101

Odp: SIC! cartridge PCB

Poprawiłem, chociaż akurat ten 244 miałem w wersji HC  i działa bezproblemowo.

102

Odp: SIC! cartridge PCB

Nie no spoko, aż tak źle nie jest:-) Nawet powiem więcej, że w wielu przypadkach seria 74HC zadziała poprawnie z poziomami TTL, ale żeby było zgodnie ze sztuką i nie trzeba było analizować czy akurat w tym przypadku zadziała czy nie zadziała, lub liczyć na łut szczęścia, to lepiej jednak stosować to co się powinno, czyli 74LS lub 74HCT.

103

Odp: SIC! cartridge PCB

tooloudtoowide napisał/a:

ja drukowałem, ale koniec końców zrobiłem sobie swoją, bo coś mi nie pasowało do końca, a co?

tak tylko z ciekawości chciałem zobaczyć jak to wygląda , bo mi wątek umknął :)

ps. zamiast gal16v8 można użyć np palce16v8
do sic'a tylko LS/HCT, sporą część elementów można kupić w sklepie AVT

"wszystko się kiedyś kończy......."

104

Odp: SIC! cartridge PCB

Tylko że GAL16V8 można zaprogramować prawie każdym programatorem, a PALCE16V8 to już rzadko którym i raczej profesjonalne i drogie dopiero Ci to zaprogramują.
Są jeszcze takie układy ATF16V8 - to są układy Atmel/Microchip, one są też gdzieniegdzie dostępne nawet nowe, stanowią również odpowiednik GAL16V8 i da się je programować wieloma programatorami, np. z tego co widziałem TL866 łyka te układy. Kiedyś testowałem Atmelowski odpowiednik w SIMMexp i działał bez problemu, więc w SIC-u też powinien.

Ostatnio edytowany przez Mq (2020-02-12 19:01:42)

105

Odp: SIC! cartridge PCB

Programowalem Top3000 , piccogalem ...

"wszystko się kiedyś kończy......."

106

Odp: SIC! cartridge PCB

Cześć, zmontowałem dziś sic! i nie działa tak jak powinien, tzn. podczas programowania flesherem zawsze mam na koniec "Read error 136". Jak przygotuje rom generatorem na PC i wgram do w49f002u wszystko działa OK. Czy przyczyną może być GAL16V8S, programuje go z wyłączoną opcją pin detect na TL866II Plus bo inaczej wywala błąd.

107

Odp: SIC! cartridge PCB

Skoro wywala błąd, to może ten GAL jest walnięty? Nie mam takiego z końcówką S, żeby sprawdzić go na TL866, więc Ci nie potwierdzę. A może to jest B? jesteś pewien? Co to za dziwadło? :) Zrób fotkę jak możesz. Wszystkie piny wywala, czy tylko niektóre? Weryfikuje się poprawnie?

TL866 jest spoko - do większości naszych zastosowań wystarczy. Mam go jako drugi "zapasowy".
Jako główny używam właśnie wspomniany przez Strykera TOP3000 i jest to naprawdę świetne narzędzie.

108

Odp: SIC! cartridge PCB

https://photos.google.com/share/AF1QipO … hoLVQzUlFR

mam 2 takie GALe i na obu to samo :(

109

Odp: SIC! cartridge PCB

Bo to nie są GALe od Lattice'a, tylko od ST... choć ja mam od National Semiconductor i się programują. Ale trzeba by sprawdzić w karcie katalogowej czy procedura programowania jest zgodną z tą dla Lattice.

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

110

Odp: SIC! cartridge PCB

https://www.alldatasheet.com/view.jsp?S … p;sField=4 - może pomoże,

Sikor umarł...

111

Odp: SIC! cartridge PCB

marpla: co Ci mogę powiedzieć - skoro pokazuje, że trzy nogi nie łączą, to może nie łączą? Masz te układy nowe czy z wylutu? Chociaż skoro w obu tak samo to pewnie kwestia, że jednak programator spodziewa się układu od Lattice i dlatego tak pokazuje.
Mam od groma przeróżnych układów GAL i PALCE - mogę obdzielić, ale przesyłka...

Najtaniej to jak zamówisz z Chin nowe i sobie sam zaprogramujesz, tylko czasowo wyjdzie niezbyt szybko.

A co masz za wersję softu do programowania? Ja mam TL866II bez plusa i mam program Xgpro v7.30 i wygląda trochę inaczej:
https://obrazki.elektroda.pl/3519424600_1581584126_thumb.jpg

112

Odp: SIC! cartridge PCB

Do top3000 jaka masz wersję oprogramowania ?
Jak ktoś z tej puli zamawiających potrzebuje 16v8 zaprogramowanego bo nie ogarnął  mogę wysłać...
( jedyny warunek musi sam wygenerować kwit na paczkomat ...)

"wszystko się kiedyś kończy......."

113

Odp: SIC! cartridge PCB

Tu na laptopie mam Ver8.26 (2015-09-12) ale zobaczę jeszcze na kompie, do którego cały czas mam podłączony ten programator. Dam znać w weekend.

114

Odp: SIC! cartridge PCB

x_angel napisał/a:

Ja mam TL866II bez plusa i mam program Xgpro v7.30

Nie było TL866II "bez plusa" :/ przynajmniej na ich stronic niczego takiego nie widzę. Aktualna wersja softu do TL866II+ to v9.16, a do TL866A/CS to v6.85.

Ostatnio edytowany przez _tzok_ (2020-02-13 12:26:03)

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

115

Odp: SIC! cartridge PCB

_tzok_ masz rację. Niezbyt często go używam. Ale pobieram aktualizację :)

116

Odp: SIC! cartridge PCB

x_angel napisał/a:

Tu na laptopie mam Ver8.26 (2015-09-12)

Przez jakiś czas można było nowszą wersję (32/64) bez problemu ściągnąć stąd:
Klikamy w katalog (https://pan.baidu.com/s/1hqJdtpq)  jest tam Topall8.rar (2020-02-06 03:19)
Tyle że teraz do ściągnięcia trzeba mieć jakiś chiński wynalazek którego nie ogarniam ....

"wszystko się kiedyś kończy......."

117

Odp: SIC! cartridge PCB

Oficjalne wersje są dostępne na stronie producenta, nie ma co ryzykować ściągania z jakiś dziwnych stronek, zwłaszcza jeśli nawet nie wiadomo co tam jest napisane...

http://www.xgecu.com/en/
http://autoelectric.cn/EN/

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

118

Odp: SIC! cartridge PCB

stryker napisał/a:

tak tylko z ciekawości chciałem zobaczyć jak to wygląda , bo mi wątek umknął :)

@stryker, ta obudowa nie wchodzi dobrze do Atari 800 więc z mojego punktu widzenia jest do dupy. Płytka siedzi ładnie, nawet pasowanie tego jest dobre, ale coś zwalił autor z wpasowaniem się pcb w szczelinę komina - plus szczelina na pcb na duża, lata niemiłosiernie.

obudowa sic! cart z aa

Ostatnio edytowany przez tooloudtoowide (2020-02-13 16:00:32)

/|\ 800 Incognito+Supercard - 800XL - 1088XEL CF3 - XE GS Ultimate VBXE - SIO2SD - SIDE2 - CA2001 - 1050 - XF551 clone by Zaxon /|\ PORTFOLIO

119

Odp: SIC! cartridge PCB

Mam troszkę nowszą wersję .... screen w załączenia .... podobny link do pobrania ze strony pokazuje tutaj ale nie działa:
https://www.ebay.com.au/itm/TOP3000-USB … 1780524910
Mnie przekierowuje na te chińską stronkę po wybraniu "Download form cloud"

Post's attachments

topwin.jpg 129.48 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
"wszystko się kiedyś kończy......."

120

Odp: SIC! cartridge PCB

Bo trzeba pobrać ten baidu cloud i wtedy można pobrać ten plik do chmury - coś jak ten program do megaupload, tak samo można pobrać pliki do google drive, tylko w google można też bezpośrednio na dysk. Ja nie będę tego pobierał, a coś kojarzę, że na kompie mam tę samą wersję co stryker.

_tzok_ z TL866 nie ma problemu z softem, trochę gorzej jest z tym TOP3000 ale on obsługuje taką gamę układów, że i tak nie ma co się łamać - jest więcej niż wystarczający :)

121

Odp: SIC! cartridge PCB

tooloudtoowide napisał/a:

@stryker, ta obudowa nie wchodzi dobrze do Atari 800 więc z mojego punktu widzenia jest do dupy. Płytka siedzi ładnie, nawet pasowanie tego jest dobre, ale coś zwalił autor

A pisałeś do niego w sprawie ew. poprawek?

"wszystko się kiedyś kończy......."

122

Odp: SIC! cartridge PCB

stryker napisał/a:

A pisałeś do niego w sprawie ew. poprawek?

mniej czasu zajęło mi zrobienie obudowy :)

/|\ 800 Incognito+Supercard - 800XL - 1088XEL CF3 - XE GS Ultimate VBXE - SIO2SD - SIDE2 - CA2001 - 1050 - XF551 clone by Zaxon /|\ PORTFOLIO

123

Odp: SIC! cartridge PCB

@stryker: możesz spakować i podesłać mi ten soft 2018? Sprawdzałem na kompie i mam 2017 :)

124

Odp: SIC! cartridge PCB

x_angel - znalazłem w necie troszkę nowszą wersję którą można ściągnąć bezpośrednio:
Topall8 v8.80
http://www.xdowns.com/app/316897.html

"wszystko się kiedyś kończy......."

125

Odp: SIC! cartridge PCB

Taaa.... jeszcze mi powiedz, co tam kliknąć :)