1

Temat: Adapter do Monitora SC1224

Czy nie wiecie może, jak najlepiej podłączyć composite lub S-video do sc1224?
W tym wątku
https://atariage.com/forums/topic/26599 … e-monitor/

Czlowiek uzył płytki, ale nie moge jej nigdzie znaleźć. Wie ktoś może, czym można by zastąpić taką płytkę? GBS8200 jakoś?

Fajnie byłoby uzyc tego monitora z XE lub czymkolwiek innym.

Atari Falcon 030 14MB, CF 8GB

2

Odp: Adapter do Monitora SC1224

Z GBS-a dostaniesz VGA, czyli osobne synchronizacje poziomą i pionową. Ale bodajże co najmniej 31kHz. SC1224 to monitor RGB, ale ma pasmo odświeżania 15kHz. Czyli nie zadziała tak po prostu. Najprościej by go było podpiąć pod Sophię w wersji RGB (czyli ta starsza). Generalnie powinno dać się zrobić przejściówkę ze SCART.

Ale mogę się mylić :-D

Ostatnio edytowany przez perinoid (2019-08-16 07:33:30)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

3

Odp: Adapter do Monitora SC1224

Podobne pytanie zadałem tutaj. Co jakiś czas pytam Pasia czy może coś się ruszyło, ale niestety jest non stop zajęty.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

4

Odp: Adapter do Monitora SC1224

To czego użył to tak na prawdę dekoder PAL, potrzebne elementy można pozyskać z jakiegoś starego TV, ale nie wiem czy jest sens. Taki układ można zbudować w oparciu o notę aplikacyjną np. TDA3566A, problemem może być zdobycie linii opóźniających. Układ z AA był oparty o chip Sony CXA1950Q.

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

5

Odp: Adapter do Monitora SC1224

miałem międzymordzie z VBXE 1.x do SC1224 (z rozbiciem synchro na horizontal / vertical) i to działało. Szkoda tylko, że ktoś to ode mnie pożyczył bodaj na WAPNIAKU, UKRADŁ i NIE ODDAŁ.

Generalnie tylko VBXE 1.x się do tego nadaje, bo ma potencjometr od jasności co ratuje sytuację o tyle, że monitor 1224 oczekuje składowych na nieco wyższych napięciach niż to, co mamy w EURO i w klasycznym przypadku obraz będzie zbyt ciemny.

Przestrzegam tylko przed próbami łączenia wprost VBXE 1.x z SC1435 ;)

Ostatnio edytowany przez Pin (2019-08-20 17:31:44)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

6

Odp: Adapter do Monitora SC1224

Pin napisał/a:

VBXE 1.x z SC1435

Dlaczemu?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.