76

Odp: Kupiłem Netusbee.

Dzięki. Cops działa. Jednak musiałem usunąć COLOR.CPX,MACCEL.CPX,WCOLORS.CPX. Gdzieś wyczytałem że na MSTe sprawiają problemy więc dla mnie jest to dziwne. Ale działa jak powinno, przynajmniej sysinfo pokazuje 16Mhz a pendrive wykrywany bez problemów.

Niestety ale już nie działa. Objawy te same. Błędy przy kopiowaniu i znikający pendrive. Sprawdzałem pliki wszytko jest tak jak powinno być.

Ostatnio edytowany przez PrzemasIII (2019-09-20 12:04:58)

65xe 128kb;800XL Side2,u1mb, Sdrive Max;STe;MST1;MSTe,uSatan,Netusbee;MSTe;Falcon14MB;

77

Odp: Kupiłem Netusbee.

A sprawdzałeś to NetusBee na innym ST (dowolnym)? Może w złym kierunku szukacie - teraz nie mam ST podłączonego, ale myślę, że z Warszawy spokojnie kogoś z ST lub TT-ką znajdziesz. Może wina po stronie interfejsu po prostu.

Sikor umarł...

78

Odp: Kupiłem Netusbee.

Z Falconem działa bez problemu. STe mam na innej chacie więc nie moge teraz sprawdzić.

65xe 128kb;800XL Side2,u1mb, Sdrive Max;STe;MST1;MSTe,uSatan,Netusbee;MSTe;Falcon14MB;

79

Odp: Kupiłem Netusbee.

Jesli dziala na Falconie to obstawiam raczej problem softwarewy, ze z czyms sie gryzie. Czy problemy na MSTE pojawily ponownie mimo tego ze uruchamiasz czysty system, jedynie sterowniki w AUTO do Netusbee ?
Czy zaczelo sie ponowwnie jak uruchomiles COPS ?

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

80

Odp: Kupiłem Netusbee.

Na Falconie też są błędy podczas kopiowania. Jutro postaram się załatwić inny pendrive.

65xe 128kb;800XL Side2,u1mb, Sdrive Max;STe;MST1;MSTe,uSatan,Netusbee;MSTe;Falcon14MB;

81

Odp: Kupiłem Netusbee.

Podepnę się pod temat, żeby nie tworzyć bytów - możecie mnie przekierować na stronę z jakimś "step-by-step" dotyczącym instalacji softu dla NetusBee? Głównie chodzi mi o USB, ale siecią też nie pogardzę. Z góry dziękuję.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

82

Odp: Kupiłem Netusbee.

Na przykład tutaj jest opisane jak podłączyć Atari ST/E do sieci za pomocą STiNG:

http://www.atari.org.pl/artykul/sting-o … iazanie/42

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

83

Odp: Kupiłem Netusbee.

Jak zainstalować USB opowiadam na filmiku link ponizej, pozatym

https://atarionline.pl/v01/index.php?su … ct=nowinki

wszystko opisalem w AF #6, pozatym jak pobierz sterowniki do USB masz krotkie readme.txt, gdzie tez jest to wszystko wyjaśnione.
W razie problemów wal na priva

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

84

Odp: Kupiłem Netusbee.

O widzisz. A tego Atari Fana to ja mam. Trzeba będzie przeczytać. Tylko w biurze leży, a teraz długi weekend... No trudno, jeśli "na czuja" i na podstawie filmu nie zrobię, to poczekam do poniedziałku.

[edit]
DZIAŁA!!! :-D

Ostatnio edytowany przez perinoid (2019-10-31 20:39:42)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

85

Odp: Kupiłem Netusbee.

dely napisał/a:

Na przykład tutaj jest opisane jak podłączyć Atari ST/E do sieci za pomocą STiNG:

http://www.atari.org.pl/artykul/sting-o … iazanie/42

I na mojaj bardzo starej stronie tez http://aim.pelech.net/atariwsieci.htm

86

Odp: Kupiłem Netusbee.

perinoid napisał/a:

O widzisz. A tego Atari Fana to ja mam. Trzeba będzie przeczytać. Tylko w biurze leży, a teraz długi weekend... No trudno, jeśli "na czuja" i na podstawie filmu nie zrobię, to poczekam do poniedziałku.

[edit]
DZIAŁA!!! :-D

Super, ciesze sie z czego skorzystales, artykul, filmik :)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

87

Odp: Kupiłem Netusbee.

Filmik i zdrowy rozsądek ;} Z siecią jeszcze nie walczyłem. Ale pendrive działa. Teraz mam inne problemy - jak odpalić topowe dema bo coś im się nie podoba. Ale to inna bajka i nie ten temat.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

88

Odp: Kupiłem Netusbee.

Witam,
jestem swiezym posiadaczem NETUSBEE wraz z oryginalnym ATARI STE 1mb RAM + oryginalny TOS.

Z gory przepraszam jezeli moje probelmysa gdzies sa opisane STEP by STEP ale niestety nieznalazlem tego. Ten watek i inne przeczytalem z 5 razy a filmik Krolla obejrzalem ze 3 razy bez sukcesu.

Problem 1. Klient FTP - NEWSie. Jedyny ktory mi odpala na moim STE i daje sie jakos konfigurowac w GUI.
Mianowicie. NETUSBEE chyba jest sprawne gdyz UIPTOOL dziala. Wszystkie 3 wersje ze strony Lotharka dzialaja. Da sie wejsci przez IP na strone WWW UIPTOOLa oraz przesylac pliki do mojego SATANa.

Stinga mam skonfigurowanego wg instrukcji - ostateczne rozwiazanie. Config - dodany DNS jako IP mojego routera, program PING dziala. Pinguje moj router jest odpowiedz. Odpalam NEWSie. konfiguruje FTP ( oczywiscie FTP dziala gdyz pod W10 - otwiera sie FTP - widac katalogi - ftp://pigwa.net/). Probuje wejscie przy pomocy NEWSie. Polaczenie mieli - sending request, get cos tam, retrevieng directory - ukazuje sie PUSTE OKNO - Brak katalogow i plikow. Zadnego bledu - nic. Czy robie cos zle ? Moze NEWSie nie dziala jak powinien. Niestety to jedyny FTP klient ktorego znalazlem w sieci a ktory sie odpala na oryginanym ATARI STE. Inne program nie ruszaja jak LITCHI cos brakuje lub cos tam. Niestety nie zlalazlem innych FTP z sensownym GUI. Moze ten NEWSie jest zly i jest cos lepszego z dobrym GUI. ?

Problem 2: Jak wspomianalem wczesniej. Mam tylko SATANa i probuje odpalic USB Storage. Niestety wg instrukcji KROLLa - odpalamy recznie (nie z AUTO - recznie odpalane tez ma dzialac) 3 pliki w odpowiedzniej kolejnosci - tez nie widzi mojego pendriva sfomatowanego na FAT pod W10 ( moze moj PEN drive jest zly - jakis 8gb podzielony na 2 partycje stworzone i sformatowane pod W10 na FAT). Zauwazylem tez brak pliku na stronie Lotharka  - pliku NETUSBEE - jest jakis NETUS000 (zalozylem ze to NETUSBEE.prg do testow)  w obu katalogach NETUSB04 i NETUSB05. Wg filmiku KROLLa potrzebny jest NETUSBEE ,STORAGE, USB - i wsztstko ma dzialac w odpowiedniej kolejnosci odpalanej recznie. Niestety nie dziala.

Bardzo prosze o jakies sugestie. Z gory dziekuje i pozdrawiam
Andrzej

89

Odp: Kupiłem Netusbee.

Czesc, poniewaz kilkakrotnie zostałem wezwany do tablicy :) to odpowiem w tej chwili na Problem nr 2.
Jeśli chcesz, żeby pendrive był widoczny w TOSie to musza byc partycje nie większe niz 512MB i FAT16. Tak, dziala odpalanie reczne (nawet z dyskeitki na MST bez twardego dysku) w takiej kolejności USB.PRG, STORAGE.PRG, oraz NETUS000.PRG, ten ostatni jest przeznaczony dla procesorów 68K czyli taki jak masz w STE. NETUSBEE.PRG jest dla TT i Falcona czyli procesorów 68030.

Dodam, ze ja robie partycję np 500MB uzywajac HDDRIVER-a, tam ustawiam opcje TOS & Windows Compatybility, nie wiem czy zadziala zrobione partycje pod winzgrozą.

ad. 1. Na temat klientów FTP, najlepszy jest LITCHI, ale uzywam także aFTP wersja dla STinga jest druga dla MiNTNetu w twoim wypadku niepotrzebna. Dodam, ze NEWSIE testowałem i napewno dziala, ale robiłem to na F030.
W przypadku ST najlepsze rozwiązania to właśnie UIPTool, najnowsza wersja dziala jak FTP, tzn uruchomisz klienta FTP pod windowsem (np Total commander) i możesz kopiować pliki w obie strony z i do PC.

Ostatnio edytowany przez Kroll (2022-02-03 13:48:51)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

Odp: Kupiłem Netusbee.

Oftopicznie, zalecałym rozszerzenie pamięci do 4MB, co akurat  wypadku STE jest bardzo proste.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

91

Odp: Kupiłem Netusbee.

Nie znam klientów FTP na ST, bo mając USATAN'a nie czułem potrzeby korzystania z sieci, ale czy jest tam może opcja trybu pasywnego (PASV)? Bez tego FTP nie zadziała "zza routera".

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

92

Odp: Kupiłem Netusbee.

Tak oczywiście, znalazlem takze mój artykuł o klientach FTP :) podrzucam linka
Sa tam screeny co prawda robione z F030/060 ale to nie ma znaczenia wszystkie praktycznie dzialaja pod STinGiem

http://czytelnia.net/przeglad-wybranych … okolu-ftp/

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

93

Odp: Kupiłem Netusbee.

Witam,

dzieki za szybka reakcje i pomoc. Jeszcze raz odpalielm Litchi gdyz mialem jakas zla wersje. FTP i pigwa zadzialalo !! gdyz jest opcja PASSIV mode.  W NEWSie tej opcji nie znalazlem - PASSIV mode. Moze NEWSie tego nie ma?  chodz wydaje mi to sie dziwne. Podziekowania z Ustronia do Bielska ;) oraz dla Krolla i Adama !!
z USB dalej walcze. niestety podczas ladowania tych 3 plikow pojawia sie jakis tekst lecz szybko sie przewija i znika... jak to przeczytac. wydaje mi sie ze przy STORAGE.PRG jest cos faild - da sie to jakos po ludzku przechwycic ? czy musze komorka nagrac i powoli odtworzyc ? I jeszcze jedno pytanie. jak uruchomic programy .ST ? jak testst.st czy diagst.st - TOS mi je otwiera do czytania.
Podziekowania i pozdrowienia z Beskidow

94

Odp: Kupiłem Netusbee.

Czy ladujesz takze jako akcesorium USBTOOL.ACC, to pokazuje Ci podłaczone urzadzenia do NETUSBEE. Na zielono sie swieci ze prawidlowo zaladowane sa sterowniki a potem (na czarno) przy włozeniu jakiekolwiek np pendrive musi Ci go wykryć.

Pliki ST obrazy dyskietek, mozesz do tego uzyc ST2DISK nagra obraz na fizyczna dyskietke, Ewentualnie uzyc JAYMSA,, ktory oprocz plików MSA potrafi prawidlowo pokaze zawartosc takiej dyskietki poprzez opcje Extract mozesz przegrac to fizycznie na dysk (Satan) US i itp. Oczywiscie przy załozeniu że znajduja sie tam pliki a nie jest to calodyskietkowy obraz gry/dema, które odpalisz tylko z fizycznej dyskietki.

Pera Putnik chyba na swojej stronie ma taki loader plików *ST i potrafi je uruchomic bo rebutuje kompa i zachowuje sie komputer jakby sie uruchamial z fizycznej dyskietki, nie wszystkie jednak w ten sposob zadzialają.

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

95

Odp: Kupiłem Netusbee.

laduje tylko te 3 pliki o ktorych wspominales. ladowac je najpierw bez wsadzonego pendrivea? gdzie ma sie.cos.swiecic na.zielono? netusbee z tego co widze to ma tylko 2 diody przy LANie.  jest jakas mozliwosc przechwycenia-stopu szybko przewijajacego sie obbrazu w TOSie? pozdrawiam

96

Odp: Kupiłem Netusbee.

W archiwum Netusbee jest akcesorium USBTOOL.ACC. akcesoria kopiuje sie bezposrednio na partycje  C:\ do głównego katalogu po zrestartowaniu masz go w pamieci, wywolujesz z menu (USB Utility) i otwiera Ci sie okienko, ktore pokazuje czy prawidlowo zaladowane są sterowniki (jesli nie np na czerowono bedzie Ci pisało (No USB Interface found), Na zielono ze znaleziono interfejs USB, wlozysz pendrive i go wykryje poda Ci jego nazwe etc.
To pozwala ocenić czy wszystko jest OK, do samego dzialania nie jest to akcesorium potrzebne.

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

97

Odp: Kupiłem Netusbee.

co ja bym bez Was expertow zrobil....
pojawilo sie usb utility ( dodalem do autostartu sterowniki zkatalogu netusbee05 3 pliki sterowniki + aksesorium bo z 04 to lecialy bomby i jakies dziwne restarty atari) a wnim netusbee root hub.
a po wlozeniu pendriva z jedna partycja 500mb fat: generic mass storage - pytanie nastepne. co dalej by moc ja urzywac w TOS jako kolejny naped. ? dziekuje ze mnie prowadzicie za raczke.

98

Odp: Kupiłem Netusbee.

Ty masz oryginalnego TOS w STE czyli 1.62. Ile masz zrobionych partycji na karcie w Satanie. Powiedzmy dla przykładu 4 partycje czyli C, D, E, F, zatem nastepna jest G. W TOSach 1.x zeby dodac kolejna partycje zaznaczasz dowolna ikonke w ostatnim menu rozwijanym informacje zmieniasz literke np z C: na G:. Na pulpicie pojawi sie ikonka z napędem G:/ Dwukrotnie klikasz i jesli partycja jest prawidlowo to pojawi się okienka  z zawartoscia tej partycji.
Pisze troche z glowy gdyz akurat przed soba nie mam zadnego ST z TOSem 1.x. W nowszych poprostu dodaje sie kolejne napędy.

Ostatnio edytowany przez Kroll (2022-02-03 22:23:24)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

99

Odp: Kupiłem Netusbee.

W TOS 1.x zaznaczasz ikonkę dowolnego dysku i z menu Options wybierasz Install Disk Drive... potem otwiera się okno, w którym możesz wpisać literę napędu i nadać mu nazwę. W TOS 2.x w Options jest Install Devices i nie trzeba niczego zaznaczać ani wpisywać.

Pendrive w NetUsbee jest strasznie wolny. Mam ten interfejs, ale traktuję go jako ciekawostkę — leży sobie w pudełku z akcesoriami do ST ;) Jak potrzebuje coś przenieść między ST a PC to używam drugiego slotu SD w USATANie. Zresztą teraz nawet nie ma takiej potrzeby, bo Windows 10 normalnie widzi wszystkie partycje również na nośnikach wymiennych.

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

100

Odp: Kupiłem Netusbee.

Nie moge nigdzie znalezc st2disk by stworzyc sobie dyskietki testujace moje Atari.
Program jest darmowy podobno. chcialbym stworzyc sobie partycje na st prz pomocy darmowego ICDPRO (niestety dodanie kolejnej literki z pendrivem nie powoduje otwarcia Pendriva) ale mam jakies restarty st lub 3 bomby  po odpaleniu ICDBOOT - dlatego chcialbym zaczac od przetestowania mojego ST przy pomocy DIAGST oraz TESTST - dyskietek testujacych w formacie st dostepnych tutaj na forum. gdzie moge znalezc owe st2disk ? dzieki za pomoc