Temat: Monitory i obraz C64C

Mam nadzieję, że nie zostanę opierniczony za post :)
Potrzebuję podpowiedzi, jaki monitor dobrać, żeby był jak najmniejszy i obraz w miarę dobry, oczywiście o LumaFix słyszałem:) Potrzebuje czegoś naprawdę kompaktowego używam C64C na koncertach na żywo. Stacjonarnie w moim mikro studiu domowym pracuję na UNITRACH - (VELA, NEPTUN, zielonych luminoforach) i jest mega wypas, ale są już leciwe i magnesy korygujące zespół odchylania się kruszą i sypią, więc niebawem pewnie będą padały jak muchy i szukam alternatywy. Kolega Jesionen ogarnął mi kwestię kabelków i stykologii do małego monitorka samochodowego 7", ale może są jakieś bardziej sprawdzone rozwiązania??
Sprawa dotyczy głównie Commodore C64C!

2

Odp: Monitory i obraz C64C

Jest taki 10-cio calowy Orion. Kilka miesięcy temu pojawił się na Allegro rzut tego (to monitor LCD do monitoringu etc., 1024x768). Ma złącze S-Video, C64 daje na nim całkiem fajny obraz. Poszukaj,popytaj. Jakbyś był z W-wy to mógłbym pożyczyć bo mój chwilowo leży.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

3

Odp: Monitory i obraz C64C

Polecam: Toshiba 15V300PG 15“ lub Samsung 711MP (17").

4

Odp: Monitory i obraz C64C

15", a tym bardziej 17", kompaktowe nie jest.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

5

Odp: Monitory i obraz C64C

Aaa no właśnie bardziej by mi pasowało 9 - 10". Jeszcze będę próbował zainstalować LumaFix:)

6

Odp: Monitory i obraz C64C

Zapomnij o dobrym obrazie na 10", sam mam takiego Teviona/Mediona, ale srebrzenie jest dość duże gdy spojrzysz odrobinę inaczej niż na wprost, więc służy okazyjnie do wzięcia na party, no i obraz 4:3 po przeskalowaniu jest mniejszy niż te 10".

https://archiwum.allegro.pl/ns-old-7c9/b09fee5771bd887c078f66d7d5ebf735fb49789d31a44b27a55bdb866ffaa7c9

Wspomniana Toshiba 15" jest za to dość zgrabna.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2019-09-05 09:23:58)

7

Odp: Monitory i obraz C64C

Patrz na rozdzielczość monitora, który masz. Ja mam również takie małe coś 9", co jest telewizorkiem o rozdzielczości ~640x280 (panorama) i rozdzielczość pionowa jest niewystarczająca. Po prostu urządzenie wyrzuca co którąś tam linię. Do niczego się toto nie nadaje.

Dla odmiany, mam telewizorek Kruger&Matz 10" o rozdzielczości 1024x600 i on w zupełności wystarcza. Kąty patrzenia nie są złe. I dodatkowo ma wbudowany akumulato, na którym umie pociągnąć 1.5-2 godziny. Niestety, wejście analogowe to tylko Composite.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

8

Odp: Monitory i obraz C64C

Co mam patrzeć, rozdzielczość jest wystarczająca i też 1024x600 ;)
Tyle, że jak w pionie nie masz go idealnie na linii wzroku (co nie jest proste na biurku przy tak małym monitorze), srebrzenie jest bardzo duże i denerwujące.
Wejścia ma za to wszystkie możliwe: composite, S-Video, Scart (nie łapie Amigi i Atari ST, ale VBXE tak), HDMI, VGA i chyba component też.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2019-09-05 12:21:31)

9

Odp: Monitory i obraz C64C

Nie Tobie odpowiadałem, @Jacques ;-) Ale to nieistotne.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

10

Odp: Monitory i obraz C64C

Aaaa, OK :)

Czyli kwestią dla kolegi yamahalodz pozostaje czy w warunkach koncertowych miałby możliwość patrzenia na wprost takiego monitorka jak Medion/Tevion 10"

11

Odp: Monitory i obraz C64C

Dokładnie chodzi, że by to było lekkie i nieduże gratów i tak już mam sporo do noszenia:)

12

Odp: Monitory i obraz C64C

Cześć Ponownie, Koledzy wraca temat, bo nabylem 2 go C64 heheh, ale tym razem do zabawy stacjonarnej, no i pytanie, czy zapodać LumaFix-a i jaki wtedy polecacie monitor do 15"-17"??

Ostatnio edytowany przez yamahalodz (2019-09-14 12:52:55)

13

Odp: Monitory i obraz C64C

Zła kolejność. Najpierw monitor, a LumaFix później jeśli będzie potrzebne. Może akurat twój komputer się z monitorem dogada (przez moje ręce przewinęło się kilka tych maszyn, na tym samym monitorze każda wyświetlała obraz trochę inaczej).

A co do monitora to może pójść w stronę uniwersalną, czyli np. LG 1717A albo podobny - będziesz miał również możliwość podpięcia się przez VGA @15kHz (Amiga, ST w kolorze). No i S-Video pod C64 tudzież Atari.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

14

Odp: Monitory i obraz C64C

Aaaa właśnie chodziło mi o S-Video, bo zdaje się to jedyna opcja jeżeli chodzi o C64?? i ewentualnie 65XE?

15

Odp: Monitory i obraz C64C

C64 i 65XE oba mają również Composite. Co więcej, ten sam kabel do tego można wykorzystać.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

16

Odp: Monitory i obraz C64C

Ten sam kabel ale z przełącznikiem 3-pozycyjnym bo w Atari XE i C64 composite video jest na tych samych pinach (w gniazdkach monitorowych) ale już S-Video w tych gniazdkach mają na różnych pinach.

17

Odp: Monitory i obraz C64C

Nie da się użyć tego samego kabla do uzyskania S-Video z C64 i 65XE. Nawet z przełącznikami. W C64 chroma jest na pinie centralnym, którego w Atari zupełnie nie ma.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

18

Odp: Monitory i obraz C64C

Kurcze sporo podpowiedzieliście, według Was który monitor daje najlepszy obraz z C64C chodzi o monitory wszystkie CRT, LED itd - jaki jest według Was The Best??

19

Odp: Monitory i obraz C64C

Najlepsze są monitory Commodore (1084 - jest kilka modeli), ich pochodne. I PVM-y od Sony.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

20

Odp: Monitory i obraz C64C

Ale Commodore 1084s w wersji P (Philips), a nie D (Daewoo), no i musi mieć możliwość podłączenia LUMA+CHROMA (S-video), a nie composite, żeby mieć dobry obraz.
Odpowiednikiem 1084S-P jest Philips CM-8833-II (to ten samo monitor, różnią się obudową).