1

Temat: Szukam gry Business Man gdzie to można znaleźć ?

Wydaje mi się, że był taki kog gry w Bajtku ? przejrzałem Tajemnice Atari ale tam nie ma tej gry. Ma ktoś może ten kod albo gazete albo info gdzie to można jeszcze wyszukać ? Ta gra jak w temacie nazywala się Business Mann i to była całkowicie textowa gra

Tak wiem ze sie zarejestrowalem 10 lat temu a to moj pierwszy post xD zwyczjanie myslalem co napisac zeby dobrze wypasc i mi sie zeszlo

Ostatnio edytowany przez widmo (2019-08-08 13:00:55)

2

Odp: Szukam gry Business Man gdzie to można znaleźć ?

Proszę. Pamiętaj o tym, żeby był włączony BASIC podczas startu komputera.

Post's attachments

Businessman.atr 90.02 kb, liczba pobrań: 16 (od 2019-08-08) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: Szukam gry Business Man gdzie to można znaleźć ?

dely napisał/a:

Proszę. Pamiętaj o tym, żeby był włączony BASIC podczas startu komputera.

o bardzo dziekuje slicznie, a masz do tego tez kod zrodlowy moze?

Ostatnio edytowany przez widmo (2019-08-08 13:13:17)

4

Odp: Szukam gry Business Man gdzie to można znaleźć ?

Naciśnij po załadowaniu RESET i napisz LIST :)

I popraw cytowanie zgodnie z regulaminem.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

5

Odp: Szukam gry Business Man gdzie to można znaleźć ?

dely napisał/a:

Naciśnij po załadowaniu RESET i napisz LIST :)

I popraw cytowanie zgodnie z regulaminem.

A to tak można ? patrz ile to się człowiek uczy :) dzieki

6

Odp: Szukam gry Business Man gdzie to można znaleźć ?

dely, mam wrażenie że zdecydowana większość adresatów prośby o poprawę cytowania zgodnie z regulaminem, zwyczajnie jej nie rozumie.

widmo, czy Ty zrozumiałeś i olałeś, czy nie wiesz o co chodzi? :-)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

7

Odp: Szukam gry Business Man gdzie to można znaleźć ?

uicr0Bee napisał/a:

dely, mam wrażenie że zdecydowana większość adresatów prośby o poprawę cytowania zgodnie z regulaminem, zwyczajnie jej nie rozumie.

widmo, czy Ty zrozumiałeś i olałeś, czy nie wiesz o co chodzi? :-)

nie wiem o co chodzi z cytowaniem wciaskam cytuj i dopisuje reszte to nie wiem co jest zle ale to se poprawcie w skrypcie najwyzej

8

Odp: Szukam gry Business Man gdzie to można znaleźć ?

dely napisał/a:

Naciśnij po załadowaniu RESET i napisz LIST :)

I popraw cytowanie zgodnie z regulaminem.

Zaladowalem to i wyskoczylo menu jakis Disk Operation System i literki A B C itd A Disk Directory ale wciskam czy wpisuje LIST i nic nie ma :/ a i co to znaczy zeby był wlaczony BASIC ?

Ostatnio edytowany przez widmo (2019-08-09 18:36:15)

9

Odp: Szukam gry Business Man gdzie to można znaleźć ?

Chodzi o to żeby nie wciskać cytuj gdy odpowiadasz na ostatni post w wątku - zasada nr 8 w Regulaminie

Co do meritum, to jeżeli Twoje Atari jest z serii XE lub XL (ale nie 1200XL), oraz ma ono fabryczny systemem operacyjny, bez zamienników typu QMEG, to BASIC wyłączasz trzymając OPTION przy włączaniu Atari. Jeżeli włączysz bez OPTION, to BASIC pozostanie włączony.

Skoro ładuje Ci się DOS, to znaczy że BASIC został wyłączony. Wtedy wyłącz Atari, stację dyskietek zostaw włączoną, włącz Atari i załaduje się plik AUTORUN.SYS, w tym przypadku uruchamiający grę KUPIEC.BAS

Jeżeli w Atari masz system QMEG działanie OPTION jest odwrotne.

Jeżeli używasz któregoś emulatora na PC (czy Mac), a nie fizycznego Atari (a nie byłeś uprzejmy napisać na czym to uruchamiasz), to pewnie w emulatorze masz ustawioną opcję wyłączającą BASIC. Wtedy albo zmień tę opcję, albo zresetuj emulowane Atari (zwykle SHIFT+F5 - choć to może zależeć od emulatora) z wciśniętym klawiszem odpowiadającym za OPTION (zwykle F4 lub F2 - ale to też zależy od emulatora)

Powodzenia.

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2019-08-09 21:36:35)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

10

Odp: Szukam gry Business Man gdzie to można znaleźć ?

Gra Business-Man była publikowana w Moim Atari 3 (styczeń-luty 1991) s. 6-8.
Udostępniłem ją tutaj: http://atarionline.pl/forum/comments.ph … ionID=1028 (post 26).

Dely, ta gra, którą udostępniłeś chyba nie była publikowana w prasie?
Kupiec chyba jest dla niej bardziej adekwatnym tytułem.

BTW: Tu inna gra pt. Kupiec:
http://atarionline.pl/v01/index.php?ct= … iec#Kupiec

11

Odp: Szukam gry Business Man gdzie to można znaleźć ?

W .atr dely'ego gra jest zapisana w pliku KUPIEC.BAS, ale czy wiadomo kto stworzył ten dysk?
Na ekranie tytułowym jest "Businessman 3-4,1986", i pewnie dlatego w bazie TOSEC cały .atr jest skatalogowany jako  (znalezione po MD5):

"Businessman (1986)(Niemyjski, Olgierd)(PL)[BASIC]"

Sam plik .bas skatalogowany nie jest.

W .atr od QTZ są pliki:

business.gra
business.pom
start.bat

i żaden z nich, ani cały .atr w bazie TOSEC nie występuje.

To tak z kronikarskiego obowiązku jedynie ;) Porządki na dysku.
--
tchoovay ;)

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2022-10-15 18:54:42)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.