Temat: [K] przegródki do pudełka DATALUX na dyskietki 5.25"

Jak w temacie, mam pudełko, ale nie mam plastikowych przegródek.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2019-05-29 12:14:36)

2

Odp: [K] przegródki do pudełka DATALUX na dyskietki 5.25"

Czy ktoś kto posiada takie pudełko, mógłby zwymiarować dla mnie przegródkę i pokazać na zdjęciu? :)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2019-05-29 12:14:11)

3

Odp: [K] przegródki do pudełka DATALUX na dyskietki 5.25"

Chyba mam, ale przypomnij się w przyszłym tygodniu. Daj też poglądowe zdjęcie tego pudełka, bo coś mi się kojarzy, że były ich dwa albo trzy rodzaje - chociaż przegródki może takie same..

Sikor umarł...

4

Odp: [K] przegródki do pudełka DATALUX na dyskietki 5.25"

Przegródki powinny wyglądać jak na tym zdjęciu, oryginalnie było ich chyba 8 sztuk (pudełko na 80 dyskietek):

https://www.picclickimg.com/d/l400/pict/142777363343_/Vintage-Datalux-PC-Floppy-Disk-Hinged-Case-File.jpg

Ostatnio edytowany przez Jacques (2019-05-29 13:28:07)

5

Odp: [K] przegródki do pudełka DATALUX na dyskietki 5.25"

ok, na 99 procent mam takie - tylko u mnie chyba były brązowe przegródki, chociaż mogę się mylić ;P

Sikor umarł...

6

Odp: [K] przegródki do pudełka DATALUX na dyskietki 5.25"

Brzmi świetnie niezależnie od koloru (choć wydaje mi się, że brązowych nie było w tych pudełkach), jak będziesz miał możliwość je zlokalizować i sprawdzić - chętnie odkupię :-)

7

Odp: [K] przegródki do pudełka DATALUX na dyskietki 5.25"

Nie wiem, czy są na sprzedaż ;) Na pewno mogę zwymiarować. A ile potrzebujesz, jakby co?

Sikor umarł...

8

Odp: [K] przegródki do pudełka DATALUX na dyskietki 5.25"

Aaa... Rozumiem, już zwymiarowanie byłoby pomocą.
Ale myślę, że już 4 sztuki byłoby świetnie mieć, czyli połowę ;)

9

Odp: [K] przegródki do pudełka DATALUX na dyskietki 5.25"

Dobra, przypomnij się w przyszłym tygodniu. Postaram się dogrzebać do pudeł wtedy i zobaczymy.

Sikor umarł...

10

Odp: [K] przegródki do pudełka DATALUX na dyskietki 5.25"

Przypomnę, dzięki :)

11

Odp: [K] przegródki do pudełka DATALUX na dyskietki 5.25"

Hej, mam takie pudełko: https://b.allegroimg.com/original/0c0c6 … bbf1153dcb - nie moje zdjęcie, ale dokładnie takie. Wyglądają identycznie jak datalux, choć kojarzę, że pudełko datalux też powinienem mieć, tylko nie mogę namierzyć...

Sikor umarł...

12

Odp: [K] przegródki do pudełka DATALUX na dyskietki 5.25"

To wymiary ku potomności jakby co - przepraszam za jakość, ale nie miałem zainstalowanego żadnego sensownego programu...
@Jacques: nie sprzedam, bo mam siedem sztuk - czyli według wieści nawet mi jednej brak... Ale jak hcesz dorabiać - mogę Ci wysłać jedną sztukę i jak się zobowiążesz do tego, że dorabiając mi dorobisz ze trzy przy okazji - wypożyczę Ci do końca wakacji jakoś ;) Ewentualnie jak będziesz miał model STL to udostępnij.
Aha, grubość ciut powyżej 1mm - nie mam śruby mikrometrycznej ani sufmiarki aby podać dokładniej.
Btw- mam do odsprzedania za grosze nieco inne przegródki, ale do tego pudełka nie pasują - trzeba by przyszlifować doły, a niekoniecznie by dobrze siedziały. Jak ktoś by szukał - dam zdjęcie.

Post's attachments

SAM_1660.JPG 414.79 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

wymiary.png 480 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Sikor umarł...

13

Odp: [K] przegródki do pudełka DATALUX na dyskietki 5.25"

Słuchajcie, tak wam podpowiem, bo myślę sobie, że gdyby to narysować precyzyjnie w jakimś wektorowym programie, np. w Corelu, to można by takie coś wyciąć w pierwszej lepszej firmie, która robi wycinanki z plexi i kosztowało by to grosze. Robią to różne agencje reklamowe itp, jeśli są nastawieni na większe prace reklamowe, to takie drobiazgi wytną za grosze od ręki. Kiedyś wycinałem sobie na takiej zasadzie fronty do różnych obudów urządzeń elektronicznych, więc pamiętam, że to nie był żaden problem jeśli się robiło ze standardowych powszechnych grubości plexi.
Idąc dalej tym tropem widziałem, że pojawiło się ostatnimi czasy u Chińczyków mnóstwo firm, które robią wycinanki z plexi i to też kosztuje bardzo mało, ale nie pomnę teraz żadnego konkretnego adresu...

14

Odp: [K] przegródki do pudełka DATALUX na dyskietki 5.25"

Z plexi jakoś mnie nie kręci, wydaje mi się, że druk 3D na podstawie oryginału będzie wyglądać lepiej ;)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2019-07-18 08:32:06)

15

Odp: [K] przegródki do pudełka DATALUX na dyskietki 5.25"

Gdyby ktoś potrzebował, załączam projekt przegródki Dataluxa dla drukarki 3D.
Idealny nie jest (nic nie jest), ale odzwierciedla jako tako oryginał :)

Podziękowania dla Sikora za dokładne zwymiarowanie swojej przegródki :)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2019-08-20 08:19:20)

Post's attachments

przegrodka_Datalux.blend 649.66 kb, liczba pobrań: 8 (od 2019-08-20) 

przegrodka_Datalux.stl 29.38 kb, liczba pobrań: 4 (od 2019-08-20) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

16

Odp: [K] przegródki do pudełka DATALUX na dyskietki 5.25"

Na zdrowie ;)

Sikor umarł...