Temat: Krakowskie Retrospekcje - edycja VIII, 19.10.2019

Nadciąga ósma już odsłona Krakowskich Retrospekcji! Tak jak zawsze spotykamy się żeby pograć i pogadać w blasku kineskopowych monitorów. Wszystko odbywa się w trybie pospolitego ruszenia - Masz jakieś fajne sprzęty do pokazania? Chcesz wypić piwko z ludźmi nadającymi na tych samych falach? A może po prostu chcesz przyjść i pograć na komputerach i konsolach w gronie retromaniaków? To właśnie impreza dla Ciebie :)
Retrospekcje odbędą się tam gdzie ostatnio czyli w sali konferencyjnej w biurowcu „Miastoprojekt” Kraków przy ul.Kraszewskiego 36 (obok stadionu Cracovii). Miejsca jest dużo, przewidujemy, że zmieści się około 30 stanowisk tak więc szykujcie swoje zasilacze.

Czas: 19 października (sobota) 2019 od godziny 15.00 do 2.00 w nocy w niedzielę czyli jakieś 11 godzin dobrej zabawy

Miejsce: Kraków, ul.Kraszewskiego 36, sala konferencyjna w przyziemiu budynku – wejście od ulicy po schodkach w dół przez lokal gastronomiczny (jest po lewej stronie od frontu ulicy)

Koszty: wejściówka w cenie 12zł od osoby zarówno dla przynoszących swoje komputery jak i pozostałych. Jest to opłata za koszty wynajmu lokalu. Panie i dzieci wchodzą za darmo

Prowiant: do sali konferencyjnej przylega lokal gastronomiczny. Będzie więc można kupić piwo, paluszki i ciepłe posiłki (od godziny 16.00 do 24.00)

Parking: przed budynkiem jest dużo miejsca do parkowania. Sobota to dzień bez strefy więc i bez opłat

Komputery: Zapewnimy kilka maszyn, ale jak zwykle liczymy na uczestników i ich niezawodne 8/16-bitowce. Wszystkim osobom chcącym przynieść swoje maszyny udostępniamy stoły i prąd. Trzeba tylko poinformować o tym organizatorów i zadbać o przedłużacze

Kolejne informacje będą dodawane sukcesywnie

Link do zdjęć z poprzednich edycji:
http://retrospekcja.net.pl/category/kra … rospekcje/

Regulamin:
1. Każdy z uczestników zobowiązany jest pilnować swojego komputera/konsoli. Organizatorzy nie biorą odpowiedzialności za ewentualne szkody w tym zakresie
2. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wyproszenia z terenu imprezy osób będących pod mocnym wpływem alkoholu lub środków odurzających oraz zakłócających przebieg spotkania
3. Nie ma możliwości spania na terenie imprezy. Lokal musi zostać opuszczony do godziny 2.00 w nocy

Ostatnio edytowany przez Kiender (2019-08-26 10:10:45)

Blog dla Wapniaków ery 8/16 - bit
www.retrospekcja.net.pl

2

Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja VIII, 19.10.2019

Co zabrać? ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3

Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja VIII, 19.10.2019

Pin napisał/a:

Co zabrać? ;)

Atari? ;)

Blog dla Wapniaków ery 8/16 - bit
www.retrospekcja.net.pl

4

Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja VIII, 19.10.2019

Wszystkie??? ;) nie dam rady, bo busa musiałem oddać a jadę tylko kombiakiem ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja VIII, 19.10.2019

Pokaż, że masz chociaż jedno ;p

6

Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja VIII, 19.10.2019

Pokazywałem, jak byłem mały ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

7

Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja VIII, 19.10.2019

Podczas tegorocznej ósmej odsłony Krakowskich Retrospekcji, dostępne będzie stanowisko jedynego polskiego drukowanego czasopisma użytkowników wszystkich komputerów i konsol Atari - „ATARI FAN”. Będzie można zakupić najnowszy numer #6 naszego Magazynu (140 stron, full kolor!) a także nabyć archiwalne numery 1-5 (w klimacie bardziej retro). Na miejscu będzie też można porozmawiać z redakcją magazynu. Będą też niespodzianki dla odwiedzających nasze stanowisko. Autograf w cenie magazynu :)

Na stanowisku będzie pokazany unikat w skali kraju a nawet i świata: profesjonalny klon komputera Atari TT, wytwarzany w latach 90. przez firmę „Medusa Computer System” czyli komputer HADES (z jego użyciem będą składane kolejne numery naszego magazynu).

Z Atarowskimi pozdrowieniami z-ca Redaktora Naczelnego.

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

8

Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja VIII, 19.10.2019

Ważna uwaga dla tych, którzy na Retrospekcje wybierają się transportem indywidualnym, gdyż kwestia:

Kiender napisał/a:

Parking: przed budynkiem jest dużo miejsca do parkowania. Sobota to dzień bez strefy więc i bez opłat

... za sprawą naszych wspaniałomyślnych radnych jest już NIEAKTUALNA, czyli - w soboty od 22 września 2019 obowiązuje SPP:

https://cowkrakowie.pl/2019/09/za-parko … -w-soboty/

Chyba, że ktoś z Was ma identa na niepełnosprawność, wówczas TYLKO na kopercie - free.

W przyszłości proponuję imprezę przenieść poza strefę, bo od połowy grudnia wchodzą dodatkowo nowe, wysokie stawki i parking będzie kosztował trzy razy więcej, co wejściówka :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

9

Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja VIII, 19.10.2019

Dzięki za czujność PIN. Tak, rzeczywiście dodali sobotę do strefy parkowania i teraz trzeba bulić:
- za pierwszą godz.: 3,00 zł
- za drugą godz.: 3,50 zł
- za trzecią godz.: 4,00 zł
- za czwartą i kolejne godz: 3,00 zł

Od godziny 20.00 parkowanie za darmo

Ostatnio edytowany przez Kiender (2019-10-04 12:41:52)

Blog dla Wapniaków ery 8/16 - bit
www.retrospekcja.net.pl

10

Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja VIII, 19.10.2019

Ok, co zabieram.

* 130XE + 20MHz + IDE + filmiki na SIDE2 + Covox, MIDI, stereo i takie tam
* 600XL + 1064 + IDE + AtariLab + Tablet / TrakBall, 1050e do testów
* MegaSTe + ET4000, uSatan
* Lynx + gry / dema i VGA out / AgaCart
* Falcon 060 i RGB po HD ;)
* być może Vectrex'a, jak Kriss 3d nie będzie protestował

Dodatkowo kilka Lotharkowych gratów, można będzie pomacać i zobaczyć co i jak, jakieś nagłośnienie (ale z mocą wyluzowałem, bo miał być 1kW, będzie jednak spokojniej) .. i co tam się jeszcze w ostatniej chwili nawinie - nie wiem ;)

Szczególne podziękowania dla Oswalda, który nieświadomie zapewnił transport tego wszystkiego. Fiatem Pandą :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

11

Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja VIII, 19.10.2019

Jak już PINek się chwali co zabiera to i ja dodam :):

będzie stanowisko AtariFana z niespodziankami :)
a ze sprzętu:
Hades  060
Atari Jaguar ze Skunkboardem i kilkoma oryginalnymi kartridżami

Za transport szczególne  podziękowania dla Falcona030 :)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

12

Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja VIII, 19.10.2019

Pin napisał/a:

Ok, co zabieram.

* 130XE + 20MHz + IDE + filmiki na SIDE2 + Covox, MIDI, stereo i takie tam
* 600XL + 1064 + IDE + AtariLab + Tablet / TrakBall, 1050e do testów
* MegaSTe + ET4000, uSatan
* Lynx + gry / dema i VGA out / AgaCart
* Falcon 060 i RGB po HD ;)
* być może Vectrex'a, jak Kriss 3d nie będzie protestował

Czyli spectruma nie bierzesz? Nie muszę targać divIDE i AY?

13

Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja VIII, 19.10.2019

Aweź, zapomniałem że mi zalega ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

14

Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja VIII, 19.10.2019

Pin napisał/a:

Ok, co zabieram.

* 130XE + 20MHz + IDE + filmiki na SIDE2 + Covox, MIDI, stereo i takie tam
* 600XL + 1064 + IDE + AtariLab + Tablet / TrakBall, 1050e do testów
* MegaSTe + ET4000, uSatan
* Lynx + gry / dema i VGA out / AgaCart
* Falcon 060 i RGB po HD ;)
* być może Vectrex'a, jak Kriss 3d nie będzie protestował

Dodatkowo kilka Lotharkowych gratów, można będzie pomacać i zobaczyć co i jak, jakieś nagłośnienie (ale z mocą wyluzowałem, bo miał być 1kW, będzie jednak spokojniej) .. i co tam się jeszcze w ostatniej chwili nawinie - nie wiem ;)

Szczególne podziękowania dla Oswalda, który nieświadomie zapewnił transport tego wszystkiego. Fiatem Pandą :D


Chcesz znacznie podnieść wartość pojazdu? Zabierz ze sobą Pina z Jego sprzętem..

15

Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja VIII, 19.10.2019

Zmieści się myślę, tylko faktycznie tylny fotel zostaw w domu ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

16

Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja VIII, 19.10.2019

Pin napisał/a:

Zmieści się myślę, tylko faktycznie tylny fotel zostaw w domu ;)

Najwyżej pojedziemy na 4 razy.

17

Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja VIII, 19.10.2019

Spokojnie, Falcon030 leci od Bochni, coś mu najwyżej dożucę do klamociarni ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

18

Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja VIII, 19.10.2019

Pin napisał/a:

Spokojnie, Falcon030 leci od Bochni, coś mu najwyżej dożucę do klamociarni ;)

Damy radę, pomieścimy się.

19

Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja VIII, 19.10.2019

Skoro Pin zabiera wszystkie znaczące i wartościowe klamoty, to ja zabiorę siebie ;)

There's special place for me in hell. It's called the throne.

20

Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja VIII, 19.10.2019

Witamy na pokładzie ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

21

Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja VIII, 19.10.2019

Ooooo jak miło będzie też Pani na imprezie :) 
Pin, ja biorę ze sobą ZX Spectrum+128k (Toastrack) z interfejsem Angry Space Invader Dual Joy od Lotharka, interfejsem dyskowym +D od Zaxona oraz jego Flopperem czyli emulatorem stacji dysków opartym na Goteku z oprogramowaniem Flash Floppy. Na karcie SD będę miał ponad tysiac gier w formacie +D MGT - większość to moje własne konwersje (siedziałem nad tym od roku 2014)  Całość chodzi miodnie. Gierki się wczytują w oka mgnieniu :)

22

Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja VIII, 19.10.2019

Wyjście videło RGB masz zgodne z Spectrum +2??? Sprawdź koniecznie, bo można by to pod projektor podłączyć.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

23

Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja VIII, 19.10.2019

W ZX Spetrum+ 128 (Toastracku) jest wyjscie RGB zgodne z ZX Spectrum +2 ale tym szarym. Natomiast inne niź w ZX Spectrum+128 +2a/+2b /+3 czyli czarnych modelach. Nie pamiętam w których - ale chyba w czarnych jest RGB ale sygnały TTL.

Ostatnio edytowany przez ikci (2019-10-17 15:55:13)

24

Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja VIII, 19.10.2019

Ok, mam kabel rgb do szarej +2, więc ok. Wszystkie rgb następnie przez hydre2 do konwertera do hd i viola ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

25

Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja VIII, 19.10.2019

Kabel RGB tez mam to znaczy jest to RGB-to-SCART ale weź swój jakby mój nie zadziałał - rozumiem , że masz kabel RGB na chinche gdzie każdy kolor jest na osobnym wtyku chinch ?. 
Będę potrzebował kabel MiniJackStereo (male) - na 2xChinch bo nie mogę u siebie takiego znaleźć. To najprostszy kabel ale ni chu chu nie wiem gdzie go mam w tym moim bałaganie.
Wtyk MiniJackStereo włożę w przejściówkę MiniJackStereo (female) -to-MiniJackMono(male) i to podepnę do wyjścią MIC w moim ZX Spectrum, który jest taki jak go fabryka stworzyła czyli nie mam przeróbki na stereo, ale przynajmniej dźwięk będzie chodził na dwóch głośnikach
Siedzę i konwertuję jakieś dema dla ZX Spectrum 128 na obrazy dysków MGT. Szczerze mówiąc, nie znam się na demoscenie, więc nie wiem jakie są najbardziej wypasione dema na ZX Spectrum.  Jakieś podpowiedzi? Ważne żeby to nie było MULTILOAD tzn żeby się nie dogrywało z poziomu kodu maszynowego w trakcie działania demo, bo nie siedzę aż tak dobrze w asemblerze Z80 żeby to przerabiać na wersję dyskową.