1

Temat: Atari bez Pokeya

Elo gawiedzi, w związku z faktem, że trafiło mi się kilka prawdziwych trupów w stanie agonalnym i próbuję je wrócić do życia (były lutowane kolbą do rynien) i kilka z nich ma dziwne objawy - jak powinna zachowywać się płyta bez Pokeya/z uszkodzonym Pokeyem? Bootuje normalnie czy nie?

Dwie z prawie-już-odratowanych płyt mają objaw taki, że wszystko cacy (w sensie obrazu etc.), poza brakiem READY, czyli nie wlatuje BASIC i zastanawiam się, czy to nie może być sprawa POKEYa, bo pozostałe układy są sprawne.

65XE/130XE.

Ostatnio edytowany przez Drakon (2019-12-06 10:01:41)

fb.com/MagiaOsmiuBitow | fb.com/RetroKlinikaSerwis | fb.com/RetroKlinika | soundkiller.bandcamp.com

2

Odp: Atari bez Pokeya

Z tego co pamiętam bez pokey miałem czarny ekran. Nie jestem jednak pewien.

3

Odp: Atari bez Pokeya

A układ Basic jest na pewno sprawny.  Czy w trakcie zgłaszania się pryka   :)
Ja miałem taki podobny  przypadek, teraz dokładnie nie pamiętam co i jak, ale okazało się że to kość Basic'a  padła.
Jak masz drugi sprawny egzemplarz, to pozamieniaj  Pokey'a i Basic i będzie wiadomo co padło. 
A może to jeszcze zupełnie coś innego.
Możesz jeszcze spróbować wystartować jakąś grę z kartridża lub z jakiegoś SIO2SD, z wciśniętym  OPTION, powinna się uruchomić bez Basica.
Jak zagra, to Basic, jak nie zagra to trzeba szukać dalej.
:):)

4

Odp: Atari bez Pokeya

Bez Pokeya jest czarno. Z uszkodzonym - różnie. Mam jednego, który nie wykazuje objawów dopóki nie próbujesz czytać ze SIO - bo nie czyta nic. Mam drugiego, który też nie wykazuje problemów, ale po SIO czyta z oryginalnej stacji, a że SIO2SD już nie chce. Innych problemów na razie nie doświadczyłem.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

5

Odp: Atari bez Pokeya

Czasem tylko pojawi się kursor i stoi. Nie słychać warczenia. Pokey ma wtedy uszkodzony obwód przerwań.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

6

Odp: Atari bez Pokeya

Czyli jednak... Bo właśnie taki mam objaw. Co ciekawe, na jednej z płyt, na której występuje ten objaw, Pokeya nie ma wcale (został wyrwany wraz z częścią przelotek).

fb.com/MagiaOsmiuBitow | fb.com/RetroKlinikaSerwis | fb.com/RetroKlinika | soundkiller.bandcamp.com