: [K] Części do joysticka

Dalton: Co do przyssawek Matta, to dzięki za linka, ale traktuję ten zakup jako ostateczność :-) W latach 80/90-tych miałem ten joystick (nie wiem nawet, czy jego resztki nie są gdzieś "zakopane" u rodziców) i w nim wszystko było złe - zaczynając od kabla, a kończąc na przyssawkach. Sądząc ze zdjęcia przyssawek na stronie, to nic się właściwie nie zmieniło ;-)

Perinoid: Ja nie bardzo mam się na co zamieniać - dopiero zaczynam rozwijać moje zbieractwo :-)

Mq: Jeśli uda Ci się zamienić i zostaną Ci jakieś części, to chętnie odkupię przyssawkę i te 2-3 kawałki styków. W joyu jest łącznie 6 styków, więc mam nadzieję, że do się to jakoś podzielić. Sprężynki z tego co wiem można dobrać na AliExpress, gorzej jest z blaszkami. Inna sprawa, że blaszki raczej się nie niszczą - moje po prostu zaginęły w pomrokach dziejów.

Ostatnio edytowany przez maciekb (2019-05-29 09:45:15)

65xe, 520st, 1040stf

7

Odp: [K] Części do joysticka

Krzyżaki (metalowe) w joystickach to ja w epoce naprawiałem przycinanymi sprężynkami ze starych budzików (te płaskie, nawijane w zwój). Joye chodziły lepiej niż oryginał potem ;)

Sikor umarł...

8

Odp: [K] Części do joysticka

Sikor, wiem o co chodzi, ale w tym konkretnym joysticku chodzi o coś zupełnie innego:-) Tutaj mamy mikrostyki, które działają tak, że taki duży krzyżak plastikowy naciska na ich sprężynki przy ruchu joyem. W moim joyu złamały mi się dwie końcówki tego krzyżaka, więc dwóch sprężynek nie naciskały. W dawnych czasach naprawiłem to tak, że wtopiłem zamiast tych plastikowych końcówek kawałki cienkiego pręta. To działa, ale w dzisiejszych czasach jak sobie odrestaurowuję retrosprzęty do stanu niemal fabrycznego, to i joystick chciałbym kiedyś przy okazji tak odrestaurować - stąd jak się nadarza okazja, to podłączam się pod temat i pytam:-)

Ostatnio edytowany przez Mq (2019-05-29 10:33:02)

9

Odp: [K] Części do joysticka

Panowie, niestety to co mam to zupełnie inny joy - QuickJoy III Supercharger. Przepraszam, że tyle to trwało. Dopiero dzisiaj mogłem się do niego dostać.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.