101

Odp: 1MB na bazie SIMMexp bez kabli - możliwe?

Nie masz nadmiarowego Basic-a w kartridżu? Wylutować kość, wlutować eprom z odgiętymi odpowiednimi nogami, odrutować i jest kart testowy. Nawet jakiś większy eprom np. 27256, i wgrać tam obydwa romy r. 2 i r. 3.4. i ew. Basica i jakąś grę, a wszystko  przełączane dipswitchem.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

102

Odp: 1MB na bazie SIMMexp bez kabli - możliwe?

Z Uno pewnie wystartuje - ale musi się menu pokazać do wyboru wsadu, bez tego nie odpali. Nie wiem jak inne opcje.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

103

Odp: 1MB na bazie SIMMexp bez kabli - możliwe?

QuadMan napisał/a:

Lista 800XL

1. Jesionen 1szt.
2. ZuluGula 2szt.

Lista 65XE/130XE

1. ZuluGula 1szt.
2. QuadMan 2szt.

Przypomniał mi się ten temat przy okazji najnowszej, burzliwej dyskusji na sąsiednim forum.

Czy coś się dzieje w związku ze wznowieniem produkcji tych płytek?

104

Odp: 1MB na bazie SIMMexp bez kabli - możliwe?

Nic się nie dzieje, bo nie było chętnych za bardzo. Jeśli chodzi o płytki do 800XL, to już raczej odpuszczam, natomiast do 130XE sam potrzebuję, więc będę zamawiał lada dzień. Odezwę się jak będę miał - kilka sztuk będzie do rozdysponowania.

105

Odp: 1MB na bazie SIMMexp bez kabli - możliwe?

To w takim razie bym wziął 3 sztuki do XE. Przy okazji pewnie bym też kupił od ciebie kilka płytek pcb do SRAM. Czy możesz przypomnieć jeszcze nad czym pracujesz obecnie albo co możesz mieć do zlutowania? Idzie zima, więc mam więcej czasu na ogrzanie się przy lutownicy.

106

Odp: 1MB na bazie SIMMexp bez kabli - możliwe?

Ponieważ uleczyłem 130XE to też jestem chętny na 1 zestaw płytek do 130XE z 4 kościami pamięci, daj znać jak będziesz miał płytki.

ps. czy jak zamiast MMU będzie GAL z ewentualnym 74LS95 to też działa?

Ostatnio edytowany przez lopez (2019-12-10 21:53:30)

107

Odp: 1MB na bazie SIMMexp bez kabli - możliwe?

Do rozszerzenia 1MB wg PASIA nie potrzeba układu EMMU (CO25953) tylko MMU (C061618) a tam 74lS95 nie występuje.

Ostatnio edytowany przez _kriss_ (2019-12-10 23:10:16)

108

Odp: 1MB na bazie SIMMexp bez kabli - możliwe?

Tak już wiem, pomyliłem EMMU z MMU :)

109

Odp: 1MB na bazie SIMMexp bez kabli - możliwe?

Ja potrzebuję 2xSIMMEXP :) i zapisuję się na listę, hehe.

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

110

Odp: 1MB na bazie SIMMexp bez kabli - możliwe?

Tak jak pisałem już wcześniej gdzieś, będzie wznowiona wersja 65XE/130XE, płytki będę zamawiał jakoś teraz na dniach, więc pewnie gdzieś w połowie stycznia będą.

Jeśli nic nie pomieszałem, to lista aktualna wyglądała by tak:
1. ZuluGula 3szt. (plus SRAM, dogadamy na PM)
2. QuadMan 2szt. (potwierdź kolego chęć, bo minęło trochę czasu)
3. lopez 1szt.
4. toriman1 2szt.

Cena taka jak wcześniej pisałem: 35zł/szt., wysyłka poleconym priorytetem 9zł, wysyłka zagraniczna 19zł

111

Odp: 1MB na bazie SIMMexp bez kabli - możliwe?

Potwierdzam punkt 4 - dzięki z góry

:)

Ostatnio edytowany przez tOri (2019-12-13 20:09:36)

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

112

Odp: 1MB na bazie SIMMexp bez kabli - możliwe?

Można się jeszcze dopisać do listy?

113

Odp: 1MB na bazie SIMMexp bez kabli - możliwe?

Tak, można. Zamówiłem płytki, są w produkcji, przyjdą pewnie w drugiej połowie stycznia.

114

Odp: 1MB na bazie SIMMexp bez kabli - możliwe?

ok. zatem dopisuje się :)

1. ZuluGula 3szt. (plus SRAM, dogadamy na PM)
2. QuadMan 2szt. (potwierdź kolego chęć, bo minęło trochę czasu)
3. lopez 1szt.
4. toriman1 2szt.
5. przebor 1szt.

115

Odp: 1MB na bazie SIMMexp bez kabli - możliwe?

A takie zapytanie... Czy byłby ktoś chętny, aby zmontować w całość z własnych podzespołów? Zapłacę oczywiście za przysługę.

XE maniac! ;)

116

Odp: 1MB na bazie SIMMexp bez kabli - możliwe?

Pisz na priv.

117

Odp: 1MB na bazie SIMMexp bez kabli - możliwe?

Poszło na @. Także ten...

XE maniac! ;)

118

Odp: 1MB na bazie SIMMexp bez kabli - możliwe?

W piątek rozesłałem PCB do "SIMMexp bez kabli" zapisanym osobom. Wysłałem numery przesyłek na PW.

Płytki do 130XE/65XE jeszcze mam kilka kompletów, więc jak by ktoś chciał, to pisać tu albo najlepiej na PW.

119

Odp: 1MB na bazie SIMMexp bez kabli - możliwe?

Czy GAL20V8 35ns się nada ?

120

Odp: 1MB na bazie SIMMexp bez kabli - możliwe?

Trudno powiedzieć, trzeba by przetestować czy nie będzie zbyt wolny.

Osobiście używałem 7ns, 15ns, 25ns i wszystkie działały poprawnie w tym rozszerzeniu.

Kiedyś na jednej płycie bez ECI w rozszerzeniu na pająka miałem jakieś tam problemy z timingami i radziłem się Pasia co próbować robić. Co prawda wtedy problemem okazało się zupełnie coś innego niż GAL, ale Pasiu na zdjęciach zauważył wtedy że miałem GAL-a 25ns i sugerował, żeby zmienić na szybszego.

Tak że nie wiem, ale ja spróbował bym użyć tego 35ns jeśli nie masz innego, może zadziała. Jeśli coś będzie niedobrze, to najprawdopodobniej komputer i tak powinien się uruchomić, a pamięć podstawowa powinna działać poprawnie. Pierwszym objawem niewłaściwych timingów może być pojawianie się i znikanie niektórych banków pamięci (programy pokazują różną ilość pamięci rozszerzonej, lub niewłaściwą ilość pamięci), albo pokazanie ilości pamięci poprawnie, ale części banków jako uszkodzone.

121

Odp: 1MB na bazie SIMMexp bez kabli - możliwe?

Ok, to sprawdzę, bo akurat takiego mam dostępnego.

122

Odp: 1MB na bazie SIMMexp bez kabli - możliwe?

Dzisiaj znalazłem trochę czasu i kończę lutowanie SIMMExp i zwróciłem uwagę, że na twoich zdjęciach LM175 masz odwrócony do góry nagami? tak ma być czy to tylko złudzenie zdjęcia? bo na płytce zaznaczone jest odwrotnie.

123

Odp: 1MB na bazie SIMMexp bez kabli - możliwe?

Ma być tak jak jest narysowany na płytce, a na zdjęciu nie jest do góry nogami, choć fakt, że zdjęcia nie są super wyraźne.

124

Odp: 1MB na bazie SIMMexp bez kabli - możliwe?

Po lekkich perturbacjach mam i ja 1MB SIMMexp'a w 130XE :)

125

Odp: 1MB na bazie SIMMexp bez kabli - możliwe?

Super:-) Gratuluję sukcesu i życzę miłego użytkowania:-)

Może jeszcze ktoś chce płytki do 65XE/130XE? Zostało mi kilka kompletów jak by co.