Temat: SIO2IDE gryzie się z SIO2PC

Cześć, mam problem ze współpracą interfejsu SIO2IDE w wersji 1.7 i SIO2PC. Ładuje system z poziomu SIO2PC (interfejs SIO2IDE ma zablokowane D1) i dysk ma odpięte zasilanie system załaduje się z grzyba. W druga stronę tez idzie (na interfejsie SIO2IDE włączone D1) system załaduje się z dysku. Ale jak próbuje żeby pracowało jedno i drugie naraz nie chce. Jak jest podłączone jedno i drugie to próbuje czytać jedno i drugie na przemian i nic się więcej nie dzieje(Oba interfejsy są połączone razem i zasilane są z portu SIO). Może ktoś miał taki przypadek  :?:  :?:  :?:

1088XEL i inne XL, XE, ST.

2

Odp: SIO2IDE gryzie się z SIO2PC

U mnie dziabało, chociaz imć Piguła cos mowil, ze jemu nie dziabało wiec profilaktycznie mi tez zainstalowal wylacznik SIO2IDE. Podobno wstawienie diod schotky`ego pomaga. Wiecej TU.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: SIO2IDE gryzie się z SIO2PC

No tak, wyłącznik :?:  a jak mam cos skopiowac z grzyba na atarynke :?:  A co do diody, to ta w SIO2PC ma być schotky`ego :?:

1088XEL i inne XL, XE, ST.

4

Odp: SIO2IDE gryzie się z SIO2PC

Marek mowi, ze najlepiej i w sio2pc i w sio2ide. Ja mam tylko w sio2pc i dziala :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

5

Odp: SIO2IDE gryzie się z SIO2PC

Popieram Kierownika w sprawie diody w wersji 3.x (i pewnie 1.7).
Miałem ten sam problem co darpajdp i dioda załatwiła sprawę.

Ale...
W wersji 4.x była kicha, diody nie pomagały :(
Dobudowałem więc do SIO2IDE prosty układzik dopasowujący
zerżnięty z tej wersji SIO2PC (ze scalakiem CA3086 albo UL1111) i teraz działają bez problemu wszystkie prędkości w SIO2IDE i SIO2PC bez żadnych wyłączników itp.

6

Odp: SIO2IDE gryzie się z SIO2PC

A u mnie Matrix jakiś  8O Wmontowałem sobie SIO2IDE (4.3) do obudowy po SF354, wyprowadziłem gniazdko SIO by było przelotowo i podłączyłem niezbędne sygnały do niego. I niezależnie czy mam włączone SIO2IDE czy nie, w ogóle nie rusza SIO2PC, nic :!:  Tak jakby go nie było podłączonego do Atarki nawet. Jest to o tyle dziwne, że CA-2001 + SIO2IDE działa. Wmontowałem obie diody BAT85, tzn do SIO2IDE i do SIO2PC i dalej kicha  :rolleyes: A do gniazdka doprowadziłem, DATA_IN, DATA_OUT, COMMAND, GND i +5V... Ma ktoś działąjące SIO2IDE 4.x z SIO2PC, jeżeli tak, to prosiłbym o informację jak te diody są podłączone, ale wydaje mi się, że git, skoro CA-2001 hula, hmmm....

7

Odp: SIO2IDE gryzie się z SIO2PC

Należy dołożyć jedna diodę shottykiego BAT85 (sprawdzone działa na 100%) u mnie w Łodzi za taką małą diodkę krzykneli sobie 2zł. Najlepiej przylutuj ją na kabelku idącym od sio2ide do gniazda sio (chodzi o trzeci pin sio) katodą do sio2ide (dla mniej wtajemniczonych katoda to ta końcówka gdzie jest czarny pierścień na obudowie diody)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

8

Odp: SIO2IDE gryzie się z SIO2PC

Miałem tak samo jak Jacques: LDW + SIO2IDE ok., ale SIO2PC nie chciało działać nawet z diodami.
Pomógł układzik z tranzystorkami o którym piszę wyżej.

9

Odp: SIO2IDE gryzie się z SIO2PC

A mi bez diody nawet stacja nie chciała działać... Ale: "No signal input, Pasiu to naprawił"...  :P

Sikor umarł...

10

Odp: SIO2IDE gryzie się z SIO2PC

U mnie z dioda BAT85 przy SIO2IDE dziala SIO2IDE, SIO2PC (D6:) i LDW (D4:) jednoczesnie.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

11

Odp: SIO2IDE gryzie się z SIO2PC

Spoko, fałszywy alarm + dupa ze mnie...  ;) Odlutowała mi się masa od gniazdka w SIO2IDE i SIO2PC nie było zasilane. Potwierdzam, że kombinacja SIO2IDE 4.3 (BAT85) + SIO2PC (BAT85) + APE 98 śmigają poprawnie - wszystko w szybkiej transmisji i już się nie gryzie. Ufff, gitara...  :D

12

Odp: SIO2IDE gryzie się z SIO2PC

Wstawiłem diodę 1N4148 miedzy wyjście SIO2IDE a pin3 SIO (w SIO2PC już była). Dzięki.  :D

1088XEL i inne XL, XE, ST.

13

Odp: SIO2IDE gryzie się z SIO2PC

Zapomniałem dopisać działa, rewelacja, hahahaha. (Ciekawe jest to, że autor SIO2IDE w zadnej wersji nie przewidział tej diody)

1088XEL i inne XL, XE, ST.

14

Odp: SIO2IDE gryzie się z SIO2PC

to tak samo; ja k Pasiu nie przewidział sprzętowej blokady ARC-Clock'a - ale na szczęscie niebezpieczeństwo zaż(rz? :D )egnane... . Ładowanie softu w reg. arc nie wiesza / przestawia zegara.  ;) R0l0!

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

15

Odp: SIO2IDE gryzie się z SIO2PC

Problem sio2ide i sio2pc był od samego początku - jednak u mnie w wersji 1.7 sio2ide dzialalo bez zarzutu z Tomsem SN'ka i sio2pc na 1489 (z tym na maxie juz nie). Teraz od kiedy zlozylem sobie 4.3 i zamontowałem diodkę działa bez zarzutu z każdym urządzonkiem.

Rada.... hmmm iść za głosem ludu i w kolejnej partii drukowanych płytek dorzucić miejsce pod diode na płytce i problem przestanie istnieć.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

16

Odp: SIO2IDE gryzie się z SIO2PC

A tak swoją drogą... przydałoby się chociaż te 70000 baud-ów. No i programik pozwalający na tworzenie atr'ów na dysku z poziomu JIL... Ale i tak jest git  ;)

17

Odp: SIO2IDE gryzie się z SIO2PC

No tak, wywołałem burze, nie o to chodziło, ale ktoś jak opisuje(zamieszcza na swojej stronie opis) SIO2IDE mógłby wspomnieć, że taki problem występuje i może sie okazac konieczność dołożenia diody. A co do SIO2PC to akurat ja mam interfejs na MAX232, ale dioda zrobiła swoje.  :)

1088XEL i inne XL, XE, ST.

18

Odp: SIO2IDE gryzie się z SIO2PC

To jeszcze nie burza  :D Brak informacji o diodzie, to nic w porównaniu z brakiem informacji o konieczności zaprogramowania odp. wartości FUSE Atmela w dokumentacji do 4.2, przez co interfejsy nie ruszały a paaaarę osób, delikatnie mówiąc, pozostawionych zostało na pastwę zgrzytania zębami...  ;)

19

Odp: SIO2IDE gryzie się z SIO2PC

No tak, pewnie masz racje. Ja swoje SIO2IDE 1.7 miałem gotowca i nie miałem przyjemności programowania Atmela a SIO2IDE 4.2 mam dopiero zamiar robić.

1088XEL i inne XL, XE, ST.

20

Odp: SIO2IDE gryzie się z SIO2PC

Dokumentacje do Sio2ide robi jedna osoba - autor zabawki i zapewniam Cię że bacznie obserwuje dyskusje na forum. Brak informacji o przełącznikach FUSE został już naprawiony. A ponieważ są duże problemy z dostaniem kontrolera USB - wbudowanie opcji tworzenia czystych plików ATR bezpośrednio na Atari cholernie ułatwi życie. Najlepiej aby poza typowymi gęstościami (S/E/D) można było tworzyć też 16MB pliki lub o podanej przez usera wielkośći. Sio2ide z taką opcją było by już chyba w pełni dopracowaną zabaweczką:)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

21

Odp: SIO2IDE gryzie się z SIO2PC

Piguła: tak, wiem, że już poprawione, już przeprogramowałem swoje SIO2IDE na 4.3 - ogólnie naprawdę doskonała robota ze strony pana Marka M. Co do tworzenia atr'ów to o tym samym myślałem: tworzenie SD/ED/DD oraz atr'ów z zadaną liczbą sektorów ułatwiłoby wszystko niesamowicie, możnaby bez problemu po SIO2PC dogrywać stuff, bez konieczności wyciągania dysku i podłączania do grzyba...

22

Odp: SIO2IDE gryzie się z SIO2PC

Sio2ide poza p. Markiem zna bardzo dobrze Pecuś (to za jego sprawą sio2ide działa teraz dużo szybciej - (zaimplikowanie ultra speed'a)) - także nadzieje na nowe rozwiązania są  :twisted:
Ewentualnie może Tebe naciskany przez tłumy atarowców do coraz to nowszych rozwiązan midnight commandera tfuu atari commandera może tam zaimplikuje taką możliwość (na piecu jego wtyczka do total com.. poza Ape jest moim podstawowym narzędziem pracy)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

23

Odp: SIO2IDE gryzie się z SIO2PC

Świetnie byłoby poszerzyć znakomity programik S2I pod Spartę X o opcję tworzenia ATR'ów... "S2I CREATE nazwa_pliku_atr [S/E/D/l.sektorów]", który np. takim poleceniem, tworzyłby ATR'a w bieżącym katalogu dysku... Brzmi ładnie w teorii, ja się nie znam niestety na tym  :? Trub?  ;)

24

Odp: SIO2IDE gryzie się z SIO2PC

Teoretycznie jest mozliwe napisanie tego programu juz teraz (na Atari), tyle ze bedzie on dosc skomplikowany. Mamy w tej chwili takie trzy rozkazy SIO2IDE:

   $71     S2I#    $61    To Drive     4           -       Set Phisical Sector Number (32bit value)
   $71     S2I#    $62    From Drive   512         -       Get Phisical Sector from drive
   $71     S2I#    $63    To Drive     512         -       Put Phisical Sector to drive

Wystarczy z poziomu Atari obsluzyc FAT32 :) (jak to prosto zabrzmialo ;) ).

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

25

Odp: SIO2IDE gryzie się z SIO2PC

Świetnie byłoby poszerzyć znakomity programik S2I pod Spartę X o opcję tworzenia ATR'ów... "S2I CREATE nazwa_pliku_atr [S/E/D/l.sektorów]",

Mecze juz truba o to jakis czas, ZTCP to podobniez w pazdzierniku mial miec wolny czas ;)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.