26

Odp: SIDE2 - Config Error

mam goła 130xe, czemu mam poszukać innej karty ?

27

Odp: SIDE2 - Config Error

bo mam dziwne przeczucie, że tutaj coś jest na rzeczy ;)

Albo - zrób jej format i wywal wszystkie istniejące na niej partycje. Jeśli zależy Ci na zawartości, to zgraj to wcześniej jakimś imagewriterem do pliku (win32disk_imager np.) i dopiero wówczas spróbuj wsadzić to do side2, odpal w trybie SDX i uruchom FDISK.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

28

Odp: SIDE2 - Config Error

przeformatowanie kart niestety nie przyniosło efektu, szukam jeszcez jakiejs innej. w tym miejscu dodam iż jest to oryginalna karta Lotharka, czyli raczej nie powinna robić problemów..

29

Odp: SIDE2 - Config Error

goolash napisał/a:

czyli raczej nie powinna robić problemów..

.. w piątek, wieczorem wyłączyłem telewizor. W sobotę już nie działał :)

Wszystko się może zepsuć i wszystko jest możliwe ale - nie upieram się oczywiście że to karta. Od czegoś po prostu trzeba zacząć.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

30

Odp: SIDE2 - Config Error

W erze wszechobecnych kart SD i wymierających CFLASH @goolash, obczaj coś takiego:

CFLASH2SDCART

u mnie działa :-)

Post's attachments

sdcart-adapter.jpg 869.26 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

31

Odp: SIDE2 - Config Error

tak jest:) mam dokładnie to samo ... a nie ...karte chyba mam  inną - 16GB
https://lotharek.pl/img/products/soft%20(3).jpg

no i niestety u mnie lipa:(

Ostatnio edytowany przez goolash (2020-01-22 20:39:19)

32

Odp: SIDE2 - Config Error

Pin - to pierwszy raz kiedy Sparta zareagowała na  jakąkolwiek komende.

Ale jak TYPE działa to DIR też powinno. I pliki, jak widać, są.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

33

Odp: SIDE2 - Config Error

..wniosek logiczny ale dir nie listuje niczego.
dodam że po włączeniu karta mam znak >
DIR zwraca

>DIR

19 System error

>

34

Odp: SIDE2 - Config Error

Wygląda jak by SPARTA.SYS się wywalił. Czy ram jest ok? (włącznie z +64k)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

35

Odp: SIDE2 - Config Error

SELF TEST , sekcja MEMORY przechodzi bezbłędnie, innych testów pamięci nie znam :(

36

Odp: SIDE2 - Config Error

http://pinokio.pigwa.net/XMSTESTE.XEX

Sprawdź.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

37

Odp: SIDE2 - Config Error

hmmm....
Pin, ten program nie wykrywa mi pamięci XMS cokolwiek nie wduszę wyskakuje komunikat "brak xmsu"
posciagałem inne programy do testowania pamięci .. ale chyba nie ogarniam ich za bardzo.
Zauważyłem jedynie program extended RAM Test zawiesza się na Banku 01000111 a program memory tester mówi że wszytkie 64 banki są martwe .. ( jakim cudem ?)

38

Odp: SIDE2 - Config Error

Padło małe MMU? (strzelam)

Ostatnio edytowany przez perinoid (2020-01-23 10:03:43)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

39

Odp: SIDE2 - Config Error

Czyli do czegoś tu doszliśmy. Małe mmu nie były czasem robione przez kogoś tu na jakimś palu, czy galu?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

40

Odp: SIDE2 - Config Error

Mogiem wypalić :-)

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

41

Odp: SIDE2 - Config Error

a czy małe MMU nie występowało tez w jakims dużym ATARI ? (ST albo STE)?
pytam wolałem się upewnić zanim dokonam zakupu/wymiany
@pancio.net wysyłam priva...

42

Odp: SIDE2 - Config Error

Na 100% nie występowało w dużym Atari.

43

Odp: SIDE2 - Config Error

goolash napisał/a:

@pancio.net wysyłam priva...

ogarnę z rana...

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

44

Odp: SIDE2 - Config Error

goolash napisał/a:

czy małe MMU nie występowało tez w jakims dużym ATARI ? (ST albo STE)?

Samo MMU to określenie generyczne - Memory Management Unit - Jednostka Zarządzania Pamięcią. Układ o takiej nazwie występuje w wielu różnych komputerach, w tym ST, ale fizycznie to zupełnie inny układ.

Cały świat używa określenia EMMU (Enhanced Memory Management Unit - Jednostka Zarządzania Pamięcią Rozszerzoną), a tutaj nie wiedzieć czemu przyjęło się określenie "małe MMU". Długo nie wiedziałem o co chodzi z tym "małym MMU", bo jak już to powinno być "rozszerzone MMU", ale po polsku byłoby JZP i JZPR ;)

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

45

Odp: SIDE2 - Config Error

Tak jest :) cos mi się pomieszało z tym ST.
Tak dla pewności, jest ktoś z Wrocławia u kogo mógłbym sprawdzić swój cart ? Na tą chwilę to wciąż domysły z małym MMU (mam nadzieję że prawidłowe)

A czy jeśli zdecydowałbym sie na rozszerzenie Ultima to czy nie eliminuje ono potrzeby posiadania sprawnego MMU ?

Ostatnio edytowany przez goolash (2020-01-24 14:20:07)

46

Odp: SIDE2 - Config Error

Do Ultimate musisz mieć sprawne podstawowe MMU. Małe MMU jest zbędne bo pamięć powyżej 64KB z płyty nie jest potrzebna. W takim razie lepiej już wziąć 65XE i je rozszerzać, jak sądzę ;-)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

47

Odp: SIDE2 - Config Error

Oj chyba nie tak.
Ultimate podłączamy w miejsce OS ROM oraz podstawowego MMU czyli jeśli planujesz U1MB to MMU nie będzie potrzebne.

Jeśli nie planujesz U1MB to możesz kupić oryginalne MMU lub zamiennik na układzie GAL.

Ostatnio edytowany przez x_angel (2020-01-24 17:06:01)

48

Odp: SIDE2 - Config Error

no to taka myśl mi zaświtała. skoro nie mam jak przetestować karta i nie mam też całkowitej pewności, iż to właśnie MMMU jest sprawcą całego zamieszania, to teoretycznie chwilowe "przerobienie" mojej 130XE na 65XE powinno rozwiązać problem ?
Chodzi mi o to aby wymontować MMU i zobaczyć czy Sparta uruchamia sie normalnie.

Pytanie do ekspertów - czy samo wylutowanie mmmu oraz założenie 3 zwor powinno wystarczyć ? Co z pamięciami ? Zostawić można ?

Ostatnio edytowany przez goolash (2020-01-24 21:32:53)

49

Odp: SIDE2 - Config Error

Jeśli sterownik pamięci rozszerzonej jest problemem, to jego usunięcie powinno rozwiązać problem :)

Wylutuj go, wstaw zwory jak w oryginale. Masz układ U35?

Pamięci - tu może niech jer się wypowie. Może to nie będzie najbardziej profesjonalnie, ale jak podłączysz sygnały CASMAIN i CASBANK razem, to do prób powinno być w porządku.

50

Odp: SIDE2 - Config Error

U35 na płycie nie mam .. ale widzę że wersja 65xe mojej płyty tez nie miała go (mam wersję z 16 koścmi 1bit)

Ostatnio edytowany przez goolash (2020-01-24 22:49:17)