1

Temat: [S] Atari 65XE 1MB RAM

Do sprzedania 65XE w bardzo ładnym stanie z pamięcią rozszerzoną o 1MB.

Wersja ze złączem ECI, ostatnia rewizja płyty z pamięciami 4-bit, ta sama co w 130XE.
Ostatnia wersja ROM jaka wyszła, z selftestem, w którym jest testowana pamięć rozszerzona do 128kB.
Obudowa super, niepożółknięta, bez ubytków i uszkodzeń. Klawiatura ładna, jedynie spacja ma delikatnie ciemniejszy kolor niż pozostałe klawisze, ale nie wygląda na zżółknięty, tylko po prostu ma inny odcień.
Komputer w pełni sprawny, porty działają, kartridże też.

Komputer był przeze mnie odrestaurowany: rozebrany, gruntownie wyczyszczony, wymyty, naprawione drobne usterki:
- Freddie jest w podstawce, bo był podejrzany, ale okazał się sprawny, natomiast wymieniony został uszkodzony kwarc 14MHz na nowy.
- Założona nigdy nieużywana nowa folia klawiatury od Simiusa (zdjęcie).
- Wymieniony kondensator 10uF przy układzie 4050 bo był wyschnięty i miał 250pF zamiast 10uF:-). Objaw był taki, że obraz miał liczne odbicia. Po tym zabiegu Atari ma bardzo ładny obraz, ponadprzeciętny jak dla mnie.
- Wymienione dwa uszkodzone dławiki (nie działał jeden kierunek w drugim porcie joya, a drugi dławik co prawda działał, ale był lekko jakby nadpalony, więc też wymieniłem na wszelki wypadek) - dławiki są identyczne jak oryginalne, wziąłem je z innej płyty Atari-dawcy części.

Cały komputer jest zachowany w oryginale, ma tylko dołożone rozszerzenie pamięci 1MB wg mojego projektu "SIMMexp bez kabli" (na bazie oryginalnego projektu Pasia). Rozszerzenie jest wlutowane bezpośrednio na płycie głównej, co ma takie dwie zalety, że po pierwsze jest pewne i długowieczne jeśli chodzi o połączenia, a po drugie dało możliwość normalnego zamknięcia metalowego ekranu zostawiając jeszcze luz ponad układami.

Sprzedaż w formie licytacji, koniec w piątek 14 czerwca o godzinie 20:00. Cena wywoławcza 380zł, do wylicytowanej kwoty należy doliczyć koszt wysyłki kurierem lub pocztą 20zł.

Polecam, bo to bardzo fajny sprzęt do szeroko rozumianych dowolnych zastosowań:-)

Ostatnio edytowany przez Mq (2019-06-08 17:34:04)

Post's attachments

1.jpg 182.23 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

2.jpg 171.97 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

3.jpg 176.49 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

4.jpg 271.81 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

5.jpg 271.93 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

6.jpg 272.74 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

7.jpg 152.43 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

8.jpg 135.03 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: [S] Atari 65XE 1MB RAM

Dorzucam jeszcze zdjęcia z działania i testów, oraz wspomnianej nowej folii.

Post's attachments

folia klawiatury.jpg 173.6 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

ready.jpg 144.92 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

self test.jpg 177.23 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

xms tester.jpg 195.29 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

xram test.jpg 228.87 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

3

Odp: [S] Atari 65XE 1MB RAM

Brak chętnych, nikt nie licytował. W takim razie podbijam w formie ogłoszenia teraz, bez licytacji. Cena 380zł plus wysyłka.

4

Odp: [S] Atari 65XE 1MB RAM

Ostatnia obniżka ceny, 349zł, w cenę wliczona wysyłka kurierem.

5

Odp: [S] Atari 65XE 1MB RAM

No to ja poproszę. Wysyłam wiadomość na priv.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.