Temat: SIDE2 + Ultimate

Czy ktoś z obecnych może mi pomóc ze skonfigurowaniem  SPARTA DOS'a żebym mógł z pod niego zapisywać na karcie CF na partycji FAT ?

2

Odp: SIDE2 + Ultimate

Nie da się. Driver FAT jest read-only.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

3

Odp: SIDE2 + Ultimate

OK to jak przenieść pliki z atari do PC'ta ?

4

Odp: SIDE2 + Ultimate

Np. uzywajac SIO2PC od Lothark-a.

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

5

Odp: SIDE2 + Ultimate

Side2 tak samo. Ale przez obraz dyskietki. Tworzysz pusty obraz, formatujesz na Atari, montujesz, nagrywasz co tam chcesz a potem na PC wygrzebujesz z niego pliki jakimś narzędziem. Wiem, że to mało wygodne, ale inaczej JA nie umiem.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

6

Odp: SIDE2 + Ultimate

OK dzięki zamówiłem SIO2PC
I jeszcze jedno z kąd pobrać program mount pod sparta dosa ?

7

Odp: SIDE2 + Ultimate

ja uzywajac SIO2PC na linuxie startowalem AspeQT (https://sourceforge.net/projects/aspeqt/) i montowalem katalog jako dyskietka, wiec zwykly dir na Atari pokazuje zawartosc katalogu z linuxa. Szybka metoda na pisanie na pc, kompilacja i od razu uruchomienie na Atari bez dodatkowych akcji

8

Odp: SIDE2 + Ultimate

Robię podobnie, niestety AspeQT pod moim MINT-em zachowuje się dziwnie, tzn. np. podczas odczytu z dowolnej dyskietki komp ładuje kilka(nascie) sektorów  a później zatrzymuje się na kilka(naście) sekund, później dalej rusza i tak w kółko... Natomiast jeśli odpalam AspeQT w zwirtualizowanym Win7 to tego problemu nie ma. Zatem zawsze mam odpaloną hybrydę. MINT jako środowisko pracy (IDE - Geany, MADS) a przykładowo skompilowane pliki przenoszę na folder z WIN7 korzystając z otoczenia sieciowego.... :-) Trochę to tak jakby kompilować EMACS-em przez SENDMAIL-a, ale działa :-)

Ostatnio edytowany przez pancio.net (2019-09-23 14:57:41)

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

9

Odp: SIDE2 + Ultimate

U mnie pod DOSem 6.22 i APE SIO2PC chodzi jak marzenie. Co Wy tam palicie, ludziska!?

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

10

Odp: SIDE2 + Ultimate

@jer,  pod MS DOS-em? Nie strasz młodzieży :-)

Teraz musi być multimedialne, przenośne na Insta czy Face-a DOS? To było dla rolników (bez urazy :-))

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

11

Odp: SIDE2 + Ultimate

APE na łindołs też jest przecie i aż sprawdzę, czy wersja do 2k pójdzie gdzieś dalej :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

12

Odp: SIDE2 + Ultimate

Pancio, a potem jest płacz jak tej celebrytki, co to "miałam 32 000 fanów na Instagramie i mi się włamali, muszę zaczynać od początku, buuuu". A który haker włamie Ci się do MSDOSa? Już nie umiom, najwyżej kropkojada podrzucą ;)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

13

Odp: SIDE2 + Ultimate

Do MSDOS-a z włamaniem podchodził bym chyba z Atari Portfolio przez port równoległy. Widziałem w tym nowym Terminatorze 2, że tak się robi:-)

14

Odp: SIDE2 + Ultimate

Jer, spokojnie, jest przecie MKS vir, on z kropkojadem sobie poradzi :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

15

Odp: SIDE2 + Ultimate

Toć wiem, o kropkojadzie dowiedziałem się właśnie z MKSVir, tam były dema wielu wirusów. Pamiętam jeszcze Yankee Doodle. Ale o tem potem, na razie MInT i AspeQT jest na fali.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware