176

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Zdjecia fajne, ale mi nie mowia ktore karty sa ktore :)
I czy jezeli nie ma go na liscier to znaczy ze nie bedzie pasowac?

177

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Warner i XE GS. Do tego Mq robi projekt. Jest tyle rodzai PCB, że trudno wymienić wszystkie

Sikor umarł...

178

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Mail wysłany, ale ja na produkcyjne się nastawiam, nie spieszy mi się.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

179

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

@perinoid: ok - zaraz looknę w maile
Informacyjnie: 400/800/1200XL - przeszły testy ;) Pasuje ;)

Post's attachments

SAM_2548.JPG 418.69 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

SAM_2549.JPG 421.13 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

SAM_2550.JPG 415.07 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

SAM_2551.JPG 416.2 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

SAM_2552.JPG 415.77 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

SAM_2553.JPG 418.62 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

SAM_2554.JPG 418.17 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Sikor umarł...

180

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Jak wygląda sprawa z pasowaniem płytek od produkowanych obecnie cartów na carty SD i CF? SIDE2, Ultimate, Uno, AVG czy The Cart?

181

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Tego nie wiem, powiem szczerze. Musiałbym same płytki dorwać. Odpisałem Ci na atariage - sprawdź też PW tutaj i podeślij maila.
Btw: @Mq projektuje płytkę uniwersalną pod tą obudowę i ma udostępnić, z tego co wiem.

Ostatnio edytowany przez Sikor (2020-01-18 19:34:05)

Sikor umarł...

182

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

ZuluGula, w obudowie Sikora jest mniej miejsca niż w takiej na przykład Z-7. Jeżeli płytki które wymieniłeś są dopasowane np. do obudowy Z-7 lub podobnej wielkości, to nie będą pasowały do obudowy Sikora nawet po przeróbkach, bo raczej się nie zmieszczą. Ale tak jak pisze Sikor, trzeba by to przymierzyć indywidualnie, bo płytki mają rozmiary bardzo różne.

Standardowo te obudowy Sikora pasują do tych standardowych płytek, które już koledzy wymienili i obfotografowali.

Ja robię natomiast do tych obudów szablon płytki dopasowanej do maksimum wykorzystania przestrzeni wewnątrz obudowy. W szablonie będą gotowe kształty płytki, złącze kartridża, a także naniesione na płytkę zaznaczone wszystkie grodzie i inne elementy, co ma ułatwić pozycjonowanie elementów elektronicznych z ominięciem tych wszystkich przeszkód w obudowie. Szablon taki udostępnię, Sikor sobie go będzie mógł publikować i rozpowszechniać, ja mam w tym taki cel, żeby pomóc spopularyzować te obudowy w przypadku gdy ktoś tworzy nowe projekty kartridży i sobie może łatwo to zaprojektować z wykorzystaniem szablonu i od razu kupić obudowy od Sikora. Sam swoje ewentualne przyszłe projekty będę też robił na tym szablonie, może też dzięki takiemu udostępnieniu ktoś będzie chciał dostosować jakieś istniejące popularne projekty do tego. Fajnie by było, bo na rynku ładnych obudów powszechnie dostępnych dotąd nie było, więc jeśli by się udało spopularyzować obudowy Sikora jako nowy standard, to ułatwiło by wszystkim budowanie projektów DIY, wszelkie opensource'y było by łatwo w co zapakować, a też Sikor może by odzyskał te grube miliony, które w taki projekt trzeba zainwestować:-)

Edit: aha, mój szablon będzie dostępny za jakiś tydzień, w zasadzie jest gotowy, ale czekam na obudowę z formy wtryskowej, żeby sprawdzić i ewentualnie poprawić jakieś tam drobne szczegóły.

Ostatnio edytowany przez Mq (2020-01-18 20:04:29)

183

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

@Mq

Byłoby super.
Ja czekam na ten moment, kiedy wreszcie gry na małe Atari będą wydawane porządnie w normalnych obudowach.
Może zabrzmi to niezbyt poprawnie politycznie, ale zbiera mi się na wymioty już na samą myśl, że cokolwiek może być wydane w standardowej obudowie Z7/M20, która nie jest ani do Atari dopasowana, ani wykonana w sposób, który nawet bardzo optymistycznie można nazwać miernym, czy dostatecznym.

"Rescue expedition", którą mam zaklepaną u Duddiego to ostatnia produkcja opakowana w badziew. Nigdy więcej już czegoś podobnego nie zakupię, wolę spiracić i sam zapakować grę w lepszą obudowę, która nie rozpadnie się po dwóch włożeniach w slot i wygląda normalnie a nie jak najtańszy Chiński case do sterownika pralki.

Ostatnio edytowany przez ccwrc (2020-01-18 20:29:16)

184

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

@ccwrc

bo Z7 to kupa zrobiona pod C64 a z braku towaru trzeba brać co jest...

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

185

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Osobiscie mam nadzieje ze "rynek" wymusi konwersje wszystkich projektow kartow na obudowy sikora.
One wygladaja swietnie.

186

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

@Panowie, bez przesady. Sytuacja na rynku i ccwrc wymusili na mnie produkcję ;P A właściwie - od dawna się do jakiegoś ruchu przygotowywałem, ale proza życia to weryfikowała. Mam nadzieję, że teraz nie będzie weryfikacji negatywnej. Nie ukrywajmy - moje obudowy są droższe od Z7 i KM20, będą pasować pewnie tylko do Atari, ale... I tak mi się podobają Mam nadzieję, że użytkowo będą ok.

Ostatnio edytowany przez Sikor (2020-01-18 20:46:41)

Sikor umarł...

187

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

@toriman1

No właśnie już nie trzeba. W tym wątku jest wybór. Dziś po raz pierwszy obmacałem tą obudowę prosto z formy wtryskowej. Mimo, że nie jest to jeszcze wersja ostateczna to jakość przebija absolutnie wszystko co było produkowane po oryginałach Atari. I nie jest to tylko moja opinia.

Sam zorganizowałem grupkę, która ma zaklepane ponad 100 sztuk i moim zdaniem organizowanie się w grupy 50+ i zamawianie trochę taniej na własne potrzeby ma sens.
Do dnia dzisiejszego kupowałem na ebay do rozbiórki carty WB/XEGS tylko dla obudów. Dzień dzisiejszy sprawił, że to już odległa historia ;)

188

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Sikor, ale jak ktoś na własny użytek będzie chciał jedną czy dwie ładne obudowy, to nie będzie mu żal kupić od Ciebie. Z kolei jak ktoś będzie produkował grę czy inne urządzenie, to zamówi 101szt w cenie, która przy cenie gry czy innego gotowego urządzenia zamknie się w kosztach całości niezauważalnie. Ja kibicuję bardzo, żeby się to spopularyzowało, a szanse są duże patrząc na entuzjazm odbiorców i na brak konkurencji:-)

189

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

@Mq: zobaczymy jakie będziesz miał wrażenie po otrzymaniu wzoru. Według inpostu jest w trasie. Ciekawy jestem opinii.
Btw: nie wiecie co się dziele z Alex_D? I jeszcze jedno - naprawdę nikt nie zna nr RAL obudowy od 800XL?

Sikor umarł...

190

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

@Sikor

celuj w 600XL, będzie prościej:
https://www.google.pl/search?ei=5GQjXsq … amp;uact=5

191

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Nie znam się, to się wypowiem:-) Lakiernicy samochodowi mają jakieś takie czujniki czy coś, którymi robią pomiar koloru lakieru na samochodzie, żeby dobrać identyczny lakier. Oczywiście samochody mają kody kolorów, którymi można się posłużyć, ale jak lakier ma kilka ładnych lat, to może już mieć inny odcień i wtedy dobiera się ten kolor pod taki wyblakły odcień. W każdym razie, może lakiernik samochodowy umiał by łatwo zmierzyć kolor obudowy? Nie wiem jak oni to robią i czy da się tak zrobić, ale gdyby ktoś miał zaprzyjaźnionego lakiernika, to przy założeniu, że jest to kilka sekund roboty, może by można zmierzyć od razu wszystkie kolory występujące w naszych retro zabawkach i gdzieś spisać na atariki dla potomnych?

192

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Gdyby mieć dostęp do profesjonalnego kolorymetru to by się udało określić jaki to kolor :)

Zobaczę własnoręcznie gdy dotrą do mnie obudowy od Sikora. Wierzę, że wszystko poleci "z górki". Bardzo ważne jest oczywiście udostępnienie wymiarów płytek cartów i takie tam.

Kibicuję projektowi

tOri

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

193

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Dobra, jak będzie dostępny to będzie RAL 1013 dla serii XL (później, jak uzbieram na nie ecie-pecie) i RAL7038 dla XE. Tu referencje: https://www.ralcolor.com/

Sikor umarł...

194

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Mq napisał/a:

Nie wiem jak oni to robią i czy da się tak zrobić, ale gdyby ktoś miał zaprzyjaźnionego lakiernika, to przy założeniu, że jest to kilka sekund roboty, może by można zmierzyć od razu wszystkie kolory występujące w naszych retro zabawkach i gdzieś spisać na atariki dla potomnych?

@Dastan dobierał kolor/robił lakier do XE/ST u lakiernika samochodowego. Wyszło nieźle ale nie idealnie. Można sobie zamówić gotowy spray. Nie trzeba mieć zaprzyjaźnionego lakiernika, to normalna usługa w mieszalni lakierów. Musisz tylko mieć "kawałek" obudowy w oryginalnym kolorze, najlepiej płaski i bez faktury (np. od wewnętrznej strony).

Ostatnio edytowany przez _tzok_ (2020-01-19 00:12:24)

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

195

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

@sikor, jak są przedprodukcyjne jeszcze to ja poproszę 4 które Ci zostały :)

Atari 800XL, LWD2000, XC12, sio2sd, Neptun 156, QuckShot II, AtariTouchMe

196

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Odebralem. Pikne obudowy nam sie szykuja.
Teraz tylko musze dobrac odpowiednie plytki z pamiecia flash :)

197

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

@kris3d: zarezerwowane, maila później podeślę.
@Toriman1: poszły
@pancio.net: paczka prawie przygotowana, dane do paczkomatu doszły

Sikor umarł...

198

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Sikor napisał/a:

@Mq: zobaczymy jakie będziesz miał wrażenie po otrzymaniu wzoru. Według inpostu jest w trasie. Ciekawy jestem opinii.
Btw: nie wiecie co się dziele z Alex_D? I jeszcze jedno - naprawdę nikt nie zna nr RAL obudowy od 800XL?

Jestem, jestem, cały czas obserwuję i czekam na finalny produkt :)

Atari 65XE + LDW SUPER 2000 + SIO2SD + SIO2PC + Stereo + TTP + Ultimate Cart + Multicart XE

199

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Sikor napisał/a:

@kris3d: zarezerwowane, maila później podeślę.
@Toriman1: poszły
@pancio.net: paczka prawie przygotowana, dane do paczkomatu doszły

Super - dzięki.

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

200

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

@Alex_D: to podrzuć mi jeszcze raz namiary na paczkomat - obiecałem dwie sztuki wersji przedprodukcyjnej i chciałbym to wysłać ;) Proszę na maila najlepiej.

Sikor umarł...