Temat: Atari 65xe + WW 72000 Centronics + Star NX-1500 - jak drukować?

Udało mi się w końcu nabyć sprawną igłówkę co daje szansę na wypróbowanie zalegającego mi od lat interfejsu SIO-Centronics. Podłączyłem, włączyłem ale... Co dalej? Próbowałem "na czuja", wpisałem jednolinijkowy kod w Basicu, potem zrobiłem LIST "P:", drukarka zareagowała ale tylko tak, że diody ustawiła w "błąd" i tyle.

Jak wydrukować cokolwiek, żeby sprawdzić, czy ten cały zestaw w ogóle działa?

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

2

Odp: Atari 65xe + WW 72000 Centronics + Star NX-1500 - jak drukować?

Sprawdź na przykład przy pomocy edytora PANTHER - wybierz odpowiedni sterownik i spróbuj coś wydrukować (hint: jak nie idą sterowniki, to dużo chodzi na sterowniku EPSON FX bodajże). Pokaż zdjęcie interfejsu - może mieć przełącznik grafika/tekst, wtedy trzeba odpowiednio ustawić.

Sikor umarł...

3

Odp: Atari 65xe + WW 72000 Centronics + Star NX-1500 - jak drukować?

Spróbuj tak:

LPRINT "WYDRUKUJ MI TEN TEKST, DRUKARECZKO"

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

4

Odp: Atari 65xe + WW 72000 Centronics + Star NX-1500 - jak drukować?

Już drukuje. Problem okazał się być sprzętowy - taśma głowicy była odłączona. Teraz mogę sobie LPRINT'ować (tylko chyba znak końca linii inny, może w drukarce uda się przestawić).

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.