Temat: [k] Atari 65XE/130XE

Cześć.
Wzięło mnie na sentymenty i postanowiłem, że chciałbym pograć sobie w stare dobre Atari. Czy ktoś coś ma dla laika który by chciał trochę powspominać :). Pozdrawiam

2

Odp: [k] Atari 65XE/130XE

Pisz na priv.

3

Odp: [k] Atari 65XE/130XE

Poluj na allegro można kupić zestaw za 300PLN

65xe 128kb;800XL Side2,u1mb, Sdrive Max;STe;MST1;MSTe,uSatan,Netusbee;MSTe;Falcon14MB;

4

Odp: [k] Atari 65XE/130XE

Czy to coś poważnego z kompem ?
"Komputer działa,włącza się system.Klawiaturą można wpisać wszystkie znaki.Reset klawiszem działa.Można zrobić SELF TEST.Magnetofon działa,ale nie da się wczytać gry,wyskakują błędy(komputer nie reaguje na polecenie wczytywania za pomocą skrótu klawiszami START I OPTION, czyli jest to prawdopodobnie jakiś problem z jednostką).Kartriż z grą "The Dreadnaught Factor" działa,dżwięk i grafikia działają."

5

Odp: [k] Atari 65XE/130XE

bisonen napisał/a:

komputer nie reaguje na polecenie wczytywania za pomocą skrótu klawiszami START I OPTION

Co się dzieje, kiedy włączysz komputer trzymając start + option?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

6

Odp: [k] Atari 65XE/130XE

dely, coś mi się kojarzy że kolega zacytował opis niedawno wystawianej aukcji na allegro i zastanawia się czy warto kupić.

bisonen, jeżeli po prostu chcesz pograć w gry z młodości, to moja rada: olej oferty z magnetofonami a nawet ze stacjami dyskietek. Na początek kup dowolne sprawne 130XE, 65XE, 800XE lub 800XL i do tego jakiś nowoczesny nośnik - SIO2SD, SIDE2, Ultimate Cart, Uno-Cart, itp. Poczytaj o tych urządzeniach w Atariki (link masz na zakładce u góry strony), w sklepie https://lotharek.pl/ w dziale"Atari 8bit Mass storage devices" i na innych stronach. Pogooglasz, to znajdzesz.

Dziś, aby pograć, gry wczytuje się w kilka sekund z kart SD, CF jako obrazy dyskietek lub pliki .xex

Jeżeli później weźmie Cię nostalgia za magnetofonem albo stacją dyskietek, to zawsze możesz dokupić, ale sprawne. Oferty stale się pojawiają, więc nie bierz pierwszego lepszego złomu. No chyba że masz wiedzę i doświadczenie w naprawie takiej elektroniki. Jeśli nie, oszczędź sobie frustracji i rozczarowań kupując w ciemno.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

7

Odp: [k] Atari 65XE/130XE

dely napisał/a:
bisonen napisał/a:

komputer nie reaguje na polecenie wczytywania za pomocą skrótu klawiszami START I OPTION

Co się dzieje, kiedy włączysz komputer trzymając start + option?

Taką uzyskałem odpowiedź
Problem tkwi w tym,że po naciśnięciu tej kombinacji nic się nie dzieje,tak jak pisałam w ogłoszeniu, nie ma sygnału dźwiękowego i komputer zwyczajnie wchodzi do basic nie oczekując na dane.
Jest to coś poważnego do naprawy ?

8

Odp: [k] Atari 65XE/130XE

uicr0Bee napisał/a:

dely, coś mi się kojarzy że kolega zacytował opis niedawno wystawianej aukcji na allegro i zastanawia się czy warto kupić.

bisonen, jeżeli po prostu chcesz pograć w gry z młodości, to moja rada: olej oferty z magnetofonami a nawet ze stacjami dyskietek. Na początek kup dowolne sprawne 130XE, 65XE, 800XE lub 800XL i do tego jakiś nowoczesny nośnik - SIO2SD, SIDE2, Ultimate Cart, Uno-Cart, itp. Poczytaj o tych urządzeniach w Atariki (link masz na zakładce u góry strony), w sklepie https://lotharek.pl/ w dziale"Atari 8bit Mass storage devices" i na innych stronach. Pogooglasz, to znajdzesz.

Dziś, aby pograć, gry wczytuje się w kilka sekund z kart SD, CF jako obrazy dyskietek lub pliki .xex

Jeżeli później weźmie Cię nostalgia za magnetofonem albo stacją dyskietek, to zawsze możesz dokupić, ale sprawne. Oferty stale się pojawiają, więc nie bierz pierwszego lepszego złomu. No chyba że masz wiedzę i doświadczenie w naprawie takiej elektroniki. Jeśli nie, oszczędź sobie frustracji i rozczarowań kupując w ciemno.

Dzięki spróbuję iść w tym kierunku. :)

9

Odp: [k] Atari 65XE/130XE

bisonen napisał/a:

Jest to coś poważnego do naprawy ?

W najprostszym przypadku uszkodzona jedną ścieżka membrany - naprawa możliwa i dość prosta. Jeśli uszkodzone więcej to można wymienić membranę - tu sporo zależy od tego, jakiego typu to klawiatura. W najgorszym przypadku uszkodzona kość obsługująca klawiaturę (raczej mało prawdopodobne).

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

10

Odp: [k] Atari 65XE/130XE

uicr0Bee ma rację, poszukaj działającego Atari 65/130XE, 800XL ewentualnie 800XE, nie zwracaj uwagi na komputery opisane jako "niesprawdzane/nietestowane" bo na 99,99% sprzedają to cwaniacy którzy bardzo dobrze wiedzą, że sprzedają niedziałający złom.

Komputer może być bez zasilacza i kabla AV. Oryginalne zasilacze i tak strach podłączać (ze względu na wiek), więc i tak IMHO lepiej kupić nowy 5V zasilacz. Zasilacze jak i kable AV są na aledrogo cały czas.

Do tego dokup SIO2SD, jak nie masz smykałki na majsterkowania to kup od razu w zestawie z przewodem SIO. Kartę SD możesz sobie dokupić w każdym sklepie nagrać sobie wszystko sam na PC'cie.

Tak najlepiej/najtaniej skompletować małe Atari do zabawy. Później, jak spodoba ci się powrót do młodości, możesz zacząć kompletować pozostałe zabawki.

edit: A no i jeszcze jakiś joystik, ewentualnie interface od kolegi Mq do podłączenia pada on SNES'a + oryginalny pad lub IMHO lepsza, ale droższa opcja, dokupić Retro Receiver od firmy 8bido + pad od PS3/PS4 XOne.

Ostatnio edytowany przez lopez (2020-01-01 09:51:50)