Temat: SIDE2 + SIO2SD jednocześnie - jak najlepiej?

Cześć,

Mam 130XE bez przeróbek, SIDE2 na standardowym firmware (póki co) oraz SIO2SD od Lotharka. Testując obydwa urządzenia, wymyśliłem żeby wszystkie pliki .xex zostawić na SIDE2 (wiadomo - prędkość), a .atr ładować z SIO2SD. I teraz pytanie. Przy wpiętych obu urządzeniach, jako pierwsze zawsze aktywuje się SIDE2 - nawet wtedy, gdy włączam Atari z wciśniętym K5 na SIO2SD. Ponieważ nie chciałbym za każdym razem wypinać SIDE2 żeby mieć dostęp do SIO2SD (przy 800XE to pół biedy, przy 130 trzeba celować w "zadek"), czy można w jakiś sposób "wymuszać" co Atari uruchamia przy bootowaniu, przy wpiętych jednocześnie dwóch przystawkach?

Ostatnio edytowany przez Patrese (2019-06-16 10:52:02)

2

Odp: SIDE2 + SIO2SD jednocześnie - jak najlepiej?

Automatycznie odpala sie SideLoader  (przełącznik) i możesz wdusić CTRL+R i zrobi się reboot z SIO2SD czy jakoś tak... Piszę z pamięci - jak odpalisz SIDE2 to w menu będzie napisane...

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

3

Odp: SIDE2 + SIO2SD jednocześnie - jak najlepiej?

No właśnie w menu nic nie ma (stara wersja firmware). Ctrl+R nic nie daje :|

4

Odp: SIDE2 + SIO2SD jednocześnie - jak najlepiej?

Ok, już rozkminiłem :) Skopiowałem pliki SIO2SD.XEX i SIO2SD.CFG do katalogu głównego SIDE2, i po uruchomieniu odpala mi konfigurator SIO2SD :)

5

Odp: SIDE2 + SIO2SD jednocześnie - jak najlepiej?

ha, niezły lifehack