Temat: [K] Monitor Samsung 711MP

Jak w temacie - mój 741MP zaczyna powoli umierać, wiec tym razem z chęcią bym potestował 711tkę. Jak ktoś ma w dobry stanie to z chęcią bym przytulił.

=====================
pLayer / Suspect
back t0 sc3n3 after 15 years....
im człek starszy tym bardziej to docenia :)

2

Odp: [K] Monitor Samsung 711MP

Przepraszam za off-topic, ale jak umiera 741MP?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

3

Odp: [K] Monitor Samsung 711MP

Od pewnego czasu zaczyna mi w losowych momentach zielenieć obraz i to niezależnie czy mam podłączoną Amigę/Atari/C64 i niezależnie czy na VGA/scart/svga czy w ogóle nic.

=====================
pLayer / Suspect
back t0 sc3n3 after 15 years....
im człek starszy tym bardziej to docenia :)

4

Odp: [K] Monitor Samsung 711MP

Sądzę że to można łatwo naprawić

"Im bardziej społeczeństwo odchodzi od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą." - George Orwell
Słucham radia z muzyką komputerową http://radio.cvgm.net/demovibes/queue/   http://radio.cvgm.net/static/media/platform/symbol/platform_computer_atarist.gif

5

Odp: [K] Monitor Samsung 711MP

Pewnie dla kogoś kto się zna będzie łatwo. Jak nie znajde tej 711tki (a przy okazji szukam jej bo w odróżnieniu od 741 obraz nie drży w pionie po scarcie) to będę szukał kogoś kto spróbuje mi to zrobić

=====================
pLayer / Suspect
back t0 sc3n3 after 15 years....
im człek starszy tym bardziej to docenia :)

6

Odp: [K] Monitor Samsung 711MP

A może zamiast takiego monitora-TV  :)  monitor VGA Multuisync z przełącznikiem roździelczości HI-LO ?.

https://allegro.pl/oferta/lcd-multisync … 8570731260
Jak coś to pisz PW

7

Odp: [K] Monitor Samsung 711MP

player_suspect napisał/a:

Jak nie znajde tej 711tki (a przy okazji szukam jej bo w odróżnieniu od 741 obraz nie drży w pionie po scarcie)

Jak szukasz 711MP, to możesz też szukać 710MP, używam z powodzeniem z Atari XL/XE po s-video, z Amigą 500 po scart RGB, z ST w niskiej i średniej rozdzielczości po scart RGB i z ST w wysokiej rozdzielczości przez VGA. W żadnym przypadku nic mi nie drży, wszystko działa idealnie. Jedynie w ST po VGA jest trochę efekt mory, ale to już niestety wina konwersji rozdzielczości w samym monitorze, da się z tym żyć.
Jakie są różnice między 710MP a 711MP, to nie wiem.

8

Odp: [K] Monitor Samsung 711MP

Powiem Ci że jak szukałem porównań 710 vs 711 i screenów to 711 ma lepszy obraz jeśli podłączamy np. Amige po Scart. Jak nie znajde tej 711 to pewnie w ostateczności będę polował na 710tkę, ważne zeby miał tuner TV i inne złącza bo chce mieć jednocześnie podłączoną komodę i Atari65.
Inna kwestia to ceny, jak widzę na allegro czy OLX ceny rzędu 200 zł albo więcej to wkurzyć się idzie.

=====================
pLayer / Suspect
back t0 sc3n3 after 15 years....
im człek starszy tym bardziej to docenia :)

9

Odp: [K] Monitor Samsung 711MP

Nie mam porównania z 711, ale na moim 710 faktycznie przyznam, że z Amigi obraz nie jest taka żyleta, tylko jakby delikatnie rozmazany. Z tym że nie ma tragedii, normalnie używam i jestem zadowolony. Nie wspomniałem też, więc dodam, że podłączałem oprócz wymienionych wcześniej sprzętów również C64 po s-video tak samo jak Atarkę i było też ładnie jak dla mnie.
Czytałem kiedyś że ludzie pisali o tym, że faktycznie chyba 711 ma ostrzejszy obraz np. po RGB z Amigi, ale też czytałem, że komuś coś tam właśnie drgało czy skakało, a na 710 nie, tylko już nie pamiętam co to było i gdzie czytałem...
Tak jak mówię, ja nie mam porównania, bo w zasadzie używam cały czas tylko tej swojej 710-tki, a kupiłem ją ze dwa lata temu na olx za 50zł od gościa, dla którego był bez wartości, bo używał go wcześniej jako zwykły monitor do peceta, więc jak sobie kupił nowego wypasa, to ten był dla niego złomem do pozbycia się, a dla mnie skarbem i perełką:-)

10

Odp: [K] Monitor Samsung 711MP

Trochę off-topic ale ostatnio kupiłem sobie TV Medion MD82688. Dla mnie super, bo mały (10"), nie mam gdzie kolejnego dużego monitora trzymać. Ma wszystkie możliwe wejścia - RF, Composite, S-Video, Component, SCART-RGB, VGA, HDMI. Prawie ideał, szkoda tylko, że z ST nie chce działać po VGA w trybie ST-HIGH (obraz niby jest, ale ma jakiś dziwny pasek przez środek i wyświetla ramkę z napisem "out of range"), no i jako TV się nie nadaje, bo na DVB-T ma tylko dekoder MPEG-2.

Znalazłem 711MP na Allegro:
https://allegro.pl/oferta/monitor-commo … 8592333507

Ostatnio edytowany przez _tzok_ (2019-10-18 13:48:55)

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

11

Odp: [K] Monitor Samsung 711MP

710/711 ma laga i to cholernego szczególnie jak wchodzi scrolowanie ekranu na Demach/Grach jest to jak by przejść z 144hz w grach na poniżej 60hz, szarpie.

Ciekawe czy kiedyś coś zastąpi crt które padają jak muchy, crt sony(sic!) bije na głowę lcd.
Padły mi dwa sc1435, tam nie ma laga jak jest to podłączone przez vbxe 2.1.

Czy może sofia, nie laguje na lcd, nie mam tego  i nie testowałem.
Ale jest zrobiona pod dvi...?

Wypadłem z obiegu prawie.

12

Odp: [K] Monitor Samsung 711MP

Stary, co to za porównanie? Oczywiście, że CRT nic nie przebije, ani teraz ani nigdy. A to dlatego, że nasze komputerki były pod takowe projektowane. Chyba nikt zdrowy na umyśle nie używa LCD, żeby mieć lepszy obraz i parametry? LCD używa się dlatego, że zajmuje mniej miejsca i dlatego, że CRT się kończą i nie ma już ich prawie, a jak są to już nie dają rady za bardzo.

Natomiast z tym lagiem, to ja tam nie wiem. Fakt, może scrolle nie sa idealne, ale na 710MP w grach wszystko jest gites, wystarczająco dobrze, żeby sobie normalnie pograć w cokolwiek bądź i nie zastanawiać się w trakcie gry, że coś jest nie tak.

13

Odp: [K] Monitor Samsung 711MP

Wysłałem PW, ale nie dostałem odpowiedzi ...

14

Odp: [K] Monitor Samsung 711MP

@Mq @AS... każdy z was ma po trochu racji. Sam bym wolał dwa CRT jeden dedykowany Amidze, drugi Atari. Ale niestety miejsca brak. Poza tym mam wrażenie że nawet jakbym jednego CRT postawił w pokoju to pewna niewidzialna granica cierpliwości mojej żony by pękła i pewnie sprzet pod moja nieobecność mógłby zaliczyć gwałtowną i bolesną (iv piętro) przeprowadzkę :) I tak cud ze udało mi sie zmieścić z A1200/C64/Atari65 plus drukarka i monitor na jednym biurku :) Zrobiłem w biurku trzy szufladki i jakoś to wygląda :) Tak więc pozostaje mi z racji miejsca LCD

@Golab widziałem, wysłałem ci odpowiedz :)

=====================
pLayer / Suspect
back t0 sc3n3 after 15 years....
im człek starszy tym bardziej to docenia :)

Odp: [K] Monitor Samsung 711MP

Na LCD też robią cuda przy pomocy shaderów symulująć skanlinie. Wygląda to bardzo ładnie.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

16

Odp: [K] Monitor Samsung 711MP

Mq napisał/a:

...dlatego, że CRT się kończą i nie ma już ich prawie, a jak są to już nie dają rady za bardzo.

Na olx są takie 14 calowe Aiwy (zdjęcie). Wyglądają świetnie i mają super obraz. Mają opcję wyboru PAL B/G, D/K, I. Obsługują też NTSC. Oczywiście posiadają złącze SCART. Dźwięk niestety mono.
Ludzie za bardzo nie chcą wysyłać więc jak ktoś ma w okolicy to zachęcam do kupienia bo inaczej wylądują na śmietniku.
Telewizorki są Made in Poland.

Ostatnio edytowany przez Pawex (2019-10-19 21:19:31)

Post's attachments

aiwa_14.jpg 91.85 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

17

Odp: [K] Monitor Samsung 711MP

@RTG

Mam prawie identyczną Aiwę - jest super, wszystkie złącza jakie potrzeba, idealny kontrast, nie ma lagów, czerń to marzenie. Jest super :)

Edit: ostro...
https://www.olx.pl/oferta/telewizor-14- … 30661b90d3
20zł bez pilota. Też mam bez pilota, nie jest niezbędny.

Ostatnio edytowany przez ccwrc (2019-10-19 21:52:27)

18

Odp: [K] Monitor Samsung 711MP

he,he ..za darmo.

19

Odp: [K] Monitor Samsung 711MP

Ale co się dziwicie, przecież to są stare telewizory, które się wyrzuca na śmietnik, a jeszcze jest z tym kłopot, żeby wyrzucić. Takiego elektrośmiecia leży pełno ludziom po różnych garażach i piwnicach i nie ma co z tym robić, przecież nikt tego nie kupuje, paru retro maniaków tylko może by się tym zachwyciło.
Sam mam jeden mega fajny i w pełni sprawny telewizor, tylko że duży, chciałem go wydać za darmo, ale nie ma chętnych i pewnie wywalę w końcu jak gratowóz będzie krążył, bo już kilka razy mi żona kazała, gratowóz jeździ jakoś co pół roku, więc na razie udawało mi się "zapomnieć" o tym:-) bo mi szkoda tego tv. Jak ktoś chce, to aktualne tu: http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=16147