1

Temat: XXL vs inni

Mq napisał/a:

Ewentualnie jeśli przeszkodą jest pamięć,

Pamięć nie jest tu problemem, problemem za to jest to, że czasem ktoś mieszka na Kaszubach, czasem w górach, na Mazurach, czy w Bieszczadach :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

2

Odp: XXL vs inni

Nic się nie stało, nikt nie będzie płakał, Mówi się trudno :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

Odp: XXL vs inni

xxl napisał/a:

przez ostatnie zachowanie ludzi pokroju Voya zdecydowalem ze ta gra nie bedzie darmowa. do pudelkowej wersji bedzie tez wersja elektroniczna - atr.

O co chodzi?

Ostatnio edytowany przez Vasco/Tristesse (2020-01-01 04:00:22)

4

Odp: XXL vs inni

Popełniłem zbrodnię największego kalibru: zmieniłem aż 4 bajty.

Ale jak Baktra rozpakował plik z .atr, by uniezależnić grę od xBiosa, to xxl słówkiem nie pisnął. :)

Ostatnio edytowany przez voy (2020-01-01 11:24:04)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

5

Odp: XXL vs inni

opublikowana gra nie uzywa xBiosa, nie mogl jej wiec od niego uniezaleznic. nie troluj.
Baktra dzialal w porozumieniu, uzyskal wszelkie niezbedne informacje aby zdekompresowac bloki w pliku binarnym, dzieki niemu takze powstalo narzedzie - wlasciwie lata na chkxex aby ten pokazywal pelne info dla plikow binarnch ze spakowanymi blokami, juz go uzywam - patch wyslalem do MadTeam i albo zostanie opublikowany albo nie - ja go nie opublikuje. tak, wiem ze nie rozumiesz roznicy ale nie porownuj sie do niego.

Ostatnio edytowany przez xxl (2020-01-01 12:44:56)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

6

Odp: XXL vs inni

Ignorujesz niewygodne pytania ludzi z Atari Age, CharlieChaplina nazywasz oszczercą, a mnie trollem?

Jeśli programujesz w określony sposób, wykluczający część użytkowników, spodziewaj się adekwatnej reakcji. Stanowiska nie zmienię. Z mojej strony EOT.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

Odp: XXL vs inni

Ech, powinienem się przyzwyczaić, że xxl nie odpowiada na moje pytania.

8

Odp: XXL vs inni

CharlieChaplina zaptalem jakie ma dowody... jak nie ma przkladow na to co mi zarzuca to jest oszczerca - nie mial.... Swoja droga istnieje bariera jezykowa, ktorej niestet padl ofiara - sluchal ale nie calkiem rozumial jakie p*.* Ty opowiadasz.

nie oczekuje ze zmienisz zdanie dlatego rozbudowana gra nie bedzie darmowa (obecnej nie bede poprawial). jesli bedziesz ja chcial zmieniac to dla wlasnego uzytku... jak ja kupisz.

i problem Voya sie rozwiaze.

Vasco/Tristesse napisał/a:

Ech, powinienem się przyzwyczaić, że xxl nie odpowiada na moje pytania.

Voy Ci odpowiedzial ;-) poza tym Ty na moje tez nie odpowiadasz. przyzwczailem sie.

Ostatnio edytowany przez xxl (2020-01-01 14:46:27)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

9

Odp: XXL vs inni

[]
             %
            %
==*               #
-------------------------
To tak na powrót do tematu. Nowy rok jest, róbcie nowe gry/urządzenia/dema/party a nie najeżdżacie na siebie jak dzieci z dwu różnych piaskownic...

Sikor umarł...

10

Odp: XXL vs inni

xxl napisał/a:
Vasco/Tristesse napisał/a:

Ech, powinienem się przyzwyczaić, że xxl nie odpowiada na moje pytania.

Voy Ci odpowiedzial ;-) poza tym Ty na moje tez nie odpowiadasz. przyzwczailem sie.

Oczywiście, ale Ty zacząłeś.

11

Odp: XXL vs inni

no wiec wszystko jasne. pozdrawiam.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

12

Odp: XXL vs inni

prosze o wydzielenie trolowania nie majacego nic wspolnego z tematem do osobneo watku, post 14 i od 17 do tego lacznie.

Ostatnio edytowany przez xxl (2020-01-01 15:24:02)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

13

Odp: XXL vs inni

Szkoda, że post nr 12 został zedytowany, na szczęście jego najważniejszy fragment został zarchiwizowany w poście 18.

Uważam, że prawdziwy powód powstania wersji komercyjnej jest istotną informacją dotyczącą gry omawianej w wątku a ew. usunięcie odpowiedzi na post nr 12 spowoduje zmanipulowanie informacji.

14

Odp: XXL vs inni

wedlug mnie zupelnie nieistotna informacja usunieta na potrzeb rozdzielenia watku (bla prosba do adminow) ale jesli to dla Ciebie takie wazne to przywrocilem to zdanie.

---
prosze do wydzielonych postow dodac takze post wyzej i ten.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

15

Odp: XXL vs inni

Sorry, ale dla osoby postronnej zachowujecie się jak dzieci. Ktoś robi coś swojego i po swojemu, udostępnia to choć nie musi, a Wy go krytykujecie, na zasadzie "ja bym to zrobił lepiej". Co jest z xBIOS nie tak, że go tak nie lubicie?

Fajna gierka (choć moim zdaniem trudna). Super wygląda jak na małe Atari. Klasyczny silnik "kafelkowy" z ładną grafiką, dostosowaną do możliwości sprzętu, nie próbuje niczego udawać, ani maskować niedostatków podsystemu graficznego.

Darmowa/nie darmowa, ale mam nadzieję, że będzie też wersja tylko elektroniczna, bez pudełka.

Ostatnio edytowany przez _tzok_ (2020-01-02 14:46:23)

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

16

Odp: XXL vs inni

http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=9527

17

Odp: XXL vs inni

Jak dla mnie, to A8 jest za słabą platformą na DOS i całkowicie naturalnym rozwiązaniem wydaje mi się tworzenie własnej lekkiej biblioteki dla programów (gier/dem) cało dyskowych. Jeśli działa na fabrycznym Atari ze stacją dyskietek, ew. jej emulatorem to ja nie mam zastrzeżeń. SIDE/2 nie jest naturalną pamięcią masową dla małego Atari (w pierwszej połowie lat '80 nie było nawet standardu IDE) i nie wszystko pod nim działa. Atari było pomyślane jako zamknięta platforma, więc wszelkie rozszerzenia on-board są mniej lub bardziej kompatybilnymi "wynalazkami". A8 nie ma HAL i nie będzie go miało. DOSy też nie są 100% ze sobą zgodne, więc niech autor programu/gry/dema sam decyduje czego chce używać do jego tworzenia. To twórcy rozszerzeń muszą się starać o dopasowanie swoich wynalazków do istniejącego softu, jeśli jakiś DOS/loader uzyska popularność to pewnie go uwzględnią.

Jakby go nie nazywać xBIOS, pod względem funkcjonalnym, jest okrojonym (pod względem obsługi systemu plików) DOSem. DOS na PC w wersji 1.0 obsługiwał jedynie dyskietki i miał płaski system plików (nie obsługiwał katalogów)... ale wciąż był DOSem. Wiele programów/gier na duże Atari napisanych pod TOS 1.0 nie działało na nowszych TOS-ach. Ale tak długo, jak można załadować wymagany "DOS" ze standardowego urządzenia I/O, jest to do przyjęcia.

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

18

Odp: XXL vs inni

http://atariki.krap.pl/index.php/Nowe_urz%C4%85dzenia

Jeżeli chcesz dyskutować, to przejdź do wątku xbiosa, bo za chwilę i xxl będzie chciał znowu podzielić wątek i tym razem będzie miał rację.

19

Odp: XXL vs inni

Vasco moglbys juz przestac trolowac? dziekuje.

---
prosze do wydzielonych postow dodac takze od 30 do tego wlacznie

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

20

Odp: XXL vs inni

Change forum domain to xbios.org.pl. Then the eventual subject of all threads will be clear to new users. :)

21

Odp: XXL vs inni

ten post też można skasować, chciałem tylko wyrazić głębokie współczucie dla kolegi @_tzok_ - jest to mój faworyt jeśli chodzi o nonsens 2020.

Skasujcie to, jak będziecie tu robili porządki :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

22

Odp: XXL vs inni

_tzok_ napisał/a:

Ktoś robi coś swojego i po swojemu, udostępnia to choć nie musi, a Wy go krytykujecie, na zasadzie "ja bym to zrobił lepiej".

A następnie wprowadza poprawki, o jakich mówił i dzieli się efektem ze wszystkimi A wszystko, co zostaje upublicznione, podlega słowom krytyki, bez względu na to czy darmowe czy płatne.

23

Odp: XXL vs inni

@_tzok_
W przypadku GW sprawa nie rozbijała się o xBIOS, więc Twoja długa wypowiedź jest kompletnie poza tematem.

Co do JEDYNIE wersji płatnej, wola xxl-a jeśli chce sobie odmrażać uszy i jeszcze bardziej ograniczać krąg użytkowników gry w imię własnej wojny ideologicznej o "czystość" Atari. Bo znając życie, kupią głównie kolekcjonerzy dla pudełka, którzy i tak by kupili gdyby gra była ogólnodostępna.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2020-01-01 19:32:13)

24

Odp: XXL vs inni

mam potwierdzone:

- 1 + 7 tematow muzycznch (kazda planeta ma swój)
- kardrydz 128 KB
- rozszerzony o 8 elementow zestaw kafli

oraz:
zgloszenie kolegi magistra dodane do wykonania.


---
prosze adminow o posprzatanie watku ze spamu. w zgloszeniach numery postow :-)

Ostatnio edytowany przez xxl (2020-01-02 14:42:51)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

25

Odp: XXL vs inni

_tzok_ napisał/a:

Atari było pomyślane jako zamknięta platforma, więc wszelkie rozszerzenia on-board są mniej lub bardziej kompatybilnymi "wynalazkami"

Poczytaj o "new devices" (link do Atariki podrzucił Vasco) i zajrzyj choć raz do wnętrza Atari 800. Ten model miał bardzo otwartą architekturę.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie