1

Temat: Sio2SD vs SIDE2

Tak z ciekawości - które z tych rozwiązań jest lepsze?
Chodzi mi o najprostsze wykorzystanie - wgrywanie gier/ dem i tyle.
Jakie za i przeciw, jeśli jednym rozwiązaniem chciałbym ogarnąć kilka komputerów?

Jakie są Wasze doświadczenia w tym zakresie?

2

Odp: Sio2SD vs SIDE2

Najprostrsze to chyba Kartridże.
Wkłada się w gniazdo i gra się uruchamia.
Chyba że jest kilka gier, to wtedy wybiera się która ma się uruchomić i już.
Na OLX są takie z wieloma grami.

3

Odp: Sio2SD vs SIDE2

No niby tak, ale zakładałem (może błędnie), że na SIDE2 mogę wrzucić tyle ile się zmieści (w zasadzie tak jak Sio2SD).
Dodatkowo - jakoś nie do końca przemawia do mnie wyciąganie cartirdge'a w trakcie pracy komputera, żeby podłączyć go do drugiego kompa ....

4

Odp: Sio2SD vs SIDE2

SIO2SD.

Side2 pozwala na dużo więcej, ale żeby go w pełni wykorzystać, potrzebujesz Ultimate 1MB. Bez niego Side2 w zasadzie pozwala na ładowanie XEX-ów (obrazu ATR nie odpalisz) albo uruchomienie SDX i zabawę pod jej kontrolą (w tym trybie można na karcie CF założyć partycje i korzystać z nich jak z twardego dysku - dobre jeśli chcesz sobie poprogramować i używać aplikacji odpalanych z terminala). Dopiero w połączeniu z Ultimate można montować ATR-y (i robić więcej) i wtedy jest moc.

SIO2SD pozwala na wgrywanie XEX-ów i używanie ATR-ów, przez co do podstawowych zastosowań jest lepszy.

PS. Nie wyciągaj carta w trakcie pracy kompa, to się nigdy dobrze nie kończy.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

5

Odp: Sio2SD vs SIDE2

no i Side2 jest ok od 20 do 73 razy szybsze od SIO2SD (zależnie od trybu turbo dla sio) ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

6

Odp: Sio2SD vs SIDE2

Dzieki za info.
Faktycznie brak wsparcia atr jest problematyczny.
Tak jak pisałem - zamierzam tylko grać :)

A co carta - zawsze zgodnie ze sztuką, tylko przy wyłączonym kompie