Temat: Wartość przedmiotów kolekcjonerskich

Cześć

Przeszukując znany portal aukcyjny pod kątem pamięci SIMM, które dałoby się użyć do rozszerzenia pamięci w ST znalazłem ciekawe ogłoszenie: zabytkowy RAM.
W skrócie (bo link przecież kiedyś zniknie): 2 moduły SIMM 72 pin, będzie razem ze 4MB pamięci, z opisem "Zabytkowy RAM w cenie dla bogatych (-przedmiaot potencjalnie kolekcjonerski)", cena rzeczywiście dla bogatych 30400 zł :-)
Może jednak to błąd, że przedmioty wystawia się za darmo, a z drugiej strony, chyba jednak powinienem wyciągnąć garść krótkich SIMM'ów zachomikowanych gdzieś w mieszkaniu - może wreszcie kupiłbym dom w jakiejś przyzwoitej okolicy? ;-)

65xe, 520st, 1040stf

2

Odp: Wartość przedmiotów kolekcjonerskich

standard, nikt nie kupi, prowizji złodziejskiej alledrogo nie ściągnie a ogłoszenie masz darmo, kto wie i potrzebuje się skontaktuje i się dogadają poza portalem - proste

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

3

Odp: Wartość przedmiotów kolekcjonerskich

Jeżeli ktoś złośliwie "kupiłby" to pod koniec miesiąca, to 1.10 cwaniakowi policzą do zapłacenia prowizję ~9-10% ~=3000, płatną do 14.10. "Złośliwiec" oczywiście nie zapłaci, tylko poprosi o anulowanie zakupu. Jasne że cwaniak dostanie w końcu zwrot tej prowizji, ale przez parę/naście dni będzie miał rachunek na -3000 ;-)

--Eeee-dit--

A tak baj-de-łej, to myślicie, albo wiecie na pewno, czy i jak dokładnie skanowane są wiadomości między sprzedającym a pytającymi przez "Pytanie do SPrzedającego", oraz między Sprzedającym a Kupującym - te przechodzące przez @allegromail.pl

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2019-09-25 17:42:00)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

4

Odp: Wartość przedmiotów kolekcjonerskich

W eBay'u sa i to mocno. Wykrywaja adresy email, numery telefonow i proby umowienia sie na odbior osobisty bez wykonania transakcji.

5

Odp: Wartość przedmiotów kolekcjonerskich

Zwsze numer telefonu można podać w formie słownej :) szesc-szesc-cztery... itd. :)

Atari 65XE + LDW SUPER 2000 + SIO2SD + SIO2PC + Stereo + TTP + Ultimate Cart + Multicart XE

6

Odp: Wartość przedmiotów kolekcjonerskich

albo VI.VI.IV  .... itd.
albo _.... _.... ...._   itd. :)

7

Odp: Wartość przedmiotów kolekcjonerskich

Ja nie mowie, ze sie nie da. Mowie, ze sledza.

8

Odp: Wartość przedmiotów kolekcjonerskich

Moim zdaniem nie śledzą, albo jakoś wyrywkowo. Już nieraz pisałem do gościa coś wystawiającego w moim mieście czy mogę się spotkać, obejrzeć i kupić. No i tak se gadaliśmy przez te robaczkowe emalie, gość zamykał aukcję, nawet podawał numer konta do wpłaty jak spoza mego miasta był i na wysykę się dogadywaliśmy i się nie czepiało Alledrogo. Mówię o drobiazgach do kilku stów bo za więcej z wysyłką/na przelew to jednak wolę kupić oficjalnie. Moim zdnaiem tym jakiś durny bot zarządza, może czasem drze się do jakiegoś kolesia. No ale pewnie będą cwaniaka uczyć by jak na ebajcu kasować podawanie emali, telefonów czy kont. Ale zgadza się, skontaktować się i tak nie problem, słownie wystarczy wpisać numer fona i już ;-)

Tak się kończy jak się jest pazernym monopolistą, nawet na sprzedaż nie nowych artykułów/sklepową a po prostu starych śmieci. Chcieli się nachapać więcej a podejżewam, że z takich fantów zaraz będą mieć mniej albo nic bo każdy wystawi za 100000 i wiadomo o co chodzi wśród zainteresowanych. Częsta też praktyka jak w e sklepie nie mają czegoś/nie mogą zamówić. Wówczas sklep Alledrogo zienia cenę na x10 i jak ktoś gupi kupi to ściągną choćby z księżyca bo się opłaci, a tak nie bulą za wystawianie ponowne. Jak już mają do fanta dostęp zmieniają spowrotem cenę na normalną. A co do złośliwego kupowania tych "drogich" ogłoszeń to przecież prowizji nie trzeba chyba płacić jak się zgłosi, że kupujący nie zapłacił? Przece to nie skarbówka by się bać olania takiej wpłaty, ale dawno nic nie sprzedawałem więc może cuś nie wiem.

Ostatnio edytowany przez jedynymentos (2019-09-27 11:10:19)

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

9

Odp: Wartość przedmiotów kolekcjonerskich

Prowizja nie jest ściągana z automatu znikąd, tylko dopisuje się do rachunku do zapłaty. Prowizję naliczają natychmiast, ale zapłacić można ją w przyszłości kiedykolwiek bądź. Niedawno miałem sytuację, że coś tam sprzedawałem i kupujący nie zapłacił. Wystarczyło kliknąć tam odpowiednią opcję zwrotu prowizji i zarejestrował się wniosek o zwrot. Trzeba zaznaczyć powód zwrotu, że nie zapłacił. Po kilku dniach dostałem informację, że uznali wniosek i zmniejszyła mi się ta kwota prowizji do zapłaty, w sensie, że zdjęli prowizję od tej sprzedaży z mojej należności.

10

Odp: Wartość przedmiotów kolekcjonerskich

Wiec jak myślałem, nie ma się co obawiać że ktoś złośliwie kliknie i prowizja na karku. Chcesz coś na portalu z mega zasięgiem  darmo ogłosić, a zwłaszcza coś dla wąskiej grupy zainteresowanych, którzy i tak jak szukają to się będą kontaktować w taki czy inny zawaluowany sposób, wal na Alledrogo z ofertą za milion. Oprócz hejtu typu "chyba Cię posrało" masz darmową reklamę jak tutaj choćby, także przez ten hejt roznoszoną jak wirus. Wszystko darmo, bez prowizji, bez skarbówki jak cuś droższego, same plusy.

Ostatnio edytowany przez jedynymentos (2019-09-27 13:31:06)

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!