Temat: TOMS MULTI DRIVE by ENDRIU do CA-2001

Witam.
Korzystając ze złej pogody, którą raczył nas miesiąc maj, udało mi się dokończyć temat mający ujrzeć światło dzienne dopiero w listopadzie lub grudniu.
Jak widać w tytule postu, jest to moja wariacja na temat rozszerzenia Toms'ów, pasującego do stacji CA-2001.

Nie będę się tu zbytnio rozpisywał w kwestiach technicznych, bo stworzyłem w tym celu mini poradnik montażu, więc po co pisać dwa razy to samo. Gdyby ktoś miał jakieś wątpliwości, to proszę najpierw zapoznać się z instrukcją.

Na schemat stacji CA, za zgodą autora "jer'a", naniosłem też wszystkie niezbędne zmiany.
Dodam, że nie jest to w 100% zgodne z tym co jest opisane w Serious nr8 przez Zenona, ale o niuansach może podyskutujemy jak ktoś o coś zapyta, po analizie schematu i instrukcji montażu.

Na razie jeszcze zabrakło mi parę części na skończenie całości, m.in. EEPROMY jadą z Chin dlatego na foto ich niema, ale myślę, że jak wszytko dojdzie to dokończę. Niestety mogą być lekkie obsuwy z wysyłką, bo czasowo w lato niedomagam ;)

Uprzedzając pytania: nie będę się zajmował montażem tego w waszych stacjach, a i płytek na teraz będzie 8szt. poskładanych i 8 samego PCB. Jak chcecie to można robić listę chętnych.

Nie mam pojęcia czy płytka "podejdzie" do LDW 2000, po prostu nigdy nie widziałem na oczy tej stacji, a foty w necie nic mi nie mówią. Na pewno płyta jest inna i mój opis nie dotyczy LDW!


Cena kompletu jak na zdjęciu to -      97zł, plus 12zł paczkomat, 14zł paczka pocztowa. (nie da się w liście, bo złącze odstaje)

Samo PCB (płytka turbo i index) to -  27zł, plus list polecony ekonomiczny 6,50zł, priorytet 9zł, lub jak wyżej paczkomat 12zł.

Pozdrawiam
Andrzej

Ostatnio edytowany przez piwkooo (2019-06-07 18:47:27)

Post's attachments

bottom.jpg 976.2 kb, liczba pobrań: 8 (od 2019-06-07) 

CA2001_motaz_KMD.gif 119.84 kb, liczba pobrań: 15 (od 2019-06-07) 

Instrukcja mont. TMD3-skompresowany.pdf 1.52 mb, liczba pobrań: 158 (od 2019-06-07) 

Komplet.jpg 930.82 kb, liczba pobrań: 7 (od 2019-06-07) 

top.jpg 1 mb, liczba pobrań: 8 (od 2019-06-07) 

Zamontowane.jpg 936.98 kb, liczba pobrań: 8 (od 2019-06-07) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: TOMS MULTI DRIVE by ENDRIU do CA-2001

Wziąłbym samą płytkę. Czy da się zamknąć obudowę stacji z epromem w podstawce?

3

Odp: TOMS MULTI DRIVE by ENDRIU do CA-2001

Oczywiście. Jak sie popieści, to sie wszystko zmieści ;)
A tak na serio, z tym starym EPROM'em UV jak na foto, brakuje pół milimetra, on jest wyższy i ma chyba dłuższe odnóża, bo nie włazi do końca w podstawkę. Powinno pomóc skrócenie minimalne nóżek.
A nowe EEPROM'y włażą do końca, jak np. ten SRAM ze zdjęcia i pięknie wszystko pasuje.

PS. wszystkich piszących do mnie na PW, proszę się wpisać na listę.

Zmontowane:

1.pancio.net x1

Only PCB:

1.laborant x1
2.Yezy      x1

Ostatnio edytowany przez piwkooo (2019-06-07 15:56:00)

4

Odp: TOMS MULTI DRIVE by ENDRIU do CA-2001

piwkooo napisał/a:

Oczywiście. Jak sie popieści, to sie wszystko zmieści ;)
A tak na serio, z tym starym EPROM'em UV jak na foto, brakuje pół milimetra, on jest wyższy i ma chyba dłuższe odnóża, bo nie włazi do końca w podstawkę. Powinno pomóc skrócenie minimalne nóżek.
A nowe EEPROM'y włażą do końca, jak np. ten SRAM ze zdjęcia i pięknie wszystko pasuje.

PS. wszystkich piszących do mnie na PW, proszę się wpisać na listę.

Zmontowane:

1.pancio.net x1
2. MGor x 1

Only PCB:

1.laborant x1
2.Yezy      x1

5

Odp: TOMS MULTI DRIVE by ENDRIU do CA-2001

MGor napisał/a:
piwkooo napisał/a:

Oczywiście. Jak sie popieści, to sie wszystko zmieści ;)
A tak na serio, z tym starym EPROM'em UV jak na foto, brakuje pół milimetra, on jest wyższy i ma chyba dłuższe odnóża, bo nie włazi do końca w podstawkę. Powinno pomóc skrócenie minimalne nóżek.
A nowe EEPROM'y włażą do końca, jak np. ten SRAM ze zdjęcia i pięknie wszystko pasuje.

PS. wszystkich piszących do mnie na PW, proszę się wpisać na listę.

Zmontowane:

1.pancio.net x1
2. MGor x 1
3. Sniegowy x 2

Only PCB:

1.laborant x1
2.Yezy      x1

pozdrawiam

Sniegowy

6

Odp: TOMS MULTI DRIVE by ENDRIU do CA-2001

Cieszę się waszym szczęściem, ale nie cytujcie całych postów, to zabronione regulaminem

7

Odp: TOMS MULTI DRIVE by ENDRIU do CA-2001

Dopsuję się do listy:

Zmontowane:

1. pancio.net x1
2. MGor x1
3. Sniegowy x2

Only PCB:

1. laborant x1
2. Yezy x1
3. Seban x1

8

Odp: TOMS MULTI DRIVE by ENDRIU do CA-2001

To ja też dopiszę się do listy:

Zmontowane:

1. pancio.net x1
2. MGor x1
3. Sniegowy x2
4. Gzynio x1

Only PCB:

1. laborant x1
2. Yezy x1
3. Seban x1

"...Jeśli więc nie traktujemy dysku jako podręcznego śmietnika, w którym przechowujemy wszystko, co tylko wpadnie nam w ręce, to 20 MB starcza nawet z dużym zapasem..."

9

Odp: TOMS MULTI DRIVE by ENDRIU do CA-2001

Zmontowane:

1. pancio.net x1
2. MGor x1
3. Sniegowy x2
4. Gzynio x1
5. perinoid x1

Only PCB:

1. laborant x1
2. Yezy x1
3. Seban x1

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

10

Odp: TOMS MULTI DRIVE by ENDRIU do CA-2001

Zmontowane:

1. pancio.net x1
2. MGor x1
3. Sniegowy x2
4. Gzynio x1
5. perinoid x1
6. mpolak x1

Only PCB:

1. laborant x1
2. Yezy x1
3. Seban x1

QUICK SHOT II TURBO z uszkodzonym TURBO :)

11

Odp: TOMS MULTI DRIVE by ENDRIU do CA-2001

Zmontowane:

1. pancio.net x1
2. MGor x1
3. Sniegowy x2
4. Gzynio x1
5. perinoid x1
6. mpolak x1
7. mariuszbox x1

Only PCB:

1. laborant x1
2. Yezy x1
3. Seban x1

12

Odp: TOMS MULTI DRIVE by ENDRIU do CA-2001

Witam.
Mam już wszystko do dokończenia tematu, kto chętny proszę o kontakt na PW lub lepiej przez e-mail, dogadamy szczegóły.

Załatwieni będą przekreśleni.
Pozdrawiam



Zmontowane:

1. pancio.net x1
2. MGor x1
3. Sniegowy x2
4. Gzynio x1
5. perinoid x1
6. mpolak x1
7. mariuszbox x1

Only PCB:

1. laborant x1
2. Yezy x1
3. Seban x1

Post's attachments

20190608_211134_m.jpg 1.17 mb, liczba pobrań: 1 (od 2019-06-13) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

13

Odp: TOMS MULTI DRIVE by ENDRIU do CA-2001

Poszło...

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

14

Odp: TOMS MULTI DRIVE by ENDRIU do CA-2001

Też napisałem mailem.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

15

Odp: TOMS MULTI DRIVE by ENDRIU do CA-2001

Witam.
Wysyłki ruszyły. Proszę nieskreślonych  z listy o potwierdzenie zakupu, bo mam innych chętnych.

Do zestawu dodane zostały jeszcze dystanse 5mm i rezystor 10K oraz piny do podłączenia przełącznika ROM'ów.
Do szczęścia potrzebujecie załatwić dwie śrubki M3, do przykręcenia modułu turbo i płytki fototranzystora (szczegóły w instrukcji).

Zmontowane:

1. pancio.net x1
2. MGor x1
3. Sniegowy x2
4. Gzynio x1
5. perinoid x1
6. mpolak x1
7. mariuszbox x1

Only PCB:

1. laborant x1
2. Yezy x1
3. Seban x1

Ostatnio edytowany przez piwkooo (2019-07-18 09:22:29)

16

Odp: TOMS MULTI DRIVE by ENDRIU do CA-2001

piwkooo napisał/a:

Witam.
Wysyłki ruszyły. Proszę nieskreślonych  z listy o potwierdzenie zakupu, bo mam innych chętnych.

Potwierdzam

17

Odp: TOMS MULTI DRIVE by ENDRIU do CA-2001

Wezmę zmontowany komplet jeżeli zostanie.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

18

Odp: TOMS MULTI DRIVE by ENDRIU do CA-2001

Ja jeszcze w kwestii technicznej.
Proponuję, oczywiście nieobowiązkowo, do przełączania wsadów zaadoptować dipswitch stacji, który na poz. 4 ma wolny przełącznik.
Wszystko na schemacie w załączniku.

Post's attachments

Rzełącznik ROMów.png 138.32 kb, liczba pobrań: 5 (od 2019-07-05) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

19

Odp: TOMS MULTI DRIVE by ENDRIU do CA-2001

Został jeszcze zmontowany komplecik ?

20

Odp: TOMS MULTI DRIVE by ENDRIU do CA-2001

Hej!

Dopiero teraz dostrzegłem powiadomienie na o nowych postach w wątku, oczywiście potwierdzam chęć zakupu.

21

Odp: TOMS MULTI DRIVE by ENDRIU do CA-2001

Jak pech to pech...

Moja CA-2001 (1) wyposażona jest w układ kontrolera WD1772...
... zdobędę tego WD2797 prędzej czy później ale nigdzie nie mogę namierzyć instrukcji jak podmienić jeden na drugi? Czy wystarczy wlutować podstawkę pod WD2797 (a starą usunąć?)

Edit:
Dobra - znalazłem... WD2797 - jednak nie jest to takie trywialne jak myślałem - szczególnie, że do zmiany kontrolera potrzeba jeszcze full elementów biernych... ech, będę musiał kompletować "dzikie" podzespoły :-)

P.s.
Opis znalazłem na:
http://www.serious-dial.atari.pl/SSerious/S06/A05.html

Ostatnio edytowany przez pancio.net (2019-07-10 17:49:03)

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

22

Odp: TOMS MULTI DRIVE by ENDRIU do CA-2001

Do mnie komplet już dotarł. Dziękuję. Montaż wkrótce.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

23

Odp: TOMS MULTI DRIVE by ENDRIU do CA-2001

Ca 2001 (2) - podjęta próba instalacji TOMS@Endriu  zakończyła się sukcesem. Wszystko śmiga. Minąłem się co prawda z opisem "doswiczowienia" zmiany ROM-u ale trudno...  przy okazji podepnę :-) Póki co, żadnych mankamentów. Dobra robota :-)

A teraz "bede grał w gre... TOMS Raider" :-)

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

24

Odp: TOMS MULTI DRIVE by ENDRIU do CA-2001

Potwierdzam :)

25

Odp: TOMS MULTI DRIVE by ENDRIU do CA-2001

Witam.
Wznawiam.
Składam ostatnie 5szt.
Cena niestety wzrosła do 122zł + 12zł paczkomat.
Do kompletu dodam śrubki M3 plus podkładki, pozostaje załatwić kabelek ;)
Pierwszeństwo ma 'digisoft' bo pytał po zamknięciu listy.

Zamówienia:
1 - digisoft ???
2 - ...

Ostatnio edytowany przez piwkooo (2020-10-07 22:32:01)