1

Temat: SDriveMax dziwne zachowanie

Witam kolegow,

mam pytanie do osob ktore kupily lub same polutowaly sdrivemaxa. Wlasnie zlozylem do kupy calosc urzadzenia, aby moc uzywac zarownio SD-Maxa jak i rowniez Stacji dyskow 1050 dodalem wlasnej roboty plytke uno2sio. Wszystko dziala prawie jak nalezy , gry sie wgrywaja jednakze na jednym z video na YT widzialem ze plik sdrive.atr po wlaczeniu Atarynki powiniem sam sie uruchomik aby otrzymac menu na TV. U mnie nie wystepuje taka sytuacja. Atari odpalone, sdrivemax startuje jednak nie wgrywa menu na tv. musze sam wybrac dyski d0: aby w ten sposob odpalic menu.
Czy u Was wystepuje podobne zjawisko czy musze uzyc innej wersji tego pliku.
Uzywam najnowszej wersji SDrivemaxa tzn. wersji 1.1.

Dodatkowo mam pytanko, jakiego programu do kopiowania najlepiej kozystac przy kopiowaniu plikow z SD-maxa do stacji?

Czekam z niecierpliwoscia na pomoc i odpowiedz. Dzieki.

### OK z tym problemem juz sobie poradzilem, zmienilem zasilacz  na inny od Atari i bootloader z pliku SDrive.atr startuje odrazu automatycznie.

Mam jednak jeszcze inne pytanie, jak musze ustawic Stacje Dyskow 1050 i w ktory port mam podlaczyc SDriva aby moc skopiowac pliki z SDrive na dyskietke??

Ostatnio edytowany przez Rosa (2019-08-15 02:11:05)

2

Odp: SDriveMax dziwne zachowanie

Ja mam egzemplarz kupiony od Zaxona i działa to jak powinno, czyli menu ładuje się automatycznie, jeśli nie ma podmontowanej innej dyskietki. Jeśli pliku nie ma na karcie SD to urządzenie raportuje to przy uruchomieniu.

Moja wersja ma osobne zasilanie, nie z portu SIO komputera.

A co do stacji to w zasadzie jest dużo opcji ale we wszystkich podpinasz stację do kompa a sdrive do stacji. W które gniazdo - nie ma znaczenia. Jeśli masz fizyczną dyskietkę z DOS i kopierami to możesz stację zostawić jako d1:  a obrazy montować np. Na d2:. Ale równie dobrze możesz stację ustawić na d2:, a bootować z sdrive. To tylko kwestia wygody.

Ostatnio edytowany przez perinoid (2019-08-15 07:13:18)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

3

Odp: SDriveMax dziwne zachowanie

Musisz miec sdrive.atr w root dirze SD carty i wtedy sie wczyta menu

4

Odp: SDriveMax dziwne zachowanie

Dziekuje, z tym juz sobie poradzilem. Mam jednak pytanie ktorym programem moglbym sobie z Sdrivemaxa skopiowac programy na dyskietke. chodzi mi aby na jednej dyskietce zmiescilo sie wiecej programow. w tej chwili mam ustaione ze SdriveMax jest dyskiem D1 a Stacja 1050 jest dyskiem D2.
Pytam o to poniewaz w latach 80-90 posiadalem tylko atarynke z magnetofonem i z kopiowaniem dyskietek nie mialem wogole do czynienia.

5

Odp: SDriveMax dziwne zachowanie

Jak skopiować ATR na dyskietkę i odwrotnie cz. 1

http://www.atari.org.pl/artykul/jak-sko … e-cz.-1/43

Jak skopiować ATR na dyskietkę i odwrotnie cz. 2

http://www.atari.org.pl/artykul/jak-sko … e-cz.-2/44

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

6

Odp: SDriveMax dziwne zachowanie

Jakby ktoś miał problem z SDrive MAX - typu niedziałający po kalibracji dotyk, odwrócone kolory, lub obraz w lustrzanym odbiciu to mogę pomóc.
Obecny developer zrobił taki sajgon z plikami konfiguracyjnymi, że zajęło mi cały dzień dojście z tym do ładu, a tak na prawdę są tylko 3 warianty wyświetlacza (ILI39xx normalny, ILI39xx z odwróconą paletą i HX8347) oraz 2 warianty digitizera (a właściwie jego podłączenia). Digitizer zależy od płytki, a nie od kontrolera wyświetlacza, dlatego opcje są bzdurą, poza tym opcje w makefile nie odzwierciedlają ustawień.

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.