51

Odp: SIC! cartridge PCB

Stryker ma rację. KM20 z przewężeniem przy złączu to do Atari obudowy, KM20B gładkie, bez tego charakterystycznego wcięcia z obu stron przy złączu to do Commodore-a pasują. Miałem okazję używać białych (kremowych) i czarnych.

KM20 stosuje od 20 lat i sprawdzają się świetnie, większość moich cartów wymiaruję pod tą obudowę. KM20 mają czasami pewne niedociągnięcia (niedolany/nadlany plastik) to tu to tam ale większość tego można usunąć ostrym nożykiem.

Obudowy Z7 to tragedia jest.... ten odlew (nóżka) przez którą idzie śruba centralna jest krzywy - rozchodzi się o jakieś pół centymetra - mam dwie takie obudowy wzięte na próbę i śruba żeby trzymać cart jest wkręcona pod kątem 45 stopni....

Osobiście ubolewam że Maszczak nie robi krótkich KM20 - carty AtraX-u z grami były czasami montowane w krótkich obudowach - idealnie by się nadawały takie obudowy do cartów z różnymi turbami.

52

Odp: SIC! cartridge PCB

Ode mnie poleciało... dzięki lopez.

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

53

Odp: SIC! cartridge PCB

Wysyłki pójdą w poniedziałek bo muszę przez weekend popakować :)

54

Odp: SIC! cartridge PCB

Przelew ode mnie poleci dziś wieczorem

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

55

Odp: SIC! cartridge PCB

DA sie ten sic wcisnac do obudowy sikora aka XEGS ?

56

Odp: SIC! cartridge PCB

MADRAFi
"udało"  mi się przekonać Candle do "odświeżenia" Sic'a.
Uwierzcie ciężko jest go namówić :) na zrobienie czegoś w THT....
Z założenia na płytce 2 pamięci max po 4 Mbit ( możliwe że druga będzie PLCC)
Łącznie 8Mbit.
Akurat Sikor wstrzelił się z obudowami tyle że jest pewien problem przedstawiony w odpowiednim wątku....
W sumie na moje mógłby udostępnić pojedynczym osobom podpisując jakaś klauzulę coby to nie wyszło w świat...
Ale ja się nie znam :)
No i puki co są to tylko założenia a kiedy to się pojawi nie jestem w stanie napisać .

"wszystko się kiedyś kończy......."

57

Odp: SIC! cartridge PCB

stryker: świetnie, że działacie :)
Namów Candla, żeby podesłał mi wymiary VBXE.
A kto pisał soft na PC do składania gier w zestawy?

58

Odp: SIC! cartridge PCB

x_angel - info kto co zrobił masz na stronie na głównej i w atariki :)
Zalinkuje mu twoje zapytanie.

"wszystko się kiedyś kończy......."

59

Odp: SIC! cartridge PCB

Ooooo to Candle pisał soft. No to już mogę zapomnieć o tym co mi chodziło po głowie... :)

Przy okazji - znajomy ostatnio takiego SIC!-a dostał gratis przy zakupie innych gratów. Ktoś poznaje swoje dzieło?

Ostatnio edytowany przez x_angel (2020-01-24 21:09:55)

Post's attachments

Resized_20200119_165221.jpeg 235.31 kb, liczba pobrań: 46 (od 2020-01-24) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

60

Odp: SIC! cartridge PCB

Podziel się tym co chodziło ci po głowie .....

"wszystko się kiedyś kończy......."

61

Odp: SIC! cartridge PCB

To się może trochę kłócić z tym, nad czym prace rozpoczął Candle :)
Chodzi o cart S/XEGS, którego modyfikacji dokonałem, dzięki czemu obsługuje on większe niż 1Mbit pamięci.
Teraz jest możliwość zapakować kość 4Mbit, ale soft Creaxin1 tego nie wie, tak więc trzeba tworzyć cztery oddzielne wsady i łączyć je specjalnym programem. Po pierwsze jest to niewygodne, po drugie powoduje pewnie ograniczenia, po trzecie tracimy sporo miejsca.
I tak pomyślałem że może jeśli powstanie SIC! z obsługą większej pamięci, to Candle będzie również poprawiał soft do jego obsługi. To może by dopisał kawałek kodu, aby SIC Gen potrafił wygenerować także wsad dla zmodyfikowanego S/XEGS?

62

Odp: SIC! cartridge PCB

Zapewne stąd : https://archiwum.allegro.pl/oferta/kart … 02772.html

Ogólnie zrobił się w wątku lopez'a niezły bajzel ... może moderator zrobiłby porządek ? :)

Ostatnio edytowany przez stryker (2020-01-24 21:21:06)

"wszystko się kiedyś kończy......."

63

Odp: SIC! cartridge PCB

Być może. Ale cena dość niska jak na lutowanie takiej ilości przelotek :)
Tam jest jeszcze napis: Atari SIC by FMC - może ktoś kojarzy ksywę?

64

Odp: SIC! cartridge PCB

@stryker czy nowy sic (sic2?) moglby obslugiwac zapis? :)

65

Odp: SIC! cartridge PCB

tooloudtoowide napisał/a:

- bo z tego co wiem z pcbway przychodzą same płytki

NO nie do konca. Za odpowiednia oplata mozna zamowic gotowy produkt.
Wyliczalem sobie to dla karta. przy 10 sztukach koszt kolorowej plytki + pozlacanie wychodzilo $39 za samo PCB (pozlacanie zmienia cene z $5.
Serwis zlozenia z komponentami + $30.
Razem $69 + transport, za pozlacana gotowa plytke z elementami, bez obudowy.

66

Odp: SIC! cartridge PCB

To teraz trochę skomplikuję temat obudowy do SIC! karta... te uniwersalne obudowy o których piszecie nie mieszczą się na szerokość w Atari 800. To jest oczywiście wyłącznie problem posiadaczy Atari 800, bo do 800XL/600XL wchodzą, o serii XE nawet nie wspominam, bo jest najmniej problematyczna.

Obudowa SIDE2 od Lotharka wchodzi na wcisk do Atari 800, z dużym oporem, de facto ją po takiej próbie przeszlifowałem i zwęziłem na 15mm dołu.

To oczywiście nie jest dla mnie problem, bo 15 minut zajęło mi zaprojektowanie obudowy, która wchodzi bez problemów, ale problem rozwiązuje też zmiana szerokości pcb SIC!a jeżeli wychodziła by jakaś rewizja - te 1-1,5mm spowoduje zmieszczenie do obudowy Sikora albo innych - pcb które mam ja ma 63mm szerokości, graniczna wartość wg mnie dla Atari 800 (z innymi jest dużo prościej, bo mają więcej miejsca w "kominie") to 66,5mm szerokości zewnętrznej obudowy. To daje 1,5mm na ściankę i 0,5mm luzu pcb w środku.

Nie wiem jak załączyć obrazek więc odeślę tutaj:

https://www.facebook.com/itstooloudtoow … mp;theater

to taki najprostszy "kadłubek" czyli od poziomu bodajże 16mm liczonych od dołu obudowy można się bawić w poszerzanie, dokładanie elementów stylistycznych etc. mając przy tym gwarancję, że nawet starsza wersja płytki SIC!a w obudowana w coś takiego się po prostu ładnie zmieści w KAŻDE 8bitowe Atari.

Ostatnie moje spostrzeżenie - projektując pod druk 3d (ABS/PLA) amatorski (drukarki 3d) moim zdaniem lepiej jest robić obudowę skręcaną niż zastrzaskową.

Ostatnio edytowany przez tooloudtoowide (2020-01-25 16:06:46)

/|\ 800 Incognito+Supercard - 800XL - 1088XEL CF3 - XE GS Ultimate VBXE - SIO2SD - SIDE2 - CA2001 - 1050 - XF551 clone by Zaxon /|\ PORTFOLIO

67

Odp: SIC! cartridge PCB

tooloudtoowide napisał/a:

To jest oczywiście wyłącznie problem posiadaczy Atari 800

No, jeszcze 400... I nie zapominaj o Atari 1200XL - tam to jest dopiero wąsko... Za to nie ogranicza nas długość jak w 400/800...

Sikor umarł...

68

Odp: SIC! cartridge PCB

400tka ma kompletnie inną konstrukcję tego - w niej limitem rozmiarów jest aluminiowy komin/obudowa - ten rozmiar co podałem -  czyli 66,5mm bardzo ładnie wchodzi do A400 (sprawdzałem), ale ma mniej luzu niż w A800 (myślę to różnica 0,5mm). A1200XL ma minimalnie więcej miejsca z tego co mierzyłem kiedyś, dlatego już nawet nie mierzę - jeżeli wejdzie do A800 i A400 to wejdzie i do A1200XL.

A800 ma niby wypraskę wyglądającą jak ta w 800XL tylko oba kominy i nakładka na sloty kart jest odlana z jedną podstawą - podobnie jak w 800XL ścianka komina zwęża się ku środkowi.

/|\ 800 Incognito+Supercard - 800XL - 1088XEL CF3 - XE GS Ultimate VBXE - SIO2SD - SIDE2 - CA2001 - 1050 - XF551 clone by Zaxon /|\ PORTFOLIO

69

Odp: SIC! cartridge PCB

Dzięki mojej małżonce PCB zostały rozesłane, zarówno listy polecone jak i paczkomaty. Jutro wyślę numery nadań na PW, bo muszę dotrzeć do domu i dostać kwitki :)

70

Odp: SIC! cartridge PCB

lopez napisał/a:

muszę dotrzeć do domu i dostać kwitki

Chyba raczej "muszę dotrzeć do domu i "wręczyć kwiatki", bo gdyby nie małżonka to byś my się nie doczekali ;)

71

Odp: SIC! cartridge PCB

Dzięki Lopez! Płytki pierwsza klasa. Podziękowania masz też tu: :) - http://atari130xe.ddns.net/

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

72

Odp: SIC! cartridge PCB

Mam nadzieje, że pozostali będą równie zadowoleni :)

73

Odp: SIC! cartridge PCB

ja jestem ;)

Sikor umarł...

74

Odp: SIC! cartridge PCB

Bedzie kolejne zamówienie?

1088XEL i inne XL, XE, ST.

75

Odp: SIC! cartridge PCB

Do mnie też płytki dotarły :) Dzięki !
ps1. możliwe że pojawi się wersja 1.1 płytki
ps2. za jakiś czas również możliwe że  "Sic!+" (2x4Mbit PLCC) pod obudowę Sikora?
ps3. jak dobrze widzę na pcbway nie widać już sic'a lub jest widoczny tylko dla zarejestrowanych?
ps4. trzymajcie kciuki żeby Candle się nie rozmyślił :)

"wszystko się kiedyś kończy......."