1

Temat: a'la Słodowy - jak zrobić carta z grą / grami?

Cześć,

Trochę tak na lenia  - jak skomplikowane i kosztowne jest stworzenie carta z jedną grą? A na ile bardziej skomplikowane i kosztowne  jest zrobienie takowego z kilkoma grami?

Tu oczywiście ponękam pod kątem XE/XL, ale podobne dywagacje targają mną w kontekście 2600. Na XL/XE oczywiście można się posiłkować SIO2SD, ale na 2600 jest chyba trudniej.

Pozdrawiam,
Konrad

2

Odp: a'la Słodowy - jak zrobić carta z grą / grami?

Musiał byś trochę bardziej sprecyzować pytanie, bo można na nie odpowiedzieć w różnym kontekście.
Zrobienie karta z jedną grą lub kilkoma grami, to właściwie ten sam poziom komplikacji i kosztów. Rząd wielkości to kilkadziesiąt zł licząc po kosztach.
Pytanie czy chodzi o karta z gotową grą, czy o robienie nowej gry z zamysłem zrobienia jej w kartridżu. Jeśli chodzi o zrobienie karta z gotową grą w pliku xex, to można użyć do tego gotowych projektów udostępnionych w sieci: np SIC! albo S/XEGS. Możesz tam wrzucić po kilka gier w zwykłych plikach xex.

3

Odp: a'la Słodowy - jak zrobić carta z grą / grami?

Ewentualnie Atari custom WB/XEGS cart:
http://atarionline.pl/forum/comments.ph … amp;page=1

4

Odp: a'la Słodowy - jak zrobić carta z grą / grami?

No to precyzując - chciałbym wrzucić ulubione, istniejące tytuły na carta, zatem to co podesłał lopez wydaje się być bardzo obiecujące, chociaż sekcja
"to nie błędy, to cechy...
- ponieważ każda gra ładowana jest do pamięci, te, które zajmują trochę powyżej 50kB (około) wymagają do uruchomienia rozszerzenia pamięci lub modelu 130XE."
jest trochę smutna.
Zasadniczo to ten kierunek.
Dzięki za namiary.

5

Odp: a'la Słodowy - jak zrobić carta z grą / grami?

SIC! nie ma takiego ograniczenia. W sieci są udostępnione gerbery do płytek i oprogramowanie do tworzenia obrazu kartridża, oraz do zaprogramowania go tym obrazem bezpośrednio z poziomu Atari. Co więcej SIC! można sobie w taki sposób programować wielokrotnie z poziomu Atari i zmieniać dowolnie zawartość kartridża.
http://sic.pigwa.net/

Ostatnio edytowany przez Mq (2019-09-19 10:09:25)

6

Odp: a'la Słodowy - jak zrobić carta z grą / grami?

Na teraz jest faworyt SIC
Teraz jeszcze potrzebna wewnętrzna mobilizacja, żeby były fizyczne efekty, ale to już inna bajka ....

jeszcze raz serdecznie dzięki na informacje

7

Odp: a'la Słodowy - jak zrobić carta z grą / grami?

Konrad, jak byś chciał SIC!-a kupić, to mam jedną sztukę luźną - wysłałem PW.

8

Odp: a'la Słodowy - jak zrobić carta z grą / grami?

SIC to fajna sprawa. Swego czasu zlozylem sobie 2 sztuki. Na jednym mam nagrana Sparte a na drugi nagrywam co mi tam potrzeba w danej chwili.

Ostatnio edytowany przez Vidol (2019-09-19 15:05:01)

9

Odp: a'la Słodowy - jak zrobić carta z grą / grami?

Jeśli to nie jest problemem, to zawsze można skorzystać z Ultimate Card'a i wrzucić sobie gierek ile dusza zapragnie na kartę SD :)

Ostatnio edytowany przez Alex_D (2019-09-19 15:07:09)

Atari 65XE + LDW SUPER 2000 + SIO2SD + SIO2PC + Stereo + TTP + Ultimate Cart + Multicart XE