1

Temat: Emulator Atari Portfolio z obsługą HD61830

Koledzy Atarowcy,

    chciałem pobawić się w programowanie na Atari Portfolio. Nie posiadam takiego komputera, dlatego chciałem skorzystać z emulatora.

    Uruchamiam DOSBox 0.74-2. Następnie uruchamiam plik "start.bat" od emulatora Atari Portfolio, który ściągnąłem stąd: http://oldcomputer.info/portables/portfolio/. Uruchamiane są pliki I4A.EXE, I60.EXE, I61.EXE, a następnie wypisywany jest komunikat "Ready to run Atari Portfolio software".

    Teraz włączam jakiś przykładowy program, który wykreśla grafikę korzystając z przerwań Int 0x10 do stawiania punktów -- działa; grafika jest wyświetlana.

    Teraz chciałem wypróbować bezpośrednią komunikację z układem HD61830 w celu szybkiego wykreślania grafiki. Wziąłem jakieś przykładowe programy -- niestety, ale nie wyświetlana jest żadna grafika.
    Chciałem zapytać, czy to ja coś źle robię, czy ten emulator Atari Portfolio nie obsługuje programów, które komunikują się z układem HD61830?
    Czy istnieje jakiś emulator Atari Portfolio na PC, który obsługuje programy, które komunikują się z układem HD61830?

Z góry dziękuję za odpowiedź
   tr1x

Atari 800XL, 2 x Atari 65XE, Atari 65XE ECI, Atari 520STE, Atari Video Music (C240), Atari Portfolio, Atari 1200XL