Temat: Raspberry Pi jako Atari?

Cześć,
Czy znane jest Wam jakieś rozwiązanie zamieniające Rasbery Pi w 8-bitowe Atari? Fajnie byłoby podłaczyć coś takiego do klawiatury i monitora, odpalić i mić "prawie" Atari... Nie chodzi mi o zwykły emulator do odpalania romów, bo tego jest kilka, ale takie Atari w pudełku Rasbery Pi z READY na ekranie.
Nie wiem, czy dobrze to wyjaśniłem, ale może się domyślicie :-)
Dzięki,
M

--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior

2

Odp: Raspberry Pi jako Atari?

https://retropie.org.uk/docs/Atari-800-and-5200/ ?

3

Odp: Raspberry Pi jako Atari?

https://github.com/atari800/atari800/releases - jest precompilowany pakiet dla raspberry pi (raspbian)

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2019-06-28 15:26:22)

4

Odp: Raspberry Pi jako Atari?

Jest, ale trzeba zrobić... albo choć częściowo ominąć

(1) Atari800 - mamy emulator. Tylko że emulator jako taki, wiadomo: trzeba wystartować linuxa itp.
  (1a) Atari800lib: biblioteka implementująca ów emulator niezależna od maszyny docelowej
(2) Ultibo. rodowisko bare metal na malinę

1a+2+trochę pracy=atari, które startuje 3 sekundy po włączeniu zasilania malinie. Jak prawdziwe.


Ominięcie na dzisiaj: Amibian.
Linux dedykowany emulacji amigi, optymalizowany pod kątem czasu startu. Można go skonfigurować tak, że zamiast amigi wstanie atari800. Trochę ręcznej roboty ale mam taką konfigurację. Czas startu 7-8 sekund od wyłącznika maliny do "READY"

Wszystko to nie dotyczy RPi4: trzeba zrobić port emulatora na tę maszynkę. Nie działa nawet zbudowany ze źródeł (pod RPi) albo działa (jak się go skompiluje po prostu pod linuxa), ale wolno

Jest zabawa :) i tylko nie ma czasu.

5

Odp: Raspberry Pi jako Atari?

Mozna tez uzyc Just Enough Operating System (JeOS) w ten sposob jako to robi OpenElec lub LibreELEC. Miniemam ze Amibain dziala na podobnej zasadzie.

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2019-07-01 23:05:06)

6

Odp: Raspberry Pi jako Atari?

@pik33, umieść repo na githubie, może znajdzie się ktoś, kto to pociągnie.

7

Odp: Raspberry Pi jako Atari?

qbahusak napisał/a:

@pik33, umieść repo na githubie, może znajdzie się ktoś, kto to pociągnie.

Dziś już nic nie trzeba. Atari 800 kompiluje się ładnie na RPi 3 i 4 z ich githuba. Do Amibiana wystarczy dodać plik binarny plus parę bibliotek. Sam powie przy starciew czego mu brak :) No i dodać do menu (=edycja plików tekstowych z konfiguracją Amibiana)

Mam teraz lepszą zabawkę, Propellera 2. Na tym powinno się dać zrobić całe Atari. Potrzebny mi tylko czas na zabawę, a z tym jest nie najlepiej.