Temat: IK+ konwersja: wersja bez "zwiechy"?

Cześć,
Na tej stronie jest projekt konwersji IK+ na Atari 130XE (lub wersję 128RAM i więcej). Mam zwykłe Atari 130XE i gra się ładuje zarówno w trybie xex jak i atr, natomiast gdy wygrywam rundę, dostaje zwiechy (postacie "zamarzają") i można jedynie wcisnąć Start, żeby rozpocząć rundę od nowa. Czy macie tak samo, i czy ktoś ma może niezacinającą się wersję?
Link: http://uce.pl/ikplus/downloads.html

Ostatnio edytowany przez Patrese (2019-06-16 20:34:32)

2

Odp: IK+ konwersja: wersja bez "zwiechy"?

Pavros jeszcze nie zrobił/nie upubliznił innej wersji, z tego co mi wiadomo.

Sikor umarł...

3

Odp: IK+ konwersja: wersja bez "zwiechy"?

Tylko coś jest nie tak - według opisu autora są dalsze etapy, np ball bouncing. U mnie gra się zacina po pierwszej rundzie.

4

Odp: IK+ konwersja: wersja bez "zwiechy"?

sprawdziłem  "Ikp_0284" i u mnie też - pierwsza runda i zwiecha

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

5

Odp: IK+ konwersja: wersja bez "zwiechy"?

A na czym testowałeś? 130XE czy coś z większą ilością RAM?

6

Odp: IK+ konwersja: wersja bez "zwiechy"?

nie jest udostępniona, jest wykonana.

Sikor umarł...

7

Odp: IK+ konwersja: wersja bez "zwiechy"?

Od wielu wersji tak jest, ze po skonczeniu rundy nalezy wcisnac START by grac dalej, mozna tak wznawiac do osiagniecia 20000 pkt. Jakby autor watku czytal opisy na stronie autora ik+ to by wiedzial. Ale widac nie czyta nic, takze regulaminu tego forum. Post nr 5 zostal juz zgloszony odpowiednim wladzom.

8

Odp: IK+ konwersja: wersja bez "zwiechy"?

Sikor, skoro masz wiedzę na temat tego, że gra jest ukończona tylko nieudostępniona (o ile dobrze zrozumiałem), to możesz powiedzieć coś więcej, lub dopytać autora czy możemy się spodziewać upublicznienia, tudzież czy są jakieś plany wydania itp.? Ostatnia publikacja tam na stronie jest z 2010 roku, to już dość dawno temu było.

9

Odp: IK+ konwersja: wersja bez "zwiechy"?

mazi napisał/a:

Od wielu wersji tak jest, ze po skonczeniu rundy nalezy wcisnac START by grac dalej, mozna tak wznawiac do osiagniecia 20000 pkt. Jakby autor watku czytal opisy na stronie autora ik+ to by wiedzial. Ale widac nie czyta nic, takze regulaminu tego forum. Post nr 5 zostal juz zgloszony odpowiednim wladzom.

A co takiego zgłosiłeś na mnie? :D Gdzie złamałem regulamin?

10

Odp: IK+ konwersja: wersja bez "zwiechy"?

mazi napisał/a:

Od wielu wersji tak jest, ze po skonczeniu rundy nalezy wcisnac START by grac dalej, mozna tak wznawiac do osiagniecia 20000 pkt. Jakby autor watku czytal opisy na stronie autora ik+ to by wiedzial. Ale widac nie czyta nic, takze regulaminu tego forum. Post nr 5 zostal juz zgloszony odpowiednim wladzom.

A co takiego zgłosiłeś na mnie? :D Gdzie złamałem regulamin?

11

Odp: IK+ konwersja: wersja bez "zwiechy"?

Punkt nr 8 regulaminu forum.

12

Odp: IK+ konwersja: wersja bez "zwiechy"?

Patrese napisał/a:
Cyprian napisał/a:

sprawdziłem  "Ikp_0284" i u mnie też - pierwsza runda i zwiecha

A na czym testowałeś? 130XE czy coś z większą ilością RAM?

Altirra w trybie 130XE

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

13

Odp: IK+ konwersja: wersja bez "zwiechy"?

@Mq: tylko przecieki od Pavrosa, nie jest ukończona, ale prace powoli posuwają się do przodu. To pytanie należałoby złożyć przez PW do autora, jeśli już. Nie znam obecnej wersji, pewne rzeczy mówił mi jeszcze na Wapniaku, więc już trochę wody w Wiśle od tego czasu popłynęło...

Sikor umarł...

14

Odp: IK+ konwersja: wersja bez "zwiechy"?

Ok, dzięki za info :)

15

Odp: IK+ konwersja: wersja bez "zwiechy"?

Skoro poruszona w innym temacie jest kwestia Ricka, fajnie byłoby poznać szanse dokończenia IK+ przez Pavrosa...
Kibicuję temu projektowi od prawie 20 lat i nadal nie porzuciłem nadziei... ;)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2021-03-20 12:09:18)

16

Odp: IK+ konwersja: wersja bez "zwiechy"?

Gdzieś kiedyś czytałem, że przecież to jest skończone ;)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

17

Odp: IK+ konwersja: wersja bez "zwiechy"?

Ostatnie demo nadal nie ma sędziego i przerywników.