Temat: Atari 800XL....LEGO

Cześć wszystkim jakiś czas temu widziałem na YT jak jeden Pan zrobił sobie obudowę z lego
do C64, mhh pomyślałem fajna sprawa trzeba zrobić do Atari i powstało coś takiego....
teraz jestem na etapie zbierania klocków zacząłem od pokoju córek i sporo klocków już mam :)

Post's attachments

ATARI_800XL_LEGO_01.jpg 141.6 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

ATARI_800XL_LEGO_2.jpg 146.92 kb, liczba pobrań: 2 (od 2020-01-14) 

ATARI_800XL_LEGO_3.jpg 115.04 kb, liczba pobrań: 2 (od 2020-01-14) 

ATARI_800XL_LEGO_4.jpg 132.15 kb, liczba pobrań: 1 (od 2020-01-14) 

ATARI_800XL_LEGO_5.jpg 160.08 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

ATARI_800XL_LEGO_6.jpg 120.05 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: Atari 800XL....LEGO

Super to wygląda.. sam robiłeś wizualizacje?

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

3

Odp: Atari 800XL....LEGO

jest taki program Studio do układania klocków i tam przy okazji robi takie piękne rendery

MM (miker): usunięto zdublowany post.

Ostatnio edytowany przez DearHenry (2020-01-15 07:23:26)

4

Odp: Atari 800XL....LEGO

https://www.bricklink.com/v3/studio/download.page

Ostatnio edytowany przez DearHenry (2020-01-15 07:24:05)

5

Odp: Atari 800XL....LEGO

Ale zajebiste :)
Czy w to na serio da się zamontować płytę i klawiaturę jakoś stabilnie i zrobić normalny użytkowy sprzęt, czy to raczej tylko ciekawostka, albo sprzęt do poskładania i postawienia w gablocie?

6

Odp: Atari 800XL....LEGO

tak jak najbardziej da się wszystko zamontować model jest w skali 1:1 i na 99% wszystko się zmieści
(może drobne korekty ale już na gotowym modelu) największy problem miałem z wiernym odtworzeniem żebrowania
...jakoś wyszło ale znalezienie tylu sztuk tego klocka w tym kolorze ...mhh nie jest łatwo,
zastanawiam się na opcją multikolor czyli nie ważny kolor klocka tylko kształt ....generalnie robię zobaczę co z tego wyjdzie

Ostatnio edytowany przez DearHenry (2020-01-15 07:22:50)

7

Odp: Atari 800XL....LEGO

Gdzieś widziałem chyba, że można klocki lego było kupować na sztuki, albo w paczkach klocki jednego rodzaju, ale ręki sobie uciąć nie dam. Tak czy owak warto poszukać, a już na pewno dzieciom nie zabieraj zabawek:-) No eeej:-)

8

Odp: Atari 800XL....LEGO

@Mq: on nie zabiera, on chce dać im działające 800XL :P

Sikor umarł...

9

Odp: Atari 800XL....LEGO

bez obaw nie ma mowy o zabieraniu tylko pożyczaniu
...córki wspierają projekt :) i uwielbiają atari (zwłaszcza Alley Cat)
a co do kupowania klocków to miejsca znalazłem ale nie wszystko jest niestety :(

10

Odp: Atari 800XL....LEGO

Nie można zamawiać bezpośrednio w Lego? Pomyśl kapitalny. Gratuluję i czekam na efekt końcowy.
Pomyśl tylko o poparciu klawiatury bo w 800XL jest ona standardowo mocowana do klapy a Lego może tego nie wytrzymać. Trzeba od spodu podeprzeć.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

11

Odp: Atari 800XL....LEGO

Ba alli... jest mnostwo dobrej jakosci podrob

.

12

Odp: Atari 800XL....LEGO

Jak by to wrzucić na drukarkę 3D. Obudowa imitująca klocki LEGO. Wtedy wiadomo, że się nie rozpadnie (bo klejenie do siebie klocków LEGO jest bezsensu).

1088XEL i inne XL, XE, ST.

13

Odp: Atari 800XL....LEGO

Cały LEGOLAND w ten sposób zbudowano.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

14

Odp: Atari 800XL....LEGO

...już wszystkie klocki namierzone :)
(szukałem pod inną nazwą koloru tego klocka,
a on nazywa się zupełnie inaczej,
ale już wszystko wiem i mam zamówione)

15

Odp: Atari 800XL....LEGO

Nie zapomnij zrobić spisu!

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

16

Odp: Atari 800XL....LEGO

... i takiej instrukcji ładnej krok po kroku z obrazkami jak są w zestawach klocków lego:-)

17

Odp: Atari 800XL....LEGO

program jest na tyle rozbudowany że posiada opcję robienia instrukcji (ale się nie podejmę) tworzy też automatycznie listę
klocków...program jest darmowy więc jak skończę mogę udostępnić projekt dla chętnych

18

Odp: Atari 800XL....LEGO

Super, fajnie, że udostępnisz projekt:-)

19

Odp: Atari 800XL....LEGO

...plac budowy się wypełnia :)

Post's attachments

IMG_5566.jpg 733.65 kb, liczba pobrań: 1 (od 2020-01-19) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

20

Odp: Atari 800XL....LEGO

Super, trzymam kciuki i czekam na efekt końcowy :)

Atari 65XE + LDW SUPER 2000 + SIO2SD + SIO2PC + Stereo + TTP + Ultimate Cart + Multicart XE

21

Odp: Atari 800XL....LEGO

Ale jak to bez ochronnego kasku?!!!

ATARI 65XE + SIO2BT
http://atari.pl/hsc/ad.php?i=22.3

22

Odp: Atari 800XL....LEGO

..lepiej?

Post's attachments

IMG_5567.jpg 735.57 kb, liczba pobrań: 1 (od 2020-01-20) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

23

Odp: Atari 800XL....LEGO

No niby lepiej, ale dzisiaj dzień roboczy, już w sumie niedługo fajrant, a na tej budowie wszystko jak stało tak stoi... Co ten ludek robił od rana?

24

Odp: Atari 800XL....LEGO

Jest poniedziałek, odpoczywa po ciężkim weekendzie.

25

Odp: Atari 800XL....LEGO

Gdyby to były lata 80 to wpierw czekałby z kumplami przy fajce na magiczną godzinę 13, a potem do monopolu. Widać zresztą, że właśnie zwija się z placu budowy, więc dziś już pewnie nie pobuduje... 

Ale pomysł super, a z biegiem czasu kto wie, może kolejne obudowy, np sio2sd, choć to trochę małe gabarytowo więc może nie wyjść za bardzo.