1

Temat: Schneider Euro PC

Odgrzebałem z czeluści szaf swojego Schneidera Euro PC ale niestety gdzieś zgubiłem zasilacz i przewód wideo. O ile zrobienie sobie samemu przewodu do monitora nie jest problemem z uwagi na dostępność wtyków w każdym kiosku na rogu, to z zasilaczem będzie większy problem. A mianowicie nie chcę wielkiego pudła ATX leżącego na podłodze, tylko coś mniejszego, chętnie w obudowie, do której nikt nie włoży niechcący palucha, czy łapy.

Potrzebny jest zasilacz dający następujące napięcia:

https://oldcraporg.files.wordpress.com/2018/03/fullsizeoutput_1714.jpeg?w=273&h=183

Może ktoś ma jakiś dobry pomysł, który mnie nie zrujnuje finansowo? Zrobić sobie przelotke z amigowego?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

2

Odp: Schneider Euro PC

Przelotka to chyba najtańsze rozwiązanie. O ile tylko dysponujesz gniazdem amigowym (najlepiej na kabel). Albo kupić ten 3-napięciowy Meanwell, który ludzie wkładają zamiast oryginalnych bebechów amigowych, wtedy już łatwiej.

PS. Co jest podawane na pin ON?

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

3

Odp: Schneider Euro PC

Z przelotką jest taki problem, że gniazda na kabel są średnio dostępne :(

A drugi problem jest taki, że te Meanwelle kosztują ponad stówkę.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

4

Odp: Schneider Euro PC

Panowie, ale Schneider  Euro PC ma grafę CGA/MDA.
Pod VGA raczej będzie problem go podłaczyć, tak mi się wydaje. 
No chyba ze ma ktoś monitor CGA lub Hrcules.
Oryginalny monitor do Euro PC, którego jestem nawet posiadaczem to MM12  (bursztynowy).
Kiedeś w tym wątku pokazywałem że tem monitor wygląda jak ATARI SM124
.
http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=15940
.

Co do zasilacza do Euro PC, to wyglada gabarytami jak właśnie od AMIGI. 
Mam taki działający zestaw.


@dely, a ty chcesz inny mniejszy, czy wogóle jakiś żeby mieć i odpalić Euro PC ?.
Zasilacze od krótkiego ST miały tez takie napięcia, ale też małe nie były.

Ostatnio edytowany przez Atari-User (2019-09-20 12:06:24)

5

Odp: Schneider Euro PC

Z monitorem nie ma problemu, bo mam akceptujący RGB TTL. A z zasilaczem to faktycznie zapomniałem, że mam od krótkiego ST. No to już w ogóle nie będzie problemu, bo mam takie gniazda :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

6

Odp: Schneider Euro PC

Ja używam do jednego z komputerów coś takiego: https://allegro.pl/oferta/zasilacz-acbe … 7574179738

Jest wyraźnie mniejszy od klasycznego zasilacza ATX.

7

Odp: Schneider Euro PC

Oj,  brzydal taki.  i wcale nie mniejszy.

8

Odp: Schneider Euro PC

Ja polecam zasilacz Cisco ADP-30RB. Bardzo dobre zasilacze i chodziły długo po taniości za kilkanaście zł, ale odkąd amigowcy zaczęli je kupować masowo, to teraz po 40-50zł leżą na allegro. Z resztą już nawet na ebayu wykumano że te zasilacze są fajne i też ceny poszybowały. Niemniej jednak taka cena i tak jest nadal znośna, a zasilacz na prawdę bardzo porządny. Używam takiego do Amig, do Atari ST, do stacji XF551 z dwoma napięciami, a teraz właśnie sobie lutuję przelotkę do małego Atari:-)
Ten Cisco daje:
5V 3A
12V 2A
-12V 0,2A
Gabaryty zasilacza od laptopa.

9

Odp: Schneider Euro PC

O! To jest to, czego szukałem. Ale widzę, że nie tylko ja, ponieważ na Allegro nie ma :(

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

10

Odp: Schneider Euro PC

Tu jest jeden, wygląda identycznie na oko, ale ma inny symbol - choć to chyba nieistotne:-)
https://allegro.pl/oferta/zasilacz-5v-1 … 7769423303

Często te zasilacze są bez symbolu wystawiane na allegro, albo bez nawet nazwy Cisco, trzeba szukać, kombinować, przeglądać. Pojawiają się dość regularnie. Tylko że ja swój kupiłem za 9,90, wyszło kilkanaście zł z przesyłką i to całkiem niedawno, bo z półtora roku temu. Wtedy było ich od zatrzęsienia, ale nikt wtedy nie skumał, że do Amigi i innego retro będzie taki wypasiony...

11

Odp: Schneider Euro PC

Niestety pomysł z zasilaczem od 520ST chyba nie przejdzie z uwagi na zbyt niskie możliwości tegoż: tylko 0,03A +12V i 0,03A na -12V. Oryginalny zasilacz daje tak:

https://i.imgur.com/3v8ctox.jpg

Spróbuję z Amigowym, dopóki nie uda się kupić Cisco, którego polecał Mq.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

12

Odp: Schneider Euro PC

@dely
To może zrób tak.
Zasilacze od Amigi są rozbieralne.  Trzeba rozkręcić i podlutować  równolegle drugi kabel z końcówką do Euro PC.
Będziesz miał wychodzace z zasilacza dwa kable, jeden do Amigi drugi do Szchbneidera, i zasilacz będzie uniwersalny. A moze potem trzeci kabel  do ST ?.  :):)
Moze to szlony pomysł, ale w sumie, czemu nie. ?

13

Odp: Schneider Euro PC

Z amigowego możesz zrobić łatwo przejściówkę, bo co prawda wtyki amigowe trudno dostać, ale gniazdo zasilania z uszkodzonej płyty Amigi powinien Ci ktoś raczej sprezentować:-) Ja akurat nie mam, ale spróbuj popytać, na pewno ktoś ma płyty Amig na części, a te gniazda wtedy nie są raczej do niczego potrzebne i wartości nie mają. Podlutujesz sobie kable pod to gniazdo, z drugiej strony wtyk już masz popularny i nie będziesz musiał kupować kolejnego zasilacza, ani też rozgrzebywać sprawnego od Amigi.