1

Temat: Obudowa Z-7 i cart XEGS/CCWRC

Potrzebuję na szybko zamknąć carta w obudowie, więc zanim Sikor zrobi porządne obudowy, to zapytam czy udało się komuś dopasować carta XEGS/CCWRC do obudowy Z-7?.
Po przymiarkach widzę, że otwór do skręcania (Z-7) mija się z otworem w carcie, jeśli ktoś tego dokonał to to poproszę o jakieś TIPy jak to zrobić i zamknąć obudowę :)

2

Odp: Obudowa Z-7 i cart XEGS/CCWRC

Tak, trzeba projekt płytki dopasować do Z7 tak jak np. było to przy wydaniu 601F dla usera gorgh :)

Daj sobie kilka tygodni cierpliwości na obudowy od Sikora ;)

3

Odp: Obudowa Z-7 i cart XEGS/CCWRC

Do obudowy Z-7 są inne płytki:

Post's attachments

IMG_2763.JPG 1.11 mb, liczba pobrań: 1 (od 2020-01-05) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

4

Odp: Obudowa Z-7 i cart XEGS/CCWRC

Moze przydaloby sie zebrac wszystkie informacje o obudowach, plytach i rodzajach kartow na 1 stronie/ poscie tak by na przyszlosc nie trzeba bylo w kolko sie przekopywac i laczyc strzepkow informacji co gdzie i jak?

Pytam z perspektywy osoby ktora nie zna tych wszystkich detali a chcialaby wyprodukowac karta :)

5

Odp: Obudowa Z-7 i cart XEGS/CCWRC

Z perspektywy osoby, która chciała by wyprodukować karta, to wstrzymaj się chwilę, aż będą obudowy Sikora, bo będą one o wiele lepsze, ładniejsze i wypasione niż jakiekolwiek inne obudowy. Do tej obudowy Sikora będzie udostępniony przeze mnie projekt szablonu PCB z możliwością robienia różnych wariantów w zależności od zapotrzebowania na miejsce na elektronikę.

6

Odp: Obudowa Z-7 i cart XEGS/CCWRC

@MADRAFi fajny pomysł, ja na razie mogę jedynie napisać, że do obudowy Z-7 pasuje SIC! a cart CCWRC nie pasuje ;), ale fajnie jak by ktoś dopisał swoje doświadczenia.

@Mq super, będzie wybór jakość albo taniość :). A co masz na myśli o robieniu różnych wariantów?

Ja zacząłem przerabiać PCB carta CCWRC, aby dopasować go do obudowy Z-7. Mam na dzieję, że autor nie będzie miał za złe, jak go opublikuję po testach, jako opcję budżetową, ale oczywiście chętnie skorzystam z obudów lepszej jakości i innego PCB, bo umowy się Z-7 to nie jest super jakość.

7

Odp: Obudowa Z-7 i cart XEGS/CCWRC

@lopez

Nie będzie prościej jak te płytki dopasowane do Z7 kupisz po prostu od x_angel ?

8

Odp: Obudowa Z-7 i cart XEGS/CCWRC

No właśnie, przeciez x_angel ma już te płytki narysowane do Z7 i nawet ze zdjęcia wynika, że chyba ma jakiś zapas gotowców?

Co do wariantów szablonu do obudowy Sikora, to chodzi o to, że szablon przewiduje przy maksymalnym rozmiarze płytki wejść w obszar całej obudowy, żeby zyskać miejsce na elektronikę. W płytce są miejsca i otwory na mocowania obudowy, ale jak bardzo potrzeba miejsca, to kosztem wyłamania tych zaczepów można zrezygnować z otworów w PCB. W drugą stronę jeśli miejsca nie potrzeba dużo na elektronikę, to ta sama płytka może zostać przycięta do rozmiaru wapsowującego się między zaczepy w obudowie - płytka jest wtedy mniejsza, coś jak oryginalna xegs, ale dzięki temu możemy taką płytkę zrobić taniej. W każdym razie mój projekt ostateczny będzie miał rozrysowane te wszystkie niuanse żeby można było łatwo przełączyć się na wybrany wariant i zmienić szybko kształt płytki z jednego szablonu zawierającego wszystkie opcje.

9

Odp: Obudowa Z-7 i cart XEGS/CCWRC

Te płytki mam już od dawna dawna, projekt dla ccwrc zrobiłem znacznie później, specjalnie na jego prośbę :)
lopez - jeśli potrzebujesz dla siebie, mogę podesłać gerbery- w razie czego pisz maila, bo skrzynkę PW pewnie mam zapchaną.

10

Odp: Obudowa Z-7 i cart XEGS/CCWRC

Zmyliła mnie data na carcie "1986" :D

11

Odp: Obudowa Z-7 i cart XEGS/CCWRC

A czy ja mogę liczyć na gerberki as well?

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email