76

Odp: 1050e - mały prezent dla Strykera :)

Dzięki za moduł. Wypróbowuję właśnie i są dwa tematy do przemyślenia / ewentualnej poprawki.

1. Włączenie stacji z zamkniętą klamką powoduje że nie działa prawidłowo (w top-drive też jest coś podobnego, dość niewygodne).
Czy dałoby się zrobić tak, jak w Happy Warpie, że nie ma to znaczenia i stacja zawsze odpala prawidłowo?

2. Próba zapisu na dyskietce zabezpieczonej przed zapisem powoduje całkowitą zwiechę stacji. Przesuwa głowicę pod ścieżkę zero, staje tam, ale nie zwraca błędu, kręci bez końca dyskietką.
Przestaje być widoczna dla kompa aż do ponownego włączenia. Sprawdzałem już moduł w dwóch stacjach, pod qmegiem, osem, różnymi dosami i kopierami oraz na dwóch kompach, ale sytuacja powtarza się za każdym razem.

77

Odp: 1050e - mały prezent dla Strykera :)

1) to tryb flashowania firmware - jest konieczny
2) muszę to sprawdzić

przechodze na tumiwisizm

78

Odp: 1050e - mały prezent dla Strykera :)

Stryjek wreszcie sie doczekal? ;)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

79

Odp: 1050e - mały prezent dla Strykera :)

@Lotharek
Zapomniałem Cię zagaić o to na Lost Party, kiedy mniej więcej można się spodziewać dostępności 1050E? :)

80

Odp: 1050e - mały prezent dla Strykera :)

Cisza... A ktoś używa lub wie czy działa lub będzie działać buforowanie? :)

81

Odp: 1050e - mały prezent dla Strykera :)

1050E chyba jest juz dostepne od jakiegos czasu?
https://lotharek.pl/productdetail.php?id=250

Ostatnio edytowany przez mcs (2019-09-04 07:12:48)

82

Odp: 1050e - mały prezent dla Strykera :)

"firmware in progress"

Dostępne jest, ale zaimplementowane "ficzery" nie są szczegółowo opisane, a kwestia np. buforowania jest istotna ;)

83

Odp: 1050e - mały prezent dla Strykera :)

napisz bezposrednio do lotharka, pewnie jakis szczegly zna ;)

84

Odp: 1050e - mały prezent dla Strykera :)

jest w sprzedazy caly czas. o co chodzi ?

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

85

Odp: 1050e - mały prezent dla Strykera :)

No mi najbardziej o kwestię funkcjonalności, bo w sklepie u Ciebie widnieje "firmware in progress", a dobrze byłoby wiedzieć co 1050E potrafi, a czego nie, co da się konfigurować, czy jest/będzie buforowanie, itp. itd. :)
Pisałem też na priv na fb ;)

86

Odp: 1050e - mały prezent dla Strykera :)

I cisza...
Jak rozumiem, to Candle musiałby się wypowiedzieć w temacie?

Candle napisał/a:

co to umie:
obsługa formatów SD, ED oraz DD
high speed (US - SIO index 6)
możliwość aktualizacji przez wbudowany flaszer za pomocą SIO

tyle jeśli chodzi o aktualny stan softu
sprzęt umie obsługiwać wyświetlacze bazujące na HD44780 (np takie jak w sio2sd) i ma dość ramu i romu aby zrobić buforowanie ścieżek oraz rom-dysk, ale aktualny soft tego nie wykorzystuję

Jest szansa na buforowanie? Od tego uzależniałbym zakup...

87

Odp: 1050e - mały prezent dla Strykera :)

szansa jest, ale ja mam dwie ręce i chęć, a to zdecydowanie za mało
nie jest to też trywialne, trzeba to zrobić komendą read track czy jak jej tam, a ona służy do celów diagnostycznych, a nie transferu danych, więc zwraca sektory wraz z nagłówkami i wszelkim śmieciem potrzebnym do synchronizacji - trzeba te dane na bieżąco wstępnie analizować aby trafić na początek a później łapać dane z kontrolera jak leci i upychać do pamięci przełączając banki

jeśli oczekujesz daty to jej nie dostaniesz

przechodze na tumiwisizm

88

Odp: 1050e - mały prezent dla Strykera :)

Dzięki za informację, nie chodziło o datę, bardziej o to czy "będzie na pewno, ale kiedyś", czy "nie wiadomo czy będzie".
Tak czy inaczej, z zakupem się chyba wstrzymam trzymając kciuki za buforowanie ;)

89

Odp: 1050e - mały prezent dla Strykera :)

Mam problem z 1050e. Egzemplarz z wczesnej produkcji bezposrednio od Candle.
Objaw:
Przy formatowaniu dyskietek co jakis czas - trudno mi okresilic przyczyne stacja zawiesza sie.
Opis:
- Bootuje Mydos 4.50T
- wyjmuje dyskietke i w jej miejsce wkladam czysta z pudelka (dyskietki nowe stan magazynowy, lezakowaly sobie)
- my dos ustawiony na 1D, stacja jest jako jedyna podlaczona do ATARI
- wybieram initialize disk, wciskam 1 i Y by potwierdzic.
- czesc dyskietek formatuje a czesc nie. Dyskietka ktora miala problem nastepnym razem daje sie sformatowac. Wyglada na to ze wiekszosc dyskietek formatuje po prostu na 1S
- mam tez czesc dyskietek ktore za bardzo nie chca sie sformatowac
- po zawieszeniu sie stacji my dos przelacza sie w tryb 1S, po resecie komputera
- po zawieszeniu sie stacji dostaje blad 140. musze ja wylaczyc i zrestartowac komputer by przelaczyc my dos na 1d
- nieudane formatowanie - zwis stacji konczy sie bledem 138

Sformatowalem 10 dyskietek na pojedynczej gestosci. Teraz chcialem je sformatowac ponownie i znow problem ze stacja.
Nie udaje sie sformatowac dyskietki, po dlugim czasie wyskakuje blad 138.
Czesc operacji formatowania rozpoczyna sie ale potem naped sie zawiesza i jest blad 138
Kontaktowalem sie z kolega Jer i wyglada na to ze cos jest nie tak z obsluga bledow. Moze firmware cos niedomaga.


Czy ktos ma podobne problemy? Czy znane jest jakies rozwiazanie tego?
Troche to utrudnia uzytkowanie stacji i jest mocno irytujace.
1050e przede wszystkim potrzebowalem by moc uzywac dyskietek podwojnej gestosci.

Ostatnio edytowany przez MADRAFi (2019-11-07 17:01:56)

90

Odp: 1050e - mały prezent dla Strykera :)

Pod roznymi dosami to samo. Da sie sformatowac w normalnej predkosci jedynie single lub medium density. Ale mam cale paki dyskietek ktore wogle nie chce sformatowac.

91

Odp: 1050e - mały prezent dla Strykera :)

Poniewaz mialem do nagrania wieksza ilosc dyskietek mam juz pewne obserwacje co do rozszerzenia 1050e.
1. Szybszy tryb czytania nie aktywuje sie automatycznie.
Jezeli uruchomie komputer i wejde bezposrednio do QMEGa to nie ma szansy na szybszy odczyt dyskietki przy kopiowaniu ( niezaleznie od opcji w qmeg
2 Na 10 nowych czystych dyskietek, bez problemu udalo mi sie sformatowac i zapisac 6. Stacja wyrzucala blad np 90.
3 Restarty stacji (calkowite wylaczenie) nie pomagaja pozbyc sie bledow
4. Te same dyskietki w innej stacji z wiekowym juz turbo i DD bez problemu formatuja i zapisuja dyskietki.

Moje podejrzenia to bledy w firmware ktore powoduja dziwne, niestabilne dzialanie stacji.