26

Odp: SIC! cartridge PCB

Dobrze liczysz tylko nie masz pełnych danych ;)

jedną sztukę obiecałem µicr0Bee za pomoc z magnetofonem :)

27

Odp: SIC! cartridge PCB

Czy to beda czyste PCB czy kompletne z polutowanymi elementami? :)

Ostatnio edytowany przez MADRAFi (2019-12-28 11:14:07)

28

Odp: SIC! cartridge PCB

samo PCB

29

Odp: SIC! cartridge PCB

Zamówiłem pocztą bo kurierem na 100% by wpadło na cło, niestety jak na razie 08.01, po wrzuceniu do samolotu tracking się urwał.

Też widziałem go na pcbway, ale myślałem, że sami udostępniliście (dokumentacja prowadzi to waszej strony), a tak to mocno nie fair wrzucać kogoś pracę bez zgody.

Post's attachments

zamowienie.png 54.84 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

30

Odp: SIC! cartridge PCB

Proszę aby wszelkie osobiste animozje były zamieszczane w innym wątku. Dziękuję.

Ja na płytkach nic nie zarabiam, zamówiłem dla tych co chcieli i po kosztach roześlę. Koszty policzę jak tylko dostanę, bo nie wiem czy będzie cło czy nie, aktualnie 30 płytek z wysyłką kosztowało ~41$.

Czy jest sens zamawianie grupowego czy nie to nie wiem, ja nie potrzebuję niepotrzebnych PCB w domu.

Oczywiście jak bym polutował i sprzedał to bym był na "+", ale zgodnie z opisem na stronie nie można zarabiać na nim. A skoro nie można to nie i już. Każdy ma swoje standardy moralne.

A co do pcbway to (o ile to prawda) zarabiać 10% na nie swoim projekcie, to chamstwo.

Ostatnio edytowany przez lopez (2020-01-18 21:44:41)

31

Odp: SIC! cartridge PCB

Zmienił się status na "Processed at Destination distribution center, will be delivered in the upcoming days" więc za kilka dni płytki  powinny dotrzeć.

32

Odp: SIC! cartridge PCB

wklep sobie numer na emonitoring poczty polskiej "Przyjęto w Polsce    2020-01-21 20:23    WER Warszawa"

"wszystko się kiedyś kończy......."

33

Odp: SIC! cartridge PCB

Przyszły, całość kosztowała 40,85$ czyli 157zł, za sztukę (po zaokrągleniu) 5,25zł.

1.piwkooo +1
2.piomet +1
3.Atari-User +1
4. marpla + 2
5. pancio.net + 2szt.
6. pin + 3szt.
7. JLS - 2 szt.
8. mpolak + 2
9. _kriss_ +1
10. Sikor +1
11. MADRAFi +2
12. Cobol +2 szt.
13. sun +1 szt.
14. Yolk, Stryker 5szt.

Koszt wysyłki:

list polecony 6,30
paczkomat 11,99

Do wszystkich wyślę PM.

ps. Mam też kilka obudów Z7 do oddania po 4zł, jak by ktoś chciał, aby pasowała do carta należy kołek pod szlifować bo jest za gruby. Jak by ktoś chciał to niestety wysyłka listem poleconym wówczas odpada, ze względu na grubość.

Post's attachments

sic.jpg 398.69 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

34

Odp: SIC! cartridge PCB

Łatwiej jest rozpiłować trochę otwór w płytce okrągłym pilniczkiem niż robić cieńszy kołek w obudowie. Ja w swoim SIC!-u rozpiłowałem trochę ten otwór w PCB - kilka minut roboty i pasuje idealnie. Trzeba tylko uważać, bo jedna ze ścieżek przechodzi bardzo blisko otworu, więc żeby jej za mocno nie podpiłować i żeby nie przerwać - chociaż to ostatecznie w razie gdyby się przesadziło, to łatwo dosztukować kawałkiem drucika.

35

Odp: SIC! cartridge PCB

Ja uciąłem kawałek tego kołka, a płytkę ograniczyłem od góry kawałkami plastiku wyciętymi z przedniej części obudowy (bez tego podcięcia nie wejdzie do 800XL).

https://obrazki.elektroda.pl/9103346600_1579806200_thumb.jpg

Dodatkowo podfazowałem otwór, tak aby wkręt wszedł w otwór.

W przypadku stałych zworek zamiast przełącznika i jumperka, lutowanie tych 10 kΩ nie ma sensu, są tylko... na ozdobę ;)

Ostatnio edytowany przez _tzok_ (2020-01-23 21:12:43)

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

36

Odp: SIC! cartridge PCB

Sic! tylko na KM-20 .....Z-7 miały jakiś feler ...

"wszystko się kiedyś kończy......."

37

Odp: SIC! cartridge PCB

KM-20 istnieją w dwóch wersjach: takiej która ma przewężenie i mieści się we wszystkich Atari, oraz takiej, która tego przewężenia nie ma. Tych pierwszych obudów nie ma już chyba od lat, w każdym razie ja ich nie znalazłem, a te drugie nadają się do commodore, albo do Atari, ale przykładowo w wersji "z ECI", bo już w "bez ECI" się nie wsadzi.

Z7 mają feler taki, że są tandetne, brzydkie i zwykle krzywe, niedokładnie wykonane. Aha, Z7 mają jeszcze taki feler, że rzadko trafia się kupić je tak, żeby dostać górę i dół w sensie, że po jednej stronie jest otwór na wkręt z łbem stożkowym. Większość partii tych obudów na rynku to są dwie połówki identyczne, co jest jakimś absurdem, a wielu ludzi nawet nie wie, że powinni dostać dwie różne połówki obudowy.
W zasadzie jedyną zaletą Z7 jest tylko to, że są bez problemu dostępne i to, że wiele projektów (w tym SIC!) do nich pasuje bez przeróbek (SIC! prawie bez przeróbek). Jest tak, bo w sumie dotąd nie było pod co robić projektów, sam robiłem pod Z7 i kupowałem te obudowy, ale mam nadzieję, że się to zmieni wraz z obudowami Sikora.

38

Odp: SIC! cartridge PCB

Za mało wystaje... ale jak się przytnie ten kołek i zablokuje płytkę w najniższej możliwej pozycji (wkręt oprze się o PCB) to będzie wystawał wystarczająco do 800XL (w 65XE zasadniczo problemu nie ma). No i trzeba zrobić to podcięcie.

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

39

Odp: SIC! cartridge PCB

@_tzok_: bo w SIC! jest jeszcze jedna dziwna rzecz. Chodzi o to, że złącze krawędziowe jest bardzo daleko od krawędzi. Nie wiem dlaczego to tak zaprojektowano, zamiast pociągnąć te pady aż do samej krawędzi.

40

Odp: SIC! cartridge PCB

KM-20 w dwóch wersjach ? Możesz zapodać fotki , linki tych różnic ? Bo ja się z tym kilka lat temu nie spotkałem ....albo nie zauważyłem różnicy

"wszystko się kiedyś kończy......."

41

Odp: SIC! cartridge PCB

nie zapomnijcie o montażu RESET do SIC! carta. Baaardzo przydatna sprawa. Stryjek - możesz podrzucić opis moda tu?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

42

Odp: SIC! cartridge PCB

Pin - strona główna i na dole "Sic!Cart upgrade microswitch/reset menu"

"wszystko się kiedyś kończy......."

43

Odp: SIC! cartridge PCB

Pisałem o tym w wątku o SONari. Kupiłem obudowy KM-20 do SONari właśnie parę miesięcy temu i okazało się, że nie mieszczą się w Atari 65XE bez ECI. Tu o tym pisałem: http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 98#p246898
Nie mogę teraz znaleźć, ale wtedy szukałem informacji i znalazłem, że były bodajże KM-20 i KM-20 z jakąś literką na końcu i te drugie były właśnie tak zwężone na końcu jak Z7. Wtedy pisałem o takich przezroczystych i takie wtedy kupiłem.

Edit: ale tu znalazłem KM-20 i KM-20B Maszczyka w TME (teraz przypadkiem, nie wiedziałem nawet że są):
https://www.tme.eu/pl/details/abs-20/ob … /km-20-gy/
https://www.tme.eu/pl/details/abs-20b/o … km-20b-gy/
Obejrzyj sobie tam na widoku 360st - jedna ma przewężenie, a druga nie.

Ostatnio edytowany przez Mq (2020-01-23 22:51:39)

44

Odp: SIC! cartridge PCB

Mq napisał/a:

KM-20 istnieją w dwóch wersjach: takiej która ma przewężenie i mieści się we wszystkich Atari,

czyli taka ?
http://sic.pigwa.net/screen/sic_reset_menu/04.jpg

"wszystko się kiedyś kończy......."

45

Odp: SIC! cartridge PCB

Tak. Zobacz widok obracany 360 stopni w linkach wyżej z TME, tam widać wyraźnie te różnice.

46

Odp: SIC! cartridge PCB

jup. czyli trzeba omijać KM-20B

"wszystko się kiedyś kończy......."

47

Odp: SIC! cartridge PCB

Tak, ale skuteczne omijanie jest możliwe w hurtowniach profesjonalnych, a na allegro itp, to jeden dopisze to B, inny nie dopisze, na zdjęciach da B, a sprzedaje nie B, albo odwrotnie...
Przy okazji cofam to co powiedziałem wcześniej, że od lat nie widziałem tych obudów, bo właśnie jak widać zobaczyłem:-)

48

Odp: SIC! cartridge PCB

Jeszcze jedna różnica KM-20B ma wklęsłe linie na froncie  .... tak więc używałem tylko KM-20....i dlatego nie miałem żadnych problemów....

"wszystko się kiedyś kończy......."

49

Odp: SIC! cartridge PCB

Ja kupowałem takie kiedyś:
https://archiwum.allegro.pl/oferta/obud … 80425.html

Pomijając to, że to jest wersja B właśnie za szeroka do Atari, to te obudowy są o wiele ładniejsze od Z7, właśnie przez tą transparentność i dodatkowe paski na wierzchu. Bardzo ładne są te obudowy na żywo. I szczerze mówiąc ja jak kiedykolwiek słyszałem o obudowie KM-20 to taką miałem w głowie na myśli. Nie wiedziałem nawet, że są też KM-20, które wyglądają jak Z7, a widać są w TME i innych hurtowniach.

50

Odp: SIC! cartridge PCB

no i u samego źródła: https://www.maszczyk.pl/search.html

"wszystko się kiedyś kończy......."