1

Temat: SIC Dyskusja

Nie podobają mi się te gerbery z Pigwy do SIC! Carta... też spróbuję zamówić kilka płytek do tego carta ale nie wiem czy Chińczycy nie będą mieli z nimi problemu...

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

2

Odp: SIC Dyskusja

_tzok_ napisał/a:

Nie podobają mi się te gerbery z Pigwy do SIC! Carta... też spróbuję zamówić kilka płytek do tego carta ...

??

"wszystko się kiedyś kończy......."

3

Odp: SIC Dyskusja

@_tzok_: możesz napisać coś więcej? nie podoba ci się kolor/rozmiar? czy coś z nimi technicznie nie tak?

Ostatnio edytowany przez lopez (2019-12-25 07:48:55)

4

Odp: SIC Dyskusja

... no i gdzie można te gerberki namierzyć bo w /stuff/projects/ niet!

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

5

Odp: SIC Dyskusja

Podałem linka w pierwszym poście :)

6

Odp: SIC Dyskusja

Fakt, nawet kliknąłem ale widząc stronę - myślałem, że to oryginał a nie zasób z zipem na Pigrwa :-) A wszystko w dziale Download...

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

7

Odp: SIC Dyskusja

Ja zamawiałem z gerberów ze strony projektu i nie było problemów z wykonaniem.

8

Odp: SIC Dyskusja

Spróbuj sobie wrzucić te gerbery w przeglądarkę gerberów na PCBWay (albo dowolną inną) to zobaczysz...

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

9

Odp: SIC Dyskusja

Przykro mi, ale naprawdę nie wiem co masz za problem z tymi plikami, dla mnie wszystko wygląda ok, jedynie trzeba wywalić "!" z nazwy pliku, ale to chyba nie o tym problemie piszesz ?

Ostatnio edytowany przez lopez (2019-12-25 13:31:22)

10

Odp: SIC Dyskusja

_tzok_ - ja proponuję tobie dać sobie z tym spokój i dołączyć się do zamówienia kolegi z wątku a nie robieniem problemów z niczego ...

"wszystko się kiedyś kończy......."

11

Odp: SIC Dyskusja

_tzok_ napisał/a:

Spróbuj sobie wrzucić te gerbery w przeglądarkę gerberów na PCBWay (albo dowolną inną) to zobaczysz...

Te przeglądarki gerberek są.. jakby to powiedzieć z lekka upośledzone... o czym również piszą na stronie.

Ostatnio edytowany przez pancio.net (2019-12-25 14:42:47)

Post's attachments

sic_gerbers_view.png 216.57 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

12

Odp: SIC Dyskusja

Zamówiłem, zobaczymy co z tego wyjdzie... jest tam jakiś babol w warstwie konturu (GKO). Wizualizacja płytki się sypie:
https://obrazki.elektroda.pl/7422642500_1577294605_thumb.jpg

Z kolei inna wizualizacja:
https://obrazki.elektroda.pl/7483676200_1577311058_thumb.jpg

Ostatnio edytowany przez _tzok_ (2019-12-25 22:57:50)

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

13

Odp: SIC Dyskusja

Moja "podglądarka" na JLCPCB pokazuje, że jest OK.
Pozdrawiam i Do siego Roku 2020.
Andrzej

Post's attachments

Sic_JLCPCB_Bottom.png 95.92 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Sic_JLCPCB_Top.png 103.16 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

14

Odp: SIC Dyskusja

z ciekawości zamówiłeś kurierem czy zwykłą pocztą ?

btw. znalazłem takie coś: https://www.pcbway.com/project/sharepro … Atari.html
Ktoś wie jak się skontaktować z tą osobą żeby ten projekt zniknął ze strony ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

15

Odp: SIC Dyskusja

Roman Kubat jest na FB. Można tam do niego napisać.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

16

Odp: SIC Dyskusja

...ja mam to samo, a zamawiałem dużo wcześniej. Pisałem do nich to powiedzieli, żeby czekać, bo do 2 m-cy może iść :/

2019-12-14 00:42 Guangzhou, Guangzhou International has been exported directly sealed
2019-12-13 17:17 Guangzhou, arriving at Guangzhou International (via transfer)
2019-12-13 15:03 Shenzhen, leaving the Post Shenzhen International Mail Exchange Bureau, the next stop , Guangzhou International (via transfer)
2019-12-12 06:48 Shenzhen, arriving at the Post Shenzhen International Mail Exchange Bureau (via transfer)
2019-12-12 01:21 Dongguan City, leaving the "Dongguan City Mail Processing Center", the next stop "Post Shenzhen International Mail Exchange Bureau"
2019-12-11 23:57 Dongguan City, arriving at the "Dongguan City Mail Processing Center"
2019-12-11 19:24 Dongguan City, leaving the "Dongguan City International Express International Business", the next stop " Dongguan City Mail Processing Center"
2019-12-11 18:50 Dongguan City, "Dongguan City International Express International Business" has received, agent: Yan Jiaqi, Tel: 15920980730

Przesyłka E-Packet (EMS) - u nas to przychodzi jako Pocztex Kurier 48.

Ostatnio edytowany przez _tzok_ (2020-01-18 12:23:11)

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

17

Odp: SIC Dyskusja

.

Ostatnio edytowany przez MADRAFi (2020-01-18 14:01:28)

18

Odp: SIC Dyskusja

Sadzilem ze sam autor wrzucil na PCBWay i sie zastanawiam czy tam nie zamowic :)

19

Odp: SIC Dyskusja

Nikt tam nic z autorów nie wrzucał. Jedyne oficjalne miejsce to strona www.
Do wspomnianej osoby napisałem na FB - 9 stycznia. Puki co cisza i brak odzewu.

"wszystko się kiedyś kończy......."

20

Odp: SIC Dyskusja

Nie wiem o co się burzycie, projekt jest udostępniony publiczni i nieodpłatnie, więc jaki problem, że ktoś to wrzucił na PCBWay? Przecież nie zmienił opisów na PCB, zachował odnośnik do strony projektu. Nigdzie nie udaje, że to jego projekt.
Nie cieszy Cię, że ktoś popularyzuje m.in. Twój projekt? Co na to główny projektant - Candle?

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

21

Odp: SIC Dyskusja

Czy ktoś odpowiedzialny za ten projekt, mógłby wyjaśnić w 100 % ta stację? Pamiętam że kilka miesięcy temu był na jakimś polskim forum identyczny temat, ktoś zamówił płytki z Chin i chciał się pozbyć nadmiaru po kosztach. Został zjechany przez jednego z autorów i temat został skasowany. W tym temacie z kolei jest odwrotnie i nikt nie ma problemu, nawet jeden z autorów dopisal się do listy.
Sam mam 5 płytek z pcbway, bo takie jest minimum. Pewnie poskladam dla siebie ze dwie sztuki. To resztę mam wrzucić do kosza, czy też mogę opchnac komuś tu w Stanach gdzie mieszkam. Co jeśli ktoś mnie poprosi o polutowanie? Przy cenie tego carta i nowszych cartów nawet nie wiem czy bym na kawę zarobił.
Tak w ogóle to ten temat i akcja ma mało sensu, ponieważ każdy może sobie wysłać te gerbery do Chin i ewentualnie podzielić się z drugą osobą. Wyjdzie pewnie tyle samo co grupowe zamówienie i później rozsylanie do każdego z osobna. Jak ktoś zamawia pierwszy raz to może dostać jakiś kupon rabatowy.

22

Odp: SIC Dyskusja

W skrócie nie widzę problemów w zbiorowych zbiórkach gdzie komuś się chce po "kosztach" rozsyłać płytki.
Tak samo jak ktoś zamówi sobie kilka dla siebie i mu zostanie... i się ich pozbędzie po kosztach ....
Co do niby identycznego tematu który był na na podobnej zasadzie.... przypomnij mi bo nie pamiętam ...

Co do PCBWay co oznacza wpis "PCBWay Donate 10% cost To Author" ??

_tzok_ napisał/a:

Co na to główny projektant - Candle?

Myślę że gdyby mnie tam nie było wśród pomysłodawców to byś gerberów ani jed'ów nie ujrzał ....

Ostatnio edytowany przez stryker (2020-01-18 18:01:09)

"wszystko się kiedyś kończy......."

23

Odp: SIC Dyskusja

Z tego co rozuiem to osoba ktora wrzuca na PCBWay projekt stwierdza ze jest wlascicielem projektu i udostepnia go innym
10% idzie wiec do tej osoby ktora wrzucila pliki
Tak mniej wiecej wynika ze strony PCBWay.

"When you create an Open Source PCB design, you can share it on public so that others can buy it, and PCBWay will donate 10% PCB cost to you for your contribution to Open Source Community."

Ostatnio edytowany przez MADRAFi (2020-01-18 18:10:38)

24

Odp: SIC Dyskusja

a można z tego zrezygnować wrzucając dany projekt ?
bo leżeć se tam może ....ale nie gdy ktoś na tym "zarabia" nie mając z tym nic wspólnego

"wszystko się kiedyś kończy......."

25

Odp: SIC Dyskusja

Nie mam pojecia. Z tego co widze jest 6 licencji do wyboru przy wrzucaniu plikow.