1

Temat: Kupno karty graficznej do PC. Teraz, czy poczekać?

Z uwagi na to, że członkami forum są również specjaliści od rynku PC, to pozwolę sobie zapytać, czy teraz jest dobry czas na kupienie karty graficznej. Niestety ze względu na dużo innych obowiązków nie mam czasu śledzić na bieżącą trendów.

Otóż mam zamiar wreszcie wyposażyć swój komputer w dedykowaną kartę (od dłuższego czasu mam tylko zintegrowaną w CPU), chciałbym kupić sobie RTX 2060.

Pytanie brzmi: czy kupować teraz, polować na okazje w black friday, czy poczekać do okresu poświątecznego?

Uprzedzając pytania: inny model karty mnie nie interesuje, nie jestem też przywiązany do konkretnego producenta. Dzięki za pomoc.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

2

Odp: Kupno karty graficznej do PC. Teraz, czy poczekać?

Opcja numer 1 najgorsza.
Opcja numer 2 najlepsza.
Opcja numer 3 trzeba by poczekac gdzies do lutego.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

3

Odp: Kupno karty graficznej do PC. Teraz, czy poczekać?

poczekalbym na black friday/ cyber monday. Co prawda w PL nie ma takich okazji jak w USA. Ale a noz cos sie trafi :)

Odp: Kupno karty graficznej do PC. Teraz, czy poczekać?

Zależy jak długo i na co chcesz czekać. Na czerwiec Nvidia zapowiedziała wydanie nowych kart które mają mieć znacznie podniesioną wydajność raytracingu. Podejrzewam że te karty staną się 'standardem' na kilka lat.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

5

Odp: Kupno karty graficznej do PC. Teraz, czy poczekać?

Tak można czekać do "zawsze" :) Rdzenie do sprzętowego raytracingu w grach na razie traktuję jako ciekawostkę ze względu na ich przeciętną wydajność - bardziej zależy mi na wydajności obliczeń GPGPU w aplikacjach wspierających CUDA. Chciałbym kupić najpóźniej w styczniu.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

6

Odp: Kupno karty graficznej do PC. Teraz, czy poczekać?

będziesz łamać hashe? :>

7

Odp: Kupno karty graficznej do PC. Teraz, czy poczekać?

Buduję komputer przejmujący władzę nad światem ;)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

8

Odp: Kupno karty graficznej do PC. Teraz, czy poczekać?

Znowu?  ;P Z tego co słyszałem - potrzebujesz karty, która daje dużo zielonego... :P

Sikor umarł...

9

Odp: Kupno karty graficznej do PC. Teraz, czy poczekać?

No i wszytko się uklada w jedną całość.
Dely bedzie gral w Minecrafta z ray tracingiem.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

10

Odp: Kupno karty graficznej do PC. Teraz, czy poczekać?

Jak już, to bierz RTX 2060 Super. Wydajność niewiele mniejsza od wcześniejszego 2070.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

11

Odp: Kupno karty graficznej do PC. Teraz, czy poczekać?

Do GPGPU przejrzyj karty pod względem stosunku wydajności obliczeń na 64 bit float do 32 bit float. Dla rożnych kart waha się od 1:4 do 1:32. Mój stary Radeon HD7950 ze współczynnikiem 1:4 ma lepszą wydajność obliczeniową dla 64bit niż niektóre nowe, nomen omen, cuda techniki.