76

Odp: SIC! cartridge PCB

oj to trzymam.

na razie z PCBWay i tak nic nie zamowisz :)
"Due to the domestic epidemic situation, the production at our factory will be postponed to February 10th. All online services on our website, such as online quote, file review and customer service are available as usual."

Projekt SIC zostal usuniety.

Gosc ma jeszcze dostepny

https://www.pcbway.com/project/sharepro … rface.html

nie wiem kto jest autorem :)

77

Odp: SIC! cartridge PCB

x_angel napisał/a:

Namów Candla, żeby podesłał mi wymiary VBXE.

Powiedziałem mu o twojej prośbie ... przypomnij mu się.

Aktualny zamysł projektu SIC'a jest taki.
Gołe PCB będą dostępne prawdopodobnie na stronie Drygola: https://retrohax.net
Możliwe że w pakietach 5,10 sztuk.... (coby się chłop nie narobił przy przesyłkach)
Co do kasy ... zostało postanowione że to co zostanie ze sprzedaży ( - potrącenie dla Sklepu) zostanie przekazane na pigwę oraz ewentualne konkursy na portalach lub na nagrody zlotowe.

Chyba że chętnych nie będzie :)

Co z tego wyjdzie zobaczymy.

"wszystko się kiedyś kończy......."

78

Odp: SIC! cartridge PCB

@stryker, zwęzicie minimalnie pcb? Te co mam to ma 63mm szerokości i generalnie poradziłem sobie swoją obudową, ale może dało by radę w tej nowej wersji to zrobić troszkę węziej.

/|\ 800 Incognito+Supercard - 800XL - 1088XEL CF3 - XE GS Ultimate VBXE - SIO2SD - SIDE2 - CA2001 - 1050 - XF551 clone by Zaxon /|\ PORTFOLIO

79

Odp: SIC! cartridge PCB

Ktoś sprzedaje gotowe cartridge SIC! ?

1088XEL i inne XL, XE, ST.

80

Odp: SIC! cartridge PCB

No właśnie gotowych chyba nikt nie sprzedaje, bo nie ma na to zgody autorów. Można zamawiać PCB i składać samodzielnie, można robić zbiorowe zamówienia na PCB.

81

Odp: SIC! cartridge PCB

No  to czekam, jak by ktoś zamawiał PCB to ja chętny na 2szt.

1088XEL i inne XL, XE, ST.

82

Odp: SIC! cartridge PCB

Na razie to trzeba poczekać, aż Chińczycy zaczną pracować i paczki ponownie zaczną latać od nich do nas.

83

Odp: SIC! cartridge PCB

Ja zamówiłem w jlcpcb.com dwie płytki 1szego lutego i są już gotowe oraz w drodze. Więc chińczycy jednak pracują.
@darpajdp, sam sobie wgraj plik z gerberem, jest to całkiem proste. Dostaniesz 5 płytek za $2 plus pewnie jakieś $6 za tańszą wysyłkę.

84

Odp: SIC! cartridge PCB

... wirus w cenie :-D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

85

Odp: SIC! cartridge PCB

Jesteś pewien, że są w drodze, tzn. że opuściły Chiny? Bo moje i owszem poleciały ale z jednego miasta w Chinach do innego miasta w chinach.

P.S.
Wirusy tego typu (RNA) nie są w stanie przetrwać poza organizmem nosiciela dłużej niż kilkadziesiąt godzin.

Ostatnio edytowany przez _tzok_ (2020-02-10 18:22:53)

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

86

Odp: SIC! cartridge PCB

Nie panikujcie:-)
Co roku mniej-więcej o tej porze Chińczycy obchodzą najpierw nowy rok, a następnie fesiwal wiosny, czy jak oni to tam nazywają. Jest to u nich taka kumulacja świąt, że lecą ciągiem jedne po drugich, całość trwa około dwóch tygodni i oni sobie zwyczajnie w tym czasie nie pracują, lub niektórzy pracują, ale na pół gwizdka. Generalnie w tym czasie mają wszystko w d, a dla nas oznacza to właśnie dodatkowe mniej-więcej dwutygodniowe opóźnienia.
Dodatkowa sprawa jest taka, że kupuję różne rzeczy u różnych sprzedawców w Chinach, i na niektórych stronach podają sprzedawcy informacje, że rząd postanowił przedłużyć święta, w celu przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Jest to działanie prewencyjne, żeby się Chińczycy nie spotykali jedni z drugimi przez jakiś czas. Z tego co czytałem na różnych stronach, to ów przedłużony czas wakacji dla Chińczyków miał trwać do 10 lutego. Czyli generalnie w tym tygodniu powinny już ruszać wysyłki. Są jeszcze gdzieniegdzie informacje, że różne firmy wysyłkowe i kurierskie zrobiły też kilku-kilkunastodniowe przerwy w realizacji wysyłek w obawie o rozprzestrzenianie wirusa. Niemniej jednak ten 10 luty, to z tego co widziałem na różnych stronach, to już była taka najdalsza ostateczna data.

87

Odp: SIC! cartridge PCB

Jak ktoś chce zwykłe (nie pozłacane) to najlepiej zamówić sobie samemu 5szt. z 2$.

PS. Cobol poszła PM'ka do ciebie z prośbą o dosłanie numeru tel. i emaila abym mógł nadać paczkę.

88

Odp: SIC! cartridge PCB

Nie ma pośpiechu, wolę z pozłacanymi stykami.

1088XEL i inne XL, XE, ST.

89

Odp: SIC! cartridge PCB

Ktoś z was drukował sobie może tę obudowę ?
https://atariage.com/forums/topic/29752 … int-files/

"wszystko się kiedyś kończy......."

90

Odp: SIC! cartridge PCB

ja drukowałem, ale koniec końców zrobiłem sobie swoją, bo coś mi nie pasowało do końca, a co?

/|\ 800 Incognito+Supercard - 800XL - 1088XEL CF3 - XE GS Ultimate VBXE - SIO2SD - SIDE2 - CA2001 - 1050 - XF551 clone by Zaxon /|\ PORTFOLIO

91

Odp: SIC! cartridge PCB

złożyłem płytkę, działa ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

92

Odp: SIC! cartridge PCB

Witam.

Zamówiłem sobie płytki na jlcpcb.com
Przydałaby się jeszcze lista wszystkich potrzebnych części. Wiem, że można je "wyłowić" ze schematu ale boję się, że coś pominę. Nie jestem elektronikiem i schematy są dla mnie średnio czytelne. Na stronie projektu nie znalazłem nigdzie listy elementów. Może tam jest a tylko ja jestem ślepy. To jest możliwe.
Próbowałem też szukać sklepu gdzie będę mógł kupić wszystkie bądź choćby większość elementów. Poległem po 2 godzinach. Może moglibyście mi polecić jakiś sklep.

Ja bym lepiej spaliłem się. Wybierać nie Tobie.

93

Odp: SIC! cartridge PCB

Podłączę się pod pytanie, ale chyba nie ma w 1miejscu. Flashe z pomocą lopeza znalazłem na allegro - można w chinach.

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

94

Odp: SIC! cartridge PCB

Ja tam składałem z takich elementów:
29F040 / A29040B / itp.
74HCT273 / SN74LS273N
74HCT244 / SN74LS244N
1N4148
10K
47K
100 nF
1uF

zapomniałem jeszcze o GAL16V8D oraz przełączniku przesuwnym SS22T35

Ostatnio edytowany przez lopez (2020-02-12 12:17:20)

95

Odp: SIC! cartridge PCB

A zaprogramowany GAL16V8 nie jest czasem potrzebny do tego kartridża?

Ostatnio edytowany przez darpajdp (2020-02-12 11:17:50)

1088XEL i inne XL, XE, ST.

96

Odp: SIC! cartridge PCB

jest.

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

97

Odp: SIC! cartridge PCB

Tak dopisałem :)

98

Odp: SIC! cartridge PCB

Bo Lopez nie podał w swoim wykazie tego GALa i już myślałem, że jest jakaś inna wersja tego kartridża.

OK

Ostatnio edytowany przez darpajdp (2020-02-12 12:03:34)

1088XEL i inne XL, XE, ST.

99

Odp: SIC! cartridge PCB

@lopez: można użyć układów serii 74LS lub 74HCT, natomiast 74HC nie, ponieważ nie są one poziomami napięć zgodne ze standardem TTL.

Edit: i GAL16V8 nie musi być akurat D.

Ostatnio edytowany przez Mq (2020-02-12 12:10:17)

100

Odp: SIC! cartridge PCB

@Mq: nie są zgodne tylko przy pierwszym podłączeniu :) potem to już nie ma znaczenia, siwy dym i te sprawy ;)
taki żart.

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)