Temat: Aranym + Fedora Core 2

Nie wiem co jest, ale mam "cholerny" problem z odpalaeniem Aranyma na Fedorze Core 2.
Z karzdym razem wyskakuje mi Segmentation fault.
Jest jakas mozliwosc sprawdzenia co jest przyczyna takiego zachowania programu ??
W logach /var/log/messages  nic nie ma.
Probowalem z rpm'a jak i ze zrodel i QPA :(

2

Odp: Aranym + Fedora Core 2

Instalowałes ze zrodel (kompilacja) czy pakietu ?

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

3

Odp: Aranym + Fedora Core 2

Instalowalem ze zrodel typowych a pozniej probowalem binarke z rpm'a i to samo :(

4

Odp: Aranym + Fedora Core 2

Pozostanie chyba tylko zdebugowanie z korkiem a ten na pewno zostal zrzucony, co ?

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

5

Odp: Aranym + Fedora Core 2

Z czym zdebudowanie ? Sorki ja od 9 miesiecy nie siedzialem na Unix'ach i dopiero zaczynam sobie wszystko przypominac

6

Odp: Aranym + Fedora Core 2

Z czym zdebudowanie ? Sorki ja od 9 miesiecy nie siedzialem na Unix'ach i dopiero zaczynam sobie wszystko przypominac

Debugowanie z tzw. core files (pot. korki). Zrzucane sa w przypaku gdy program zachowal sie nienormalnie i reprezentuja stan pamieci programu w momencie jego wywalenia (czesto nieprawidlowego zakonczenia). poszukaj na googlach: gdb razem z core files. Jak znasz podstawy programowania pod Unixem to dasz rade, jak nie to sam wiesz ... :/ Powodzenia !

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

7

Odp: Aranym + Fedora Core 2

Niestety, moje programowanie na Unix'ach konczy sie na Perlu ;(
Ale Wczesniejsze wersje aranym'a zachowuja sie tak samo na mojej maszynie (mowie o unix'owych). Pod Winem wszystko chodzi

8

Odp: Aranym + Fedora Core 2

Ale Wczesniejsze wersje aranym'a zachowuja sie tak samo na mojej maszynie (mowie o unix'owych). Pod Winem wszystko chodzi

kernela przekompilowales pod twoj sprzet i potrzeby ? jesli nie to koniecznie go dopasuj. byc moze problem tkwi po stronie sprzetu. przeczytaj raz jeszcze install, known-bugs lub faq i to-do jesli takie sa.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

9

Odp: Aranym + Fedora Core 2

apropos core'ow: Kiedys siedzielismy na zajeciach z informatyki w liceum, byly to czasy poczatkow popularnosci linuxa. (to bylo cos kolo kernela 1.2.x) Siedzimy z kumplem (dzisiaj programista Oracle) i cos tam dlubiemy -- no i Xy rzucily pieknym korkiem. Na to kolezka: "Sorze, xserver kora zrzucił"
Odpowiedz profesora (ktory nawet nie wiedzial ze po kryjomu zainstalowalismy tam linuxa :)) byla szybka i bezwzgledna: "Jak zrzucił to niech podniesie"

(dla niekumatych - profesor myslal ze 'xserver' to ksywa kolegi, a 'kor' to jakis przedmiot ktory mozna zrzucic z biurka) :)))))

:)

10

Odp: Aranym + Fedora Core 2

hehe jezyka infromatykow jest niezrozumialy dla wiekszosci ludzi. Nie mowie juz o tym, ze jak sie pracuje wsrod obcojezycznych informatykow to juz wogole jest niezle slowotworstow :)

A nastepne pytanie do znawcow. Dlaczego jak sie laduje oryginalnego tosa 4.04 to nie mozna zaladowac image dysku z afros'a ?

11

Odp: Aranym + Fedora Core 2

spróbuj odpalić z gdb, tzn:
gdb ./aranym

jak się wywali daj komednę back. wtedy wyskoczy to przy czym się wywalił.
jak kompilowałeś z źródeł to pewnie masz dołączone symbole, ale nawet jeśli nie masz to coś ciekawego powinno wywalić. z fc 2 są problemy. kiedyś miałem taką historię: używałem LinNeighborhood, zawsze się odpalał, aż nagle któregoś dnia już się nie odpalił (Segmanentation Fault) i koniec, zmieniłem dystrybucję :). co do plików core, to już dawno (chyba ostatnio pod wczesnym jądrem 2.2 albo 2.0) je widziałem, pewnie da się to jakoś włączyć ale nie wiem czy to nie opcja w kernelu.

12

Odp: Aranym + Fedora Core 2

pewnie da się to jakoś włączyć ale nie wiem czy to nie opcja w kernelu.

ulimit -c unlimited 

zalatwi sprawe ( baj difolt w wielu dystrybucjach w skryptach startowych wstawia sie

ulimit -c 0 


co powoduje brak generowania core'ow ;)
(zeby jakis luser nie zobaczyl ze ktos szelkoda nie umie dobrze napisac ;))))

dobra i tak offtopic ;)

13

Odp: Aranym + Fedora Core 2

raczej dlatego żeby się ludziom to nie pałętało po katalogach i zajmowało dysk, tyle się wkońcu rzeczy wywala :). ale dzięki, może się przyda kiedyś.

ps. właśnie przeszukałem cały /etc i nie znalazłem "ulimit -c 0". znalazło tylko w skrypcie z mozilli (w alternatives). może jednak jest gdzieś na stałe ustawione.

14

Odp: Aranym + Fedora Core 2

ja tam wole kolekcjonowac core files ;) zreszta, pod koniec tygodnia odpalam skrypcik ktory wyszukuje korki i robi z nimi porzadeczek jak nalezy :-)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...