226

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

3 szt. pp poproszę. Kolor może by taki jak przedprodukcyjnych.

227

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Co do koloru: dostosuję się do CCWRC i Bocianu -> RAL 7035

Atari 800XL, LWD2000, XC12, sio2sd, Neptun 156, QuckShot II, AtariTouchMe

228

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Na razie 4 sztuki zarezerwowane...

Ostatnio edytowany przez Sikor (2020-01-26 11:10:53)

Sikor umarł...

229

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Rezerwuję 8 sztuk pp w wersji zatrzaskującej się.

Atari 800XL, LWD2000, XC12, sio2sd, Neptun 156, QuckShot II, AtariTouchMe

230

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

ok.

Sikor umarł...

231

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Obudowy klasa, już jedna wykorzystana. :)
Dzięki Sikor.

Atari 65XE + LDW SUPER 2000 + SIO2SD + SIO2PC + Stereo + TTP + Ultimate Cart + Multicart XE

232

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Fajnie, że się podobają ;) Podziel się tym co wykonałeś ;)

Sikor umarł...

233

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

@Alex_D: a szablon swój dasz radę upublicznić, tak przy okazji się spytam? Oczywiście jeśli jest to możliwe, bo o ile pamiętam Ty robisz w czymś innym niż eagle.

Sikor umarł...

234

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

http://sikorsoft.waw.pl - wkrótce tam będą dostępne

Sikor umarł...

235

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Sikor napisał/a:

@Alex_D: a szablon swój dasz radę upublicznić, tak przy okazji się spytam? Oczywiście jeśli jest to możliwe, bo o ile pamiętam Ty robisz w czymś innym niż eagle.

Skończę robić i napewno się podzielę. Ja robię w Altiumie.

Atari 65XE + LDW SUPER 2000 + SIO2SD + SIO2PC + Stereo + TTP + Ultimate Cart + Multicart XE

236

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Informacja prosto z fabryki: jak nic nie stanie na przeszkodzie w piątek za tydzień odbieram pierwszą partię. Wtedy Ci co już wpłacili mogą się spodziewać wysyłki (pewnie od poniedziałku), a reszta zostanie uwolniona do sprzedaży.

Sikor umarł...

237

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Pozostały 4 przedprodukcyjne (Nowy80 - rezerwacja 6 sztuk). Jak nie będzie chętnych do jutra, do 9 rano - idą na allegro w normalnych cenach.

Sikor umarł...

238

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

O.K. Jakby co - szukajcie na allegro. Produkcyjne odbieram w piątek.

Sikor umarł...

239

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Sikor - daj lepiej rysunek techniczny tego carta - to jest rzecz NAJWAŻNIEJSZA dla ludzi projektujących nowe carty.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

240

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

CZekamy wszyscy na szablon od Mq i od Alex_D ;)

Sikor umarł...

241

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Jezeli srodek jest identyczny jak ATARI XEGS to na AtariAge zostaly wrzucone zdjecia rysunku technicznego oryginalow.
Poniewaz to amerykanka firma to ryzunek jest w ichniejszych jednostkach :)
Dla chcacego powinno to wystarczyc.

242

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Środek pasuje do tamtych, jest nieco inaczej rozwiązana kwestia zaczepów i całość jest 5mm dłuższa - w sumie za namową larka tak wyszło, ale może komuś się przyda, a jeszcze zapina się w starych Atari 400/800.

Sikor umarł...

243

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Dobra, gotowe. Trochę to trwało, niby kilka kresek, ale jest trochę zabawy.

W załącznikach:
- obrazek printscreen rysunku płytki ze złączem kartridża w Eagle
- obrazki test1,2,3,4 z wydrukowaną i wyciętą z papieru płytką pcb dopasowaną do obudowy i porównanie z oryginalnym pcb zamknięte w obudowach
- plik zip zawierający bibliotekę do Eagle oraz pusty projekt z wykorzystaniem tej biblioteki jak kto woli

Sama płytka jak widać jest dopasowana dokładnie do obudowy.
Wszystkie grube krechy białe oznaczają miejsca grodzi i mają ułatwiać pozycjonowanie elementów na pcb. Te grube krechy są narysowane na warstwie "Document", więc można łatwo sobie włączyć/wyłączyć widok, a warstwa ta nie bierze też udziału w produkcji pcb.
Płytka jest przygotowana domyślnie do góry nogami - w sensie, że na wierzchu jest strona bottom kartridża. Oczywiście jednym kliknięciem można sobie ją odwrócić w Eagle, ale zrobiłem w taki sposób, ponieważ w obudowie Sikora jest znacznie więcej miejsca na wysokość pod spodem niż na wierzchu, a więc podczas projektowania po tej właśnie stronie będą w większości umieszczane elementy. W Eagle natomiast o wiele wygodniej się rysuje jeśli mamy elementy na wierzchu, stąd ten patent. Na oryginalnych płytkach z tego co widziałem Atari też robiło elementy pod spodem kartridża, więc widać Atari tak chciało:-)

Licencja: ponieważ ostatnio modne stało się wywlekanie tematów o prawach autorskich, to postanawiam tutaj napisać licencję do projektu. Nie lubię być ustawianym w szeregu, więc nie chcę żadnej standardowej licencji. Niniejszym udzielam licencji następującej: można używać plików Eagle załączonych w tym poście w dowolny sposób, można używać komercyjnie, niekomercyjnie, można przerabiać dowolnie, można nawet podpisać się pod projektem swoim nazwiskiem, nie trzeba mnie o tym informować, nie trzeba podawać mnie jako autora. Krótko mówiąc daję to wszystkim za darmo i każdy może z tym robić cokolwiek zechce. Na zdrowie:-)

Post's attachments

Mq-Atari-cartridge-Sikor.zip 8.88 kb, liczba pobrań: 24 (od 2020-02-01) 

Mq-pcb-Sikor.jpg 62.38 kb, liczba pobrań: 2 (od 2020-02-01) 

test1.jpg 122.85 kb, liczba pobrań: 1 (od 2020-02-01) 

test2.jpg 102.22 kb, liczba pobrań: 2 (od 2020-02-01) 

test3.jpg 100.17 kb, liczba pobrań: 1 (od 2020-02-01) 

test4.jpg 94.44 kb, liczba pobrań: 1 (od 2020-02-01) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

244

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Dziękuję ;) Umieszczę też na własnej stronie, jak ruszy do końca ;)

Sikor umarł...

245

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Spoko, umieszczaj. Wrzucę zaraz jeszcze na atariage.

Jeszcze uwaga: starałem się zrobić wszystko precyzyjnie i kartka papieru pasuje elegancko. Niemniej jednak trzeba zamówić jakieś płytki dla testu żeby mieć pewność stuprocentową. Postaram się w najbliższych dniach przerysować w ten szablon jakiś kartridż i zamówić partię kilku płytek dla testu. Może się więc tak zdarzyć, że po takim teście będzie trzeba poprawić gdzieś coś minimalnie, ale na pewno nie będzie to nic krytycznego.
I jeszcze coś: wcześniej pisałem o różnych wariantach pcb, ale nieszczególnie ma to sens. Jak ktoś będzie chciał w wyjątkowej sytuacji zrobić wariant bez otworu, albo bez miejsca na zaczep, to po prostu usunie sobie tych kilka kresek i tyle.
Jak widać na zdjęciach, płytka jest tak spozycjonowana, że wypełnia całą obudowę, więc jeśli zajdzie potrzeba zyskania miejsca na pcb, to spokojnie można wyłamać zarówno zaczep środkowy, jak i kołek środkowy. Ale to tylko do specyficznych potrzeb, przy masowych produkcjach lepiej się wpasować w standard.

Ostatnio edytowany przez Mq (2020-02-01 22:50:36)

246

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Hmm, tak się zastanawiam... Skoro zamawiasz plytki (może to bez sensu, co piszę) - może "developerski" cartridge na pamięci statycznej programowany z Atari lub PC? Tylko do testów, zamiast ROM miałby pamięć podtrzymywną bateryjnie - robiąc programy możnaby sprawdzać na żywym organiźmie? Ale w sumie to nie ten wątek...

Sikor umarł...

247

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

To  by był zupełnie nowy projekt, który trzeba by było wymyślić, prototypować, testować itd., a ja tu chcę coś na szybko zrobić, więc muszę wziąć jakiś gotowy projekt, który wiem, że na pewno zadziała, bo też wiesz, nie chcę wyrzucać kasy na płytki, które się nie przydadzą - tutaj to będzie coś co po prostu potrzebuję, może sobie zrobię kilka gier albo coś, może spiracę jakiś kartridż czyjś, bo ostatnio modne jest upominanie się o prawa autorskie, a piracenie jest w końcu naszą Atarową tradycją z lat świetności, to w ramach hobby może pójdę w tym kierunku:-)

248

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

proponuje klon maxflasha :)
chetnie bym przetestowal go z obudowa Sikora :)

249

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Informacyjnie: schemat Mq spokojnie importuje się do kiCada. Ja się na tym nie znam, ale to dobra wiadomość, jak sądzę ;)

Sikor umarł...

250

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

@Mq, ja bym chętnie kupił płytkę z tym kartridzem
https://atariage.com/forums/topic/23851 … tructions/

Projekt jest open source. Przerobić na wersję SMD i większe otwory pod podstawkę pamięci, tak żeby dało się obudowę zamknąć nez problemu. https://www.advanced.com/products/peel- … 54mm-pitch