Temat: Atari 520ST / SF314 - Częstochowa

Mam ogromną prośbę do Was o wyjaśnienie mi, zapewne trywialnych kwestii, ale jednak kluczowych dla mnie. Noszę się z zamiarem zakupy GOTEK:

https://allegro.pl/oferta/szara-stacja- … 8850553474

- Techniczna możliwość podłączenia GOTEK w obudowę od SF314?
- Możliwość odpalania systemu TOS 2.0 z GOTEK automatycznie?
- Ktoś z Częstochowy wesprze w laickich moich działaniach instalacji GOTEK, rozszerzenia krótkiego 520ST do 1MB?

2

Odp: Atari 520ST / SF314 - Częstochowa

Do SF314 nie podejdzie bez cięcia obudowy, a tego nie rób bo naprawdę szkoda :(.

Aby podłączyć goteka to wystarczy zakupić wtyczkę DIN14 (ciężko dostępne, ale np. u exxos'a są)  i polutować kabelek, nie potrzeba żadnej elektroniki.

Co masz namyśli unieruchomienia TOS 2.0 ?

3

Odp: Atari 520ST / SF314 - Częstochowa

lopez napisał/a:

Do SF314 nie podejdzie bez cięcia obudowy, a tego nie rób bo naprawdę szkoda :(.
- mam dwie stacje, jedną sprawną, druga nie daje oznak życia, zabuczy i koniec, ale nie diagnozowałem, może faktycznie, bardziej ekonomicznie będzie przywrócić ją do życia niż wykorzystać obudowę,

Aby podłączyć goteka to wystarczy zakupić wtyczkę DIN14 (ciężko dostępne, ale np. u exxos'a są)  i polutować kabelek, nie potrzeba żadnej elektroniki.
- mówisz o wtyczce która służy do podłączenia stacji do jednostki głównej?

Co masz namyśli unieruchomienia TOS 2.0 ?
- a tak czasem mam pragnieine, aby odpalić sobie GEM pod TOS 2.0 i oglądać sobie coś innego ;-) wiem wiem dziecinne, ale jakoś tak mam

W GOTEKU upatruję także czegoś co pozwoli poznać mi inne oprogramowanie niż to jakie poznałem 30 lat temu korzystając z Atari ST, albowiem w ww. ofercie PENDRIVE zawiera - jak mniemam takie oprogramowanie.

Ostatnio edytowany przez macherstudio (2020-01-19 18:02:51)

4

Odp: Atari 520ST / SF314 - Częstochowa

macherstudio napisał/a:

- Możliwość odpalania systemu TOS 2.0 z GOTEK automatycznie?

Wrzucasz do katalogu AUTO program z desktopem 2.0 i masz. Ewentualnie odpalasz obraz dyskietki z boot'owalnym 2.06 i też masz :)

Było miło :) Do widzenia.

5

Odp: Atari 520ST / SF314 - Częstochowa

lopez napisał/a:

Do SF314 nie podejdzie bez cięcia obudowy, a tego nie rób bo naprawdę szkoda :(.

Popieram, żeby nie ciąć, ale robiłem przymiarki i wydawało się, że wszystko pasuje (poza taśmą, którą trzeba wymienić lub zrobić przedłużkę).

GOTEK pasuje w wycięcie pod obie stacje stosowane w ST (w sumie to stacji było znacznie więcej niż 2) i to również w wersji z wyświetlaczem OLED i enkoderem. Jedynie w wersji z szerokim przyciskiem pod GOTEKiem pozostaje niewielka szczelina i trzeba dołożyć podkładki/dystanse (ja używałem tulejek jakie stosuje się w PC do montażu płyty głównej).

Ostatnio edytowany przez _tzok_ (2020-01-16 14:00:27)

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

6

Odp: Atari 520ST / SF314 - Częstochowa

Przekonaliście mnie NIE BĘDĘ CIĄŁ także dlatego, że stacja okazała się być prawie dobra, w innym wątku dostałem informacje, jak ją dalej sprawdzić, tak więc najprawdopodobniej wstanie i będzie działać, a takiej działającej stacji nie ma co niszczyć. Dlatego może łatwiej będzie zakupić 1040ST i nie bawić się tylko w niego zainstalować GOTEKa ;-)

Ostatnio edytowany przez macherstudio (2020-01-19 18:03:11)