Temat: Sic! +

"Sic! +" - (8Mbit) w wersji dla lubiących DIP'y / PLCC ;)
Candle odgraża się że będzie równocześnie zamienna wersja na xilinx'sie ....
http://sic.pigwa.net/plus/01.jpg
http://sic.pigwa.net/plus/02.jpg
http://sic.pigwa.net/plus/03.jpg

Ostatnio edytowany przez stryker (2020-02-13 20:28:55)

"wszystko się kiedyś kończy......."

2

Odp: Sic! +

Ładnie wygląda, trzeba przyznać... Jakieś różnice w obsłudze?

Sikor umarł...

3

Odp: Sic! +

Bardzo fajne, czy taka wersja DIP/PLCC pasuje do nowej obudowy Sikora ? w sensie wysokości podstawek/układów?

4

Odp: Sic! +

http://sic.pigwa.net/plus/04.jpg
http://sic.pigwa.net/plus/05.jpg

"wszystko się kiedyś kończy......."

5

Odp: Sic! +

Ładne cacko. Będzie fajnie, jak będzie podobnie z SIC! czyli dostępny soft i gerbery, chociaż za mocno się nie napalam :)
Tak naprawdę lutowanie 5 scalaków DIL nie będzie mocniej uciążliwe niż lutowanie Xilinxa i późniejsze jego programowanie. Mówię o amatorskich warunkach, nie o produkcyjnych.
Ciekawe, jakie nowe funkcje będzie posiadał? Bo to, że jest 2x więcej pamięci spowoduje oczywiście, że wejdzie 2x więcej gier. Ale potem lista gier zrobi się tak długaśna, że jeśli to będzie jak w poprzednim, czyli 5 gier na ekranie, to znalezienie czegoś to będzie wyczyn :) Tak więc proponuję zrobić wybieraczkę jakoś tak, żeby wchodziło 10-15 gier na ekran.
Oczywiście to tylko sugestia ale nasunęła się pod wpływem używania SIC!

Czy to co widać na ostatniej fotce (złącze krawędziowe) to jest frezowane czy wytrawiane? Tak z ciekawości...

Ostatnio edytowany przez x_angel (2020-02-13 21:35:18)

6

Odp: Sic! +

frezowane

przechodze na tumiwisizm

7

Odp: Sic! +

Obudowy od Sikor-a ... są zajebiste :)

@Stryjku to ja poproszę 2szt, jedną z worms gravity, 2gą z tą grą z segi co były na carta 1mb (bo gdzieś go posiałem)..

8

Odp: Sic! +

nie, nie sa - mogly by hyc, ale nie sa

przechodze na tumiwisizm

9

Odp: Sic! +

Czy da się flashować stuff przeznaczony dla MaxFlasha 8mbit, jak np. Space Harrier?

10

Odp: Sic! +

O właśnie Space Harrier, świetna gra na atari8 bit.
Podbijam, koniecznie z tą grą!

11

Odp: Sic! +

jako że Stryker uparł się na DIP'y to bankowanie zostało takie (mniej wiecej) jak w oryginale, a to oznacza że kart nie jest kompatybilny softwarowo z maxflash'em
jeśli ktoś sobie spaczuje tą gre - to pewnie się da - choć od razu zaznaczam, że nie mogę tego wiedzieć na pewno

przechodze na tumiwisizm

12

Odp: Sic! +

A może zrobić jeszcze jeden przełącznik, który zmieniałby tryb pracy carta?

13

Odp: Sic! +

nope, dżob don, 10 godzin to o 10 za dużo na babranie się w dipach

przechodze na tumiwisizm

14

Odp: Sic! +

Candle napisał/a:

jako że Stryker uparł się na DIP'y to bankowanie zostało takie (mniej wiecej) jak w oryginale, a to oznacza że kart nie jest kompatybilny softwarowo z maxflash'em
jeśli ktoś sobie spaczuje tą gre - to pewnie się da - choć od razu zaznaczam, że nie mogę tego wiedzieć na pewno

:( no to szkoda, mając ide+ side itd, dla mnie taki cart tylko pod zadania specjalne aka. space harrier..

15

Odp: Sic! +

Stryjek - w projekcie daj ten nieszczęsny reset, coby go nie trzeba było po partyzancku dolutowywać.

Sprawa druga - jak już coś robicie w temacie płytki, to styki złocone, bo oryginalny SIC bardzo szybko padł z powodu zużycia padów złącza. Stąd przeniosłem to na tę nową współcześnie wykonaną PCB.

Ostatnio edytowany przez Pin (2020-02-13 23:58:20)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

16

Odp: Sic! +

Pin reset jest przeca. Płytki będą złocone ....ew. proto nie.

x_angel nakreśl co masz na myśli

"wszystko się kiedyś kończy......."

17

Odp: Sic! +

Fajnie, że powstaje nowy SIC-cart i to 8 mbit, ale bez trybu zgodności z MaxFlashem raczej wystarczy mi 4mbit starszego SICa.

18

Odp: Sic! +

maxflash czy dowolny inny cart może być emulowany przez side3 czy też avg cart - nie wiem jak z uno - pewnie też
jeśli ktoś potrzebuje maxflash'a to lepiej zrobi kupując oryginał - sic! nigdy nie miał do tego służyć
jako platforma dla developerów był przewidziany foocar - tam można było realizować dowolny schemat bankowania ze względu na  jego uniwersalność (oparty o małe tanie cpld) - i taka to będzie wersja na xilinxie - foocar na pcb którą można włożyć w tą obudowę
bom powinien się zamykać w 6usd za wersję 8mbit do 11usd za wersję 512mbit

przechodze na tumiwisizm

19

Odp: Sic! +

Rozumiem, MaxFlasha posiadam, byłby to po prostu niezły bonus w SIC+, ale sprawa jest jasna.
SIDE3 is coming... :)

20

Odp: Sic! +

stryker: co mam na myśli z czym? :)
Chodzi o to, że jak wrzucę na tego carta 30-40 gier, to jak memu będzie mi je wyświetlało po 5 sztuk na jednym ekranie, to oszaleję :) Tak jest teraz w SIC!, kiedy używam SicGen. Moim zdaniem powinno się mieścić więcej pozycji na jednym ekranie po prostu.

21

Odp: Sic! +

...to nie używaj SicGen tylko SIC Menu GUI ;)

https://obrazki.elektroda.pl/4427095700_1581678619_thumb.jpg

Ostatnio edytowany przez _tzok_ (2020-02-14 12:14:33)

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

22

Odp: Sic! +

x_angel napisał/a:

A może zrobić jeszcze jeden przełącznik, który zmieniałby tryb pracy carta?

O tę myśl mi chodziło ;-)

"wszystko się kiedyś kończy......."

23

Odp: Sic! +

No taki przełącznik, o który już ktoś zapytał wcześniej i Candle powiedział, że nie :)
W jednej pozycji byłoby to bankowanie zgodne z SIC+ a w drugiej bankowanie zgodne z MaxFlash.

Ewentualnie jak będzie wersja w SMD na jakimś CPLD to dwa wsady z różnym bankowaiem, albo wtedy wylecą układy DIP i będzie miejsce na przełącznik :)

24

Odp: Sic! +

No niestety, wydawałoby się, że taki tryb kompatybilności byłby świetnym dodatkiem, skoro pojemność jest taka sama jak MaxFlasha (8mb), a jednak znów czegoś braknie.

Candle, nie złość się, większość tych projektów jest świetna, SIDE3 na pewno kupię, ale pojawiają się też takie niezbyt dopracowane lub którym brakuje wisienki na torcie, jak teraz SIC!+ czy wcześniej 1050E (bez buforowania + błędy zgłaszane przez użyszkodników na A.Age).

A ja np. po Covoxie-porażce w SimpleStereo v2. zrobiłem się ostrożny ;)

25

Odp: Sic! +

ja się nie złoszczę, ale proszę zrozumieć, że nie można upychać funkcjonalności w tak małej przestrzeni posługując się układami w obudowach DIP - to jest już upychane nogą - pewnie ktoś zaraz wykaże że włoży tam dwa razy więcej elektroniki, ale to nie jest mój cel
celem było zrobić tą płytę tak, aby można było ją wykonać TANIO - to ma swoje konsekwencje - np mała elastyczność
to może zamienić 3 układy TTL na GAL? no brawo, ale to 3x pisanie jakiegoś wsadu w ABEL'u albo CUPL'u które znam słabo, wole jednak pisać w VHDL na układy nowsze

Stryker miał wizję, żeby sobie to każdy mógł wziąć i poskładać sam - czy ma 10 czy 100 lat - no i ok, ale o ile herbatę tym zagotuje, to w kosmos już nie poleci
wybory

nie zrobię wszystkiego sam
przecież są inni, zdolni - niech się wykażą
ja mogę robić szybko to co mi sprawia radość na własnych warunkach, najwyżej poskłada to maszyna

kiedyś był sobie foocar - po kolei publikowałem bankowania dla różnych typów kartridży - projekt tez oferowałem nieodpłatnie różnym osobom które wtedy wydawały jakieś gry na takim medium - nie było zainteresowania

to po co mam to robić? przecież sobie nie muszę niczego udowadniać, a innym chyba jeszcze mniej

covox porażka w ss v2 cóż - człowiek się uczy, ile to lat minęło? Mimo tego nikt nie zrobił równie kompaktowej płytki łączącej wszystkie te funkcję na tak małej przestrzenii

przechodze na tumiwisizm